Українським дітям у Польщі

 

 

ЗУСТРІЧ, ЯК КОВТОК ПОВІТРЯ

З БАТЬКІВЩИНИ

В Мультимедійній бібліотеці Любліна

Страшний і несподіваний день 24 лютого, як і багатьох українців, застав мене зненацька, й зовсім не добре. Адже напередодні поховав ще й маму… Тижнів зо два взагалі нічого не хотілося робити, щось писати, кудись збиратися. Проте одного дня кількахвилинна телефонна розмова з другом і побратимом по перу з Житомира Василем Головецьким «пробудила» мене. А потім прийшов електронний лист дитячої письменниці з Дніпра Еліни Заржицької з пропозицією записувати на відео казки, щоб їх слухали й дивилися на «мобілках» діти, котрі переховуються від обстрілів рашистських зайд у підвалах.

 

Детальніше...

СИДОРЕНКО Тетяна: про письменницю та її твори

 

БАЛАНСУВАННЯ

ЗІ СЛОВОМ НА ГРАНІ ФОЛУ 

 
Коли подумається про творчість ніжинської письменниці Тетяни Сидоренко, зразу чомусь згадується давно відома приказка, про нас, українців. Мовляв, ми довго запрягаємо, зате дуже швидко їздимо. Між іншим, у цьому я не раз переконувався, завдяки яскравим прикладам, які постачає нам життя.
 
І ось – знову… 
 
Тетяна Сидоренко зі своїми книжками… 
 
Довго мовчала, мовби накопичувала сили й увагу перед вирішальним стрибком – як на Олімпійських іграх: в останній спробі на рекордну висоту, пан або пропав.
 
Їй знадобилося пів століття, навіть трошки більше, щоб нарешті зважитися… Відштовхнутися від такої любої серцю землі і… Стрибнути… І не просто так, як переважна більшість… Р-раз – і знову приземлилася. Їй хотілося політати ще, пошугати… Адже ж це так прекрасно – плинути над землею, шугати поміж хмарами, або мірно пливти, де довкола лебедіють дрібнесенькі хвильки хмаринок, ширяти туди-сюди – як тільки душа забажає… Політ для творчої людини має особливе значення.
Детальніше...

Остап САВЧУК - подвижник культурної ниви

 
 
 
FB IMG 1658508634441
 
 
Остап Васильович САВЧУК
 
Так, він - подвижник культурної ниви, відомий на Буковині та в Україні громадський діяч, режисер-постановник концертних програм, авторських і творчих вечорів, фестивалів і конкурсів. 
 
     За особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та з годи 15-ї річниці незалежності України
в 2006 році, йому присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».
 
Детальніше...

Вшанували пам'ять батька українського гумору

До 100-річчя від дня народження

Павла ГЛАЗОВОГО

 

m1

 

Детальніше...

Хай буде вулиця Павла ГЛАЗОВОГО!

Glazovyj

Слава Україні!

Шановні депутати Київської міської ради!
 
Мені приємно, що Київрада перейменовує вулиці, пов’язані з російськими діячами культури. Знаю, що вам належить перейменувати також вулицю Льва Толстого, який, як він сам писав, не любив Києва.
Хотів би внести пропозицію, аби саме цій вулиці надали ім’я українського класика гумору й сатири, видатного поета сучасності, заслуженого діяча мистецтв України, чудової Людини
Павла Прокоповича ГЛАЗОВОГО,
який багато років мешкав саме на цій вулиці, написав там переважну більшість своїх неперевершених високохудожніх, патріотичних творів.                     30 серпня 2022 року йому виповнилося б 100 літ від дня народження.
Дуже прошу вас, шановні депутати, проголосувати за таке рішення.
 
З повагою –
Полян-Пилип ЮРИК,
член Національних спілок письменників і журналістів України.
 
27 червня 2022 року.
 
 
 

АБИ НАБЛИЗИТИ ПЕРЕМОГУ

Презентація

 

025 

У сотий день повномасштабного вторгнення російських агресорів в Україну в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці зібралися поціновувачі гострого поетичного слова. Тут запорізький письменник, член НСПУ Пилип Юрик презентував нову книжку «Чхаю на Пу́пу». Після цього заходу довелося спілкуватися з багатьма учасниками й глядачами – шанувальниками українського красного письменства. І всі говорили про те, що вже скучили за зустрічами з митцями, проклинали Кремль і його верховодів-маніяків. Адже й тепер доводиться робити багато, щоб такі презентації були якомога безпечнішими. Бо ніхто не відає, куди може прилетіти московська бомба чи ракета... 

Детальніше...