ГЕНЬБА Любов. Ювілей

Жінка на ім’я Любов…


28 лютого в Гуляйпільському концертно-спортивному комплексі «Сучасник» у колі друзів і земляків відзначила полудень віку відома запорізька поетеса, член Національної спілки письменників України, директорка районного краєзнавчого музею Любов ГЕНЬБА.

Усі небайдужі до красного слова зібралися на творчий вечір поетеси «Жінка на ім’я Любов…» У залі були присутні батьки ювілярки - Григорій Юхимович і Леся Миколаївна. Любов Геньбу вітали земляки, керівництво Гуляйпільського району, колеги по роботі із сусіднього Пологівського району, викладачі Запорізького національного університету. Приїхала делегація Запорізької організації НСПУ на чолі з її головою Григорієм Лютим - колега по перу Лорина Тесленко, письменники Віра Шмига й Пилип Юрик
.

 



Перед очима всіх, хто став учасником святкового дійства, промайнули основні віхи життя талановитої жінки. Неодноразово згадували малесеньке село Грушеве, в якому народилася майбутня поетеса. Нині воно зникло з карти України, проте живе в серці й у віршах Любові Геньби та її односельців. У селі нуртували джерела з дуже смачною водою. Досі гуляйпільці їздять у ті місця, щоб скуштувати тієї води.

Виступила учениця Любові Геньби – член Національної спілки письменників України, гіляйпільчанка Вікторія Забава:

- Любов Геньба та її творчість – це явище, феномен в сучасній українській літературі. І хоча на карті світу немає села Грушевого, але воно все ж таки є в її віршах: «там, де грушами пахнуть сади», де все ще й досі «ходить літо», і «соняхи в грузинських картузах». Це вже не острівець. Це – справжній величезний архіпелаг пісні, а тепер уже й нашої культури. Вона вся звідти. Вона одна з-поміж нас. Вона – степовичка. Вона – українка. Бо саме з цих невичерпних глибин грушевських джерел черпає вона вікову славу й мудрість народну, красу і натхнення. Бо саме з таких маленьких Грушевих починається Україна й народжуються справжні великі люди.

Зі сцени лунали вірші Любові Геньби. Виступили перший учитель у творчості – заслужений діяч мистецтв Григорій Лютий, співавтори її пісень – заслужений працівник культури України Анатолій Сердюк і Тетяна Бекірова. Численні музичні привітання прозвучали у виконанні самодіяльних колективів Гуляйполя.