Письменницький портал
Згадували Весоловського піснями й словом E-mail

 

216Популяризація спадщини

ВІРА СЕРЕДА (ТЕКСТ І ФОТО)

 

Природно, що в дні фестивалю дуже багато говорили про багатогранність особистості Богдана Весоловського. Ті, хто його знав особисто, згадували про дорогоцінні хвилини зустрічей.

 

 
Бонді в житті режисера Станіслава Литвинова E-mail

 

169799959Міжнародна прем'єра, що сколихнула Львівщину

ВІРА СЕРЕДА 


У Стрию і Львові під час роботи І Міжнародного фестивалю української ретро-музики імені Богдана Весоловського відбулася прем'єра документального фільму «Бонді, або повернення Богдана Весоловського» (автор – Ігор Осташ, режисер – Станіслав Литвинов). Минулого року фільм узяв участь у ХІІІ Київському міжнародному фестивалі документальних фільмів «Кінолітопис-2014» і був відзначений дипломом «За кінематографічний творчий дизайн».

У Львові перед початком перегляду Станіслав Литвинов провів невеликий розіграш продукції видавництва «Дуліби» до 100-річчя від дня народження Богдана Весоловського – книгу «Бонді...» й компакт-диски з піснями Богдана Весоловського («Вибрані записи Богдана Весоловського». 1950-1960) і «Ти танго заспівай мені» у виконанні Василя Бокоча.

 
БОГДАНУ ВЕСОЛОВСЬКОМУ – З ЛЮБОВ’Ю E-mail

 

213Післямова до фестивалю

ВІРА СЕРЕДА (ТЕКСТ І ФОТО)


Із 30 травня 2015 року протягом чотирьох днів тривав І Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського з нагоди сторіччя від дня народження видатного композитора (30.05.1915 – 17.12.1971). Хоча митець і народивсь у Відні, де тимчасово жили його батьки, навчавсь він у Стрийській гімназії, потім - на правничому факультеті Львівського університету та Вищому музичному інституті імені Миколи Лисенка. У 1938-1939 роках молодий правник Весоловський став учасником подій у Карпатській Україні. Однак її незалежність тривала недовго, й Весоловський змушений був рятуватися від переслідування. Ставши емігрантом, він не загубивсь у світах, пройшов через лихоліття Другої світової війни, фільтраційну зону, вижив завдяки набутим знанням. Головне ж - він зберіг своє українство, отримавши титул «батька» української танцювальної музики. Останні 22 роки свого життя композитор жив у Канаді, де очолював українську секцію Канадського радіо.

На фестиваль приїхали поважні митці, зокрема, й ті, хто знав Весоловського, досліджував його творчість, співпрацював, виконував його твори.

Прелюдією усім фестивальним заходам стало відкриття виставки «Бонді або повернення Богдана Весоловського» в Львівському музеї етнографії та народного промислу ІН НАН України. В експозиції зібрали унікальні речі з архіву композитора Весоловського, приватних колекцій Надії Кос і Любомира Янушевича (платівки, листи, сімейний фотоальбом, дипломи, легендарна гармонія Анатоля Коса та Володимира Мигаля, інші речі епохи 30-х років минулого століття).

Кульмінацією урочистостей з нагоди сторіччя від дня народження Богдана Весоловського стали гала-концерт «Ти танго заспівай мені» гостей та лауреатів І Міжнародного фестивалю української ретро-музики імені Богдана Весоловського у Львівській опері та концерт до сторіччя від дня народження Богдана Весоловського у Київському національному академічному театрі оперети.

 
Дійшла "Весела Січ" до двох десятиріч E-mail

DSC_0148-_ЮВІЛЕЙ

 

ВІРА СЕРЕДА, ЮРІЙ ЗЕЛІНСЬКИЙ (ФОТО)

Напередодні Дня сміху в Запорізькому палаці культури «Орбіта» відбувся літературно-мистецький, гумористично-сатиричний концерт із нагоди двадцятирічного ювілею Міжнародної асоціації гумористів і сатириків «Весела Січ» імені Петра Ребра, на жаль, уже без її засновника й натхненника.

 

 
Досвідчений казкар із єством дитини E-mail
7Ювілей

Оксана ГЕРАЩЕНКО

Фото Світлани ВАСИЛЬЧУК

Людина і казка... Що закодовано у цьому словосполученні? Кожному своє: дитячий спомин, дива природи, фантастичні образи, які демонструють тяжку, але таку яскраву перемогу добра над злом. Це – мудрість пращурів, певний геном свободи волі, що одвічно живе простим сюжетом. Людина і казка – книжка в руках матері, лагідний голос батька, автор, котрому до снаги навчити дитину бачити красу простору, розуміти світ у всіх його формах. Людина казки, у нашому випадку – Віктор Васильчук, творчий вечір якого відбувся 7 березня в Коростенській центральній бібліотеці з нагоди 55-річчя з дня народження митця.

 
Хортицькі дзвони E-mail
bracylo_Всеукраїнський конкурс

молодої української поезії та української авторської пісні

імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони»

с т а р т у в а в   у д р у г е!

Засновник конкурсу – Запорізький національний університет, присвятив його старт у 2015 році, згідно з Положенням, до Шевченківських днів.

Запрошення до участі у ІІ Всеукраїнському конкурсі «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило відбулося 10 березня в рамках університетських урочистостей з нагоди 201-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря. На вечорі не лише згадали миттєвості минулорічного конкурсу та заключного Гала-концерту, який нікого не залишив байдужим, а і надали можливість переможцям із числа студентів ЗНУ прочитати нові поезії.

Для потенційних учасників конкурсу нагадуємо основні вимоги.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 52

Новини

Тільки у нас!

Лев СИЛЕНКО

МАГА ВІРА

magavira

Це – головна книга РУНВіри (Рідної Української Національної Віри). Можна почути в простонародді: «Це – наша церква, бо там правлять українською мовою». Але прислухайтесь, будь ласка, про що говорять попи-батюшки – про Саваофа, Єгову, Ісуса (Яшую), а відправляють померлих обов'язково «у лоно Авраамове». Чи українське все це? Ні! Воно створене на берегах Йордану давніми євреями.

РУНВіра – вчення про українців, їхню прадавню історію, це - віра українців. «Мага Віра» написана Учителем Левом Силенком.

 

Тільки у нас!
"Лист запорожців"
Справжній текст

... Так тобі наказали козаки й показали свої сраки. Листа кінчаємо, бо числа не знаємо, а ваших календарів у Січі не тримаємо.

 

Тільки  у нас!
"Сказання про стародавні минувшини руські"

Це - історія наших минулих поколінь Докиївської Русі. І якщо християнські літописи в якійсь мірі донесли до нас те, що творилося на цій багатостраждальній землі з часів Аскольда й Діра, то майже все, що було до них, покрите імлою забуття й безпам'ятства. І коли літописець питає "Звідки пішла земля руська?", то, на жаль, відповідає неправдиво. Бо не від Рюрика пішла Русь і навіть не від Кия, а від царя Сварога.

Популярне
Останні публікації
УВАГА!

Перекладаємо українською тексти, зокрема, художні твори, виконуємо літературне редагування.

Звертатися: pilipyurik@meta.ua

Літературне Запоріжжя

Українські літератори

Зарубіжні літератори

serduk Рідна Православна Віра

banner2

Зараз на сайті

На даний момент 39 гостей на сайті

Журнал Стрекозы

  блок управления двигателя форд, om646 vito viano