Письменницький портал
КОРОСТЕНЬ – ЛІТЕРАТУРНА СТОЛИЦЯ ДРЕВЛЯН E-mail

5Просто на Покрову - 2017 

Світлана ЮЛІНА, Ярослава ГАПОНОВА (фото)

Просто на Покрову... Цей традиційний щорічний Всеукраїнський літературно-мистецький фестиваль української літератури вже водинадцяте відбувся саме в день престольного свята в Коростені – 14 жовтня. А розпочався він напередодні з роботи літературної акції для креативної учнівської молоді «Література свіжого повітря». Отож на цілих два дні місто стало справжньою літературною столицею, куди з багатьох міст і сіл України з'їхалися, як відомі митці, так і ті, хто тільки починає свою творчу стезю. А прибули в Коростень представники з Києва, Тернополя, Рівного, Львова, Сум, Кременчука, Слов'янська, Чорноморська, Новограда-Волинського, Житомира, Малина, Брусилова, Овруча, Олевська та Лугин...

Детальніше...
 
МаріАнна Гавриш у сузір'ї Академічного ансамблю Національної гвардії України E-mail

042 Golovna

Мистецькі зустрічі

Віра СЕРЕДА

Гарний, позитивний, патріотичний концерт нещодавно відбувсь у концертній залі Запорізької обласної філармонії. Добрий настрій представникам усіх військових частин Національної гвардії Запорізького гарнізону, ветеранам і сім'ям гвардійців дарували артисти Академічного ансамблю Національної гвардії України. Атмосфера особливого піднесення панувала в залі, що був заповнений ущент. На початку концерту прозвучала присяга військовослужбовця, що гармонійно перейшла в пісню «Армія з народом» (автор - офіцер Академії сухопутних військ Іван Шерстюк) як гарантія того, що люди в залі служать українському народові, обороняють і захищають суверенітет, територіальну цілісність і недоторканість України.

Глядачі слухали як патріотичні пісні із присмаком тривоги й закликом згуртуватись і підтримувати одне одного (адже Запорізька область – прифронтова), так і ніжні ліричні (про «Мамине безсоння», жіночу вірність і любов бійця до своєї коханої, без якої в'януть квіти), оптимістичні («Нехай квітує Україна!»). Своє мистецтво глядачам дарували заслужені артисти України Влад Зайцев, Ганна Петраш, Катерина Пушкіна, фольклорний гурт «Душа співає». Дует у складі Сергія Борового і Юрія Іванова (баян і скрипка) прекрасно виконав «Чардаш» Монті. Виступили також інші солісти, балет. У фіналі учасники концерту вийшли на сцену, а в залі ще довго лунали оплески.

У концерті брала участь молода солістка ансамблю МаріАнна Гавриш, яка виконала дві пісні на музику народного артиста України Остапа Гавриша - «Лебеді» (вірші Марії Влад) й «Осінній пляж» (вірші Ігоря Маковійчука).

Детальніше...
 
«Розкидане каміння» Олександра Польченка E-mail

20938833_806104322848038_1557620926_n

Презентуємо нову книжку

Віра СЕРЕДА

Нещодавно побачила світ книга поезій Олександра Польченка «Розкидане каміння». У доробку поета вже є кілька поетичних збірок: «Глодоси» (1991), «Збожілля» (1992), «Килима» (1993), «Знаки оклику» (1999), «Айсберг» (2007), «Остання хвиля прибою» (2012) і віршований роман «На пам'ять про квіти», присвячений життю й творчості композитора Володимира Івасюка. Олександр Польченко є лауреатом VI Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п'єс «Коронація слова» (2006, номінація «Театральна п'єса»).

Вірші поета позначені почуттям любові до України, природи, рідного краю. Вони стверджують ідеали добра й справедливості в сучасному світі. Автор має ґрунтовні знання із зарубіжної літератури, тож низка поезій нової збірки присвячена відомим письменникам – у цих творах читаємо не просто абстрактні фрази, прикрашені віршованими засобами, а невеликі поетичні новели (роздуми, присвяти, оповіді) про епізоди їхнього творчого життя – «Рембо», «Бодлер», «Флобер», «Мопасан», «Кафка», «Емінеску», «Петефі», «Твен», «Ремарк», «Стендаль», «По», «Дюма», «Бальзак», «Аполінер».

Олександр Польченко - житель села Верхня Криниця, що у Василівському районі, пенсіонер. Видання нової книжки стало можливим завдяки підтримці фермерського господарства «СВ-Агро» та сільськогосподарського виробничого кооперативу «Перемога» (Василівський район). Спонсори зробили правильний вибір, підтримавши талановитого поета, наділеного тонким ліризмом та своєрідністю поетичного світобачення. Кожен рядок він відшліфував як дорогоцінне каміння - обізнаний читач купатиметься в поетичних образах, влучних порівняннях і вишуканих метафорах.

Детальніше...
 
Івасюкіада Парасковії Нечаєвої E-mail

Ivasyuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нова книга про Володимира Івасюка

 

ВІРА СЕРЕДА

Нещодавно побачило світ нове видання Парасковії Нечаєвої «Наш камертон – Володимир Івасюк», що ґрунтується на документальному матеріалі. Перше - «Безсмертна тінь великих душ» побачило світ 2003 року, а друге доповнене вийшло вже наступного року («Зелена Буковина», Чернівці). Книга розповідала про життя й творчість Володимира Івасюка, його родину, друзів, епоху. Вона містила деякі записи із альбому відгуків Чернівецького меморіального музею Володимира Івасюка, листи Михайла Івасюка (батька) до сина, вірші, присвячені композиторові. На посаді директора музею Парасковія Нечаєва упорядкувала літературно-публіцистичне видання «Володимир Івасюк. Життя – як пісня. Спогади та есе» (2003, «Букрек», Чернівці) та путівник Чернівецького обласного меморіального музею імені Володимира Івасюка (2004, «Зелена Буковина», Чернівці»).

Детальніше...
 
У Запоріжжі - «Чуття образу» подружжя Немир E-mail

049uhoru

 

Післямова

ВІРА СЕРЕДА

Одним із яскравих мистецьких незабутніх заходів на початку липня став творчий візит львівських митців - Володимира й Катерини Немир у Запоріжжя. Символічно, що їхнє «Чуття образу» (літературне й образотворче) прибуло із Заходу в місто на головній воднотранспортній магістралі України — річці Дніпро, в місці її перетину транспортно-комунікаційними магістралями, що з'єднують Південь України зі столицею, Заходом і Центром, Донбасом із Криворіжжям.

Детальніше...
 
Увага! E-mail

banner_uhimovich2Оголошено конкурс на здобуття  премії імені Василя Юхимовича 

Комісія з присудження Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Василя Юхимовича оголошує прийом заявок на відзначення творів. 

Твори, що подаються на номінації Премії, мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніш як за три місяці до їх висунення на здобуття Премії, мати позитивні рецензії в критиці, літературних журналах, засобах масової інформації.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 56

Новини

Тільки у нас!

Лев СИЛЕНКО

МАГА ВІРА

magavira

Це – головна книга РУНВіри (Рідної Української Національної Віри). Можна почути в простонародді: «Це – наша церква, бо там правлять українською мовою». Але прислухайтесь, будь ласка, про що говорять попи-батюшки – про Саваофа, Єгову, Ісуса (Яшую), а відправляють померлих обов'язково «у лоно Авраамове». Чи українське все це? Ні! Воно створене на берегах Йордану давніми євреями.

РУНВіра – вчення про українців, їхню прадавню історію, це - віра українців. «Мага Віра» написана Учителем Левом Силенком.

 

Тільки у нас!
"Лист запорожців"
Справжній текст

... Так тобі наказали козаки й показали свої сраки. Листа кінчаємо, бо числа не знаємо, а ваших календарів у Січі не тримаємо.

 

Тільки  у нас!
"Сказання про стародавні минувшини руські"

Це - історія наших минулих поколінь Докиївської Русі. І якщо християнські літописи в якійсь мірі донесли до нас те, що творилося на цій багатостраждальній землі з часів Аскольда й Діра, то майже все, що було до них, покрите імлою забуття й безпам'ятства. І коли літописець питає "Звідки пішла земля руська?", то, на жаль, відповідає неправдиво. Бо не від Рюрика пішла Русь і навіть не від Кия, а від царя Сварога.

Популярне
Останні публікації
УВАГА!

Перекладаємо українською тексти, зокрема, художні твори, виконуємо літературне редагування.

Звертатися: pilipyurik@meta.ua

Літературне Запоріжжя

Українські літератори

Зарубіжні літератори

serduk Рідна Православна Віра

banner2

Зараз на сайті

На даний момент 31 гостей на сайті

Журнал Стрекозы