Письменницький портал
Олійниківські читання Друк E-mail


Щороку на Одещині проводяться Олійниківські читання, присвячені світлій пам’яті видатного українського сатирика, класика українського гумору Степана Івановича Олійника. Нижче подаємо матеріали про цей захід запорізької журналістки Віри Середи.

 

Детальніше...
 
Казав пан: кожух дам E-mail

Починає валитися стеля у виставковій залі НСХУ в Запоріжжі,  й нікому до цього немає ніякого діла

Репліка

Пилип ЮРИК

Частими гостями на презентації вернісажів у виставковій залі Запорізької обласної організації Національної спілки художників бувають представники обласної й міської влади. І скільки ж із їхніх вуст можна почути теплих слів як про митців, так і про їхні твори! Самі можновладці купують тут картини до власних колекцій. Не скупляться на похвалу й щодо діяльності НСХУ. А виставкову залу називають не інакше, як мистецькою Меккою. Щоразу в їхніх речах звучить, що Запоріжжя скоро стане мистецьким центром України, або навіть і Європи.

Детальніше...
 
Кольори життя Анатолія Якимця E-mail

Мистецтво


ВІРА СЕРЕДА

Указом Президента України №53/2010 від 20 січня 2010 року запорізькому художнику Анатолію ЯКИМЦЮ присвоєне почесне звання заслуженого художника України.

Народивсь Анатолій Якович 14 вересня 1943 року в селі Новосеменівка Чернігівського району нашої області в селянській родині. Закінчив художньо-педагогічне відділення Одеського художнього училища імені Митрофана Грекова (1966) й факультет монументально-декоративного живопису Московського (колишнього Строганівського) вищого художньо-промислового училища (1972, майстерня професора Василя Бордиченка). Член НСХУ з 1977 року.

 

Детальніше...
 
Зустрічаймо весну! E-mail

У виставковій залі Запорізької організації Національної спілки художників України відкрилася виставка «Магія творчості». Відкриваючи її, голова Запорізької організації НСХУ, заслужений художник України Ірина Гресик сказала, що це перша цього року виставка запорізьких митців, на якій представлено близько ста робіт, приурочена вона до свята Масляної та Дня закоханих. Із привітальним словом до присутніх у залі звернувся заступник голови обласної ради Анатолій Світлицький, який підкреслив, що будь-яка культурна подія, подібна цій виставці, дозволяє побачити наше буття. Це ще один привід осмислити те, що відбувається навколо нас. Облрада підтримує і буде підтримувати такі починання.

Детальніше...
 
Гриць ГАЙОВИЙ E-mail

Жах Соловецького потойбіччя,

або

Убивчі свідчення «недостріляного» українського інтелігента

Роздуми над книжкою Семена Підгайного «Українська інтелігенція на Соловках. + Недостріляні (у двох частинах)». — К.: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2008. — 328с. Передмова Олексія Коновала. Редактор Олександр Шугай. Видання здійснено коштом Фундації імені Івана Багряного (США).

Коли серію моїх нарисів «Проща» було закінчено й почасти опубліковано (див. „Літературна Україна" за 24 січня та 10 липня 2008 року), у Видавничому центрі „Києво-Могилянська академія" завдяки старанням і коштам Фундації імені Івана Багряного (США) уперше в Україні побачили світ зібрані в одну книжку документальні твори (мемуари) відомого публіциста, історика, громадсько-політичного діяча, активного учасника українського національно-визвольного руху на Батьківщині й у діаспорі, колишнього багатолітнього в'язня Соловецьких таборів, згодом одного із засновників і керівників Української революційно-демократичної партії (УРДП), очолюваної в еміграції Іваном Багряним, укладача й редактора капітальної двотомної англомовної „Білої книги про чорні діла Кремля" (Канада, 1953—1955), уродженця Української Кубані Семена Підгайного (1907—1965) — „Українська інтелігенція на Соловках" (книжка вперше побачила світ 1947 року у видавництві „Прометей") та „Недостріляні" у двох частинах (видавництво „Україна", 1949), де з надзвичайною силою художнього слова талановитого, мудрого й правдивого самовидця — тоді ще по свіжих слідах катів та їхніх жертв — розкрито ЖАХ СОЛОВЕЦЬКОГО ПЕКЛА.

 

Детальніше...
 
Іде талановита молодь E-mail

У виставковій залі Запорізької організації Національної спілки художників України в рамках урочистого відзначення 50-річчя Запорізької художньої школи відкрилася виставка робіт її учнів та випускників. Представлені всі жанри й техніки образотворчого мистецтва. Теми представлених полотен - найрізноманітніші: побутові сценки, казкові персонажі, життя школи, міста, села, природа, тварини. Важко виділити серед цих робіт найкращі. Адже за роки існування школи її учні отримали понад дві тисячі відзнак у різних конкурсах дитячого образотворчого мистецтва міського, обласного, всеукраїнського, міжнародного рівнів.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 51 52 53 54 55 56 57 Наступна > Кінець >>

Сторінка 53 з 57

Новини

Тільки у нас!

Лев СИЛЕНКО

МАГА ВІРА

magavira

Це – головна книга РУНВіри (Рідної Української Національної Віри). Можна почути в простонародді: «Це – наша церква, бо там правлять українською мовою». Але прислухайтесь, будь ласка, про що говорять попи-батюшки – про Саваофа, Єгову, Ісуса (Яшую), а відправляють померлих обов'язково «у лоно Авраамове». Чи українське все це? Ні! Воно створене на берегах Йордану давніми євреями.

РУНВіра – вчення про українців, їхню прадавню історію, це - віра українців. «Мага Віра» написана Учителем Левом Силенком.

 

Тільки у нас!
"Лист запорожців"
Справжній текст

... Так тобі наказали козаки й показали свої сраки. Листа кінчаємо, бо числа не знаємо, а ваших календарів у Січі не тримаємо.

 

Тільки  у нас!
"Сказання про стародавні минувшини руські"

Це - історія наших минулих поколінь Докиївської Русі. І якщо християнські літописи в якійсь мірі донесли до нас те, що творилося на цій багатостраждальній землі з часів Аскольда й Діра, то майже все, що було до них, покрите імлою забуття й безпам'ятства. І коли літописець питає "Звідки пішла земля руська?", то, на жаль, відповідає неправдиво. Бо не від Рюрика пішла Русь і навіть не від Кия, а від царя Сварога.

Популярне
Останні публікації
УВАГА!

Перекладаємо українською тексти, зокрема, художні твори, виконуємо літературне редагування.

Звертатися: pilipyurik@meta.ua

Літературне Запоріжжя

Українські літератори

Зарубіжні літератори

serduk Рідна Православна Віра

banner2

Зараз на сайті

На даний момент 24 гостей на сайті

Журнал Стрекозы