Письменницький портал
«Хортиця крізь віки» E-mail
Найбільше вразила митців пленерна робота на металургійному підприємстві «Запоріжсталь». На передньому плані – запорізький художник Владислав Баранник

Золото сонця й сяйво гарячого металу влились у мальовничі пейзажі Запорізького краю

ВІРА СЕРЕДА

У Запоріжжі відбувся ХІІ Міжнародний мистецький пленер «Хортиця крізь віки». У ньому взяли участь три десятки митців із Києва, Кривого Рогу, Харкова, Керчі, Львова, Дніпропетровська, Запоріжжя (Україна) й Іраку. Минулого року через відсутність фінансування й напружену військову ситуацію на Сході України пленер тут не проводили.

Як і в попередні роки, організатори сподівалися, що митці відкриють запоріжцям новий погляд на Хортицю, нашу прекрасну землю, залишать Запоріжжю свої незабутні твори. Так і сталося. У цьому можна було пересвідчитися на звітній виставці. Цікаво, що вона й урочисте закриття мистецького заходу вперше в історії запорізьких пленерів співпали з Днем художника.

У церемонії закриття взяв участь директор Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко. ОДА надала кошти для видання каталогу пленеру. Виступив також представник генерального спонсора, головний інженер ВАТ «Запоріжсталь» Володимир Буряк, наголосивши, що робітники жваво цікавилися, де можна переглянути полотна художників, котрі працювали в стінах підприємства, приємно було спостерігати за їхньою роботою, а трохи згодом – за результатом цієї праці. Також він висловив упевненість у тому, що наступний пленер відбудеться. Із уст виступаючих прозвучали вітання митцям із професійним святом, після чого спонсори й учасники отримали почесні дипломи.

 
Це, блін, вопще! E-mail

 

Микола  БІЛОКОПИТОВ

 

 

ЧОРТЗНАЩО

         НАСНИЛОСЯ

                             МЕНІ...


                                  Присвячую самовідданій волонтерці, а нині

                                  бійцю-добровольцю 37-го окремого мотопіхотного батальйону ЗСУ,

                                  що перебуває в зоні АТО,

                                                                                 Юлії МАТВІЄНКО,

                                  до якої маю суто батьківські почуття.

                                                                                                            Автор          

 

 

                                      Та й сон же, сон напрочуд дивний

                                      Мені приснився.

                                     Скупий жидюра дав би гривню,

                                     Аби побачить ті дива.

                                     Та чорта з два! 

                                                     Тарас ШЕВЧЕНКО


Передсоння

Іще не сплю.

Ще тільки засинаю.

Ще контролюю хід своїх думок

І в скупченнях всесвітнього роздраю

Ще тужусь розрізнить

де «фейк», де «ок!»

Та слабшають зв'язки з реальним світом

Й на дивнім відчутті себе ловлю –

Я розчиняюсь, наче тінь в софітах.

Все, майже розчинився...

                                          нився...

сплю...

 

Сон перший

Красна площа. Мавзолей. Трибуна.

Славослів'я партії й вождю.

Натовп вигарцьовує табунно...

Я ж попід трибуною сидю.

Знизу – Ленін,

наді мною – Путін,

Москальня гуде, мов Єрихон...

Апарат щось булькає по суті,

З трубки мирно капа самогон.

 

 
"Червона рута" E-mail
Михайло Івасюк із Володимиром (1978).

45 років під вітрилом української пісні

ВІРА СЕРЕДА

Незабутній Володимир Івасюк, справжній Герой України! Він і досі лишається музичним символом української пісні ХХ століття, символом співочої України, бо підняв українську естрадну пісню на якісно новий рівень, взявши за еталон кращі зразки народної пісні. «Він знайшов певний еквівалент Вічності, те, що пов’язує воєдино старе минуле й нове теперішнє й водночас народжує майбутнє», - сказав про нього творчий побратим, відомий український поет-пісняр, народний артист України Юрій Рибчинський.

Найпопулярнішим пісням Володимира Івасюка вже 45. 13 вересня 1970 року вперше з Театральної площі Чернівців уся Україна почула його «Червону руту» й «Водограй», що стали лауреатами Всесоюзного конкурсу «Пісня-71» і «Пісня-72».

Також 13 вересня два десятиліття тому відчинив двері Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка. Ювілей відзначили виставкою «Назбирала троєзілля, червону рутоньку…» («Володимир Івасюк в образотворчому мистецтві»), де представили понад 20 портретів митця. Адже він був багатогранною особистістю - не лише талановитим композитором, а й гарно малював, захоплювався фотографією, підводним плаванням, знімав на кінокамеру.

 

 
Літературно-видавничий форум E-mail
vasyl_1

АВТОГРАФ-СЕСІЯ

ПИСЬМЕННИКА

З КОРОСТЕНЯ

ВІДБУЛАСЬ У ЛЬВОВІ

Світлана ЮЛІНА, Юлія ВАСИЛЬЧУК (фото)

Уже вшосте коростенець, відомий український дитячий письменник Вік-тор Васильчук бере участь у Міжнародному Львівському форумі видавців. Цьогоріч, 12 вересня, у Палаці мистецтв, на 22-му грандіозному зльоті письменників, видавців, книгорозповсюджувачів, художників, акторів, журналістів, почесних гостей, віп-персон, він проводив власну автограф-сесію, пропагуючи й розповсюджуючи дитячі книги. Повернувшись зі Львова, пан Віктор залюбки поділився своїми враженнями з нашим кореспондентом і відповів на його запитання.

 
Міжнародний літературний фестиваль E-mail

 

22ДИТЯЧИЙ ДРАМАТУРГ ЖИВЕ В КОРОСТЕНІ


Світлана ЮЛІНА (текст і фото)


6-9 серпня у рамках Міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Зелена хвиля» уже втретє відбувся Одеський міжнародний Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури – єдине в Україні свято дитячої книги, присвячене літературній творчості для дітей. Насамперед, зазначу, що ярмарок давно переріс у грандіозне культурне видовище, тому протягом чотирьох днів була можливість відвідати безліч різноманітних заходів для дорослих та дітей: літературні читання, різноманітні новинки, зустрічі з авторами, «круглі столи», книжкові конкурси, концерти й театральні постановки. А найяскравіша подія цього року – Книжкова ніч – справжній феєричний нон-стоп із книжкових новинок, літературних перфомансів від театральних фестивалів «Зелений театр» та «Молоко», порадував і поетичний марафон від студії «Зелена лампа» та циганських романсів.

 
Оголошується конкурс E-mail

 

 

НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМІЇ ІМЕНІ ВАСИЛЯ ЮХИМОВИЧА


Комісія з присудження Всеукраїнсьської літературної премії імені Василя Юхимовича оголошує прийом заявок на відзначення творів.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 52

Новини

Тільки у нас!

Лев СИЛЕНКО

МАГА ВІРА

magavira

Це – головна книга РУНВіри (Рідної Української Національної Віри). Можна почути в простонародді: «Це – наша церква, бо там правлять українською мовою». Але прислухайтесь, будь ласка, про що говорять попи-батюшки – про Саваофа, Єгову, Ісуса (Яшую), а відправляють померлих обов'язково «у лоно Авраамове». Чи українське все це? Ні! Воно створене на берегах Йордану давніми євреями.

РУНВіра – вчення про українців, їхню прадавню історію, це - віра українців. «Мага Віра» написана Учителем Левом Силенком.

 

Тільки у нас!
"Лист запорожців"
Справжній текст

... Так тобі наказали козаки й показали свої сраки. Листа кінчаємо, бо числа не знаємо, а ваших календарів у Січі не тримаємо.

 

Тільки  у нас!
"Сказання про стародавні минувшини руські"

Це - історія наших минулих поколінь Докиївської Русі. І якщо християнські літописи в якійсь мірі донесли до нас те, що творилося на цій багатостраждальній землі з часів Аскольда й Діра, то майже все, що було до них, покрите імлою забуття й безпам'ятства. І коли літописець питає "Звідки пішла земля руська?", то, на жаль, відповідає неправдиво. Бо не від Рюрика пішла Русь і навіть не від Кия, а від царя Сварога.

Популярне
Останні публікації
УВАГА!

Перекладаємо українською тексти, зокрема, художні твори, виконуємо літературне редагування.

Звертатися: pilipyurik@meta.ua

Літературне Запоріжжя

Українські літератори

Зарубіжні літератори

serduk Рідна Православна Віра

banner2

Зараз на сайті

На даний момент 45 гостей на сайті

Журнал Стрекозы