Письменницький портал
Літературні читання E-mail
Vasil

Олесь ВІКТОРОВ, Світлана ВАСИЛЬЧУК (фото)


ВІН І СЬОГОДНІ СМІЄТЬСЯ РАЗОМ З НАМИ...

 

Під таким гаслом, 12 липня цього року, в Сингаях, що на Коростенщині, на садибі-музеї нашого земляка, поета-пісняра, публіциста, перекладача й гумориста, заслуженого діяча мистецтв України Василя Юхимовича пройшли традиційні літературні читання з нагоди 91-ї річниці від дня його народження. Мистецький захід відбувся за сприяння Коростенського міського голови Володимира Москаленка, голови Коростенської РДА Сергія Дмитрука та голови Коростенської райради Юрія Рудченка. Вітали учасників читань письменник Віктор Васильчук, завідувач відділу культури й туризму міськвиконкому Леонід Беркович, голова Сингаївської сільради Володимир Антонюк, голова міської жіночої ради Світлана Загоруйко, спеціалісти районної бібліотеки імені Миколи Сингаївського, міської бібліотеки, а голова клубу «Стиль життя», партнер багатьох творчих заходів Валентина Вигівська піднесла їм усім запашний коровай і подякувала за співпрацю, зазначивши, що «поети, як і герої, не вмирають, вони по пам'яті крокують босоніж...».

 
Орлині душі E-mail
Пилип ЮРИК

 

Не ридайте, не тужіть,

Наші милі! Будем жить!

Побажайте нам яскравих перемог.

Ідемо не на парад,

А під «смерчі» і під «град».

Що чекає попереду – знає Бог.

 

 
Володимир Луців – перший українець, котрий переміг на Євробаченні E-mail

 

075ВІРА СЕРЕДА

Володимир Луців (25.06.1929) - легендарний всесвітньовідомий співак-бандурист, українець за походженням, який попри 86 років прибув із Лондона, щоб ушанувати Богдана Весоловського. До цієї дати видавництво «Дуліби» видало компакт-диск творів Володимира Луціва «Біжить доріжка» (упорядник Орест Цимбала). На ньому, зокрема, й пісні Богдана Весоловського у виконанні Луціва: «Очі», «Сокіл», «Одинокий риболов», «Чумацький шлях», «Біжить доріжка». На заході видавали велику кількість записів його творів, а в Україні до 2007 року не було жодного. За сприяння львівського співака, очільника МО «Ревіа» Ореста Цимбали видано компакт-диски Луціва: «Кращі пісні» («Укрмюзік», 2007), «Українські пісні й думи» («Наш формат», 2008), колекція з трьох дисків («Наш формат», 2009 – «З Україною в серці», «Міжнародні пісні», «Українські народні пісні й думи»).

Володимир Луців був першим українцем, який під псевдонімом Тіно Вальді став переможцем конкурсу Євробачення 1961 року. Були й інші нагороди й відзнаки: срібна медаль за виступи на кораблях «Квін Мері» й «Квін Елізабет» (1970), почесні грамоти Штату Массачусетс (США, 1966), Українського конгресового комітету Америки (США, 1980), Світового Конгресу Вільних Українців (Канада, 1981), Львова (1998), Києва (2000), медаль святого Володимира Великого Світового конгресу українців (Канада, 2008) та інші. Володимир Луців - лауреат Міжнародної премії імені Володимира Винниченка (Київ, 1993). Нагороджений орденом «За заслуги» другого ступеня (Київ, 2008).

Співак люб'язно погодився розповісти читачам «Письменницького портала Пилипа Юрика» про себе, творчість та участь у громадському житті України.

 
Молоді виконавці - Богданові Весоловському E-mail

 

080ВІРА СЕРЕДА (ТЕКСТ І ФОТО)


Однією з найяскравіших подій фестивалю став конкурс молодих виконавців творів Богдана Весоловського.

 

 
Згадували Весоловського піснями й словом E-mail

 

216Популяризація спадщини

ВІРА СЕРЕДА (ТЕКСТ І ФОТО)

 

Природно, що в дні фестивалю дуже багато говорили про багатогранність особистості Богдана Весоловського. Ті, хто його знав особисто, згадували про дорогоцінні хвилини зустрічей.

 

 
Бонді в житті режисера Станіслава Литвинова E-mail

 

169799959Міжнародна прем'єра, що сколихнула Львівщину

ВІРА СЕРЕДА 


У Стрию і Львові під час роботи І Міжнародного фестивалю української ретро-музики імені Богдана Весоловського відбулася прем'єра документального фільму «Бонді, або повернення Богдана Весоловського» (автор – Ігор Осташ, режисер – Станіслав Литвинов). Минулого року фільм узяв участь у ХІІІ Київському міжнародному фестивалі документальних фільмів «Кінолітопис-2014» і був відзначений дипломом «За кінематографічний творчий дизайн».

У Львові перед початком перегляду Станіслав Литвинов провів невеликий розіграш продукції видавництва «Дуліби» до 100-річчя від дня народження Богдана Весоловського – книгу «Бонді...» й компакт-диски з піснями Богдана Весоловського («Вибрані записи Богдана Весоловського». 1950-1960) і «Ти танго заспівай мені» у виконанні Василя Бокоча.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 53

Новини

Тільки у нас!

Лев СИЛЕНКО

МАГА ВІРА

magavira

Це – головна книга РУНВіри (Рідної Української Національної Віри). Можна почути в простонародді: «Це – наша церква, бо там правлять українською мовою». Але прислухайтесь, будь ласка, про що говорять попи-батюшки – про Саваофа, Єгову, Ісуса (Яшую), а відправляють померлих обов'язково «у лоно Авраамове». Чи українське все це? Ні! Воно створене на берегах Йордану давніми євреями.

РУНВіра – вчення про українців, їхню прадавню історію, це - віра українців. «Мага Віра» написана Учителем Левом Силенком.

 

Тільки у нас!
"Лист запорожців"
Справжній текст

... Так тобі наказали козаки й показали свої сраки. Листа кінчаємо, бо числа не знаємо, а ваших календарів у Січі не тримаємо.

 

Тільки  у нас!
"Сказання про стародавні минувшини руські"

Це - історія наших минулих поколінь Докиївської Русі. І якщо християнські літописи в якійсь мірі донесли до нас те, що творилося на цій багатостраждальній землі з часів Аскольда й Діра, то майже все, що було до них, покрите імлою забуття й безпам'ятства. І коли літописець питає "Звідки пішла земля руська?", то, на жаль, відповідає неправдиво. Бо не від Рюрика пішла Русь і навіть не від Кия, а від царя Сварога.

Популярне
Останні публікації
УВАГА!

Перекладаємо українською тексти, зокрема, художні твори, виконуємо літературне редагування.

Звертатися: pilipyurik@meta.ua

Літературне Запоріжжя

Українські літератори

Зарубіжні літератори

serduk Рідна Православна Віра

banner2

Зараз на сайті

На даний момент 65 гостей на сайті

Журнал Стрекозы