Письменницький портал
«Весела Січ» в Оріхові E-mail

2000_7«Мене народ назвав Таміла,

бо я лікую всякий біль»

ВІРА СЕРЕДА

У заголовок винесені слова патріарха запорізького гумору Петра Ребра із віршованої гуморески, що він написав для Таміли Дейнеги, аби збагатити її репертуар оригінальними творами. У Запорізькому курені «Хортиця» Всеукраїнської асоціації гумористів і сатириків «Весела Січ» імені Петра Ребра вже стало традицією творчо й урочисто відзначати ювілейні дати своїх колег. Ось і четверте 20-річчя однієї з найповажніших веселосічовичок, лауреата понад сімдесяти всеукраїнських гумористичних конкурсів серед артистів розмовного жанру Таміли Дейнеги вирішили вшанувати на її малій батьківщині – в Оріхові. Директор районного будинку культури Людмила Власенко запропонувала провести свято у них, адже Таміла Михайлівна 50 років тому стала актрисою народного театру й бере участь не лише в його постановках, а й у концертах, що організовує цей заклад культури.

Напередодні ювілейного заходу перед делегацією «Веселої Січі» постала проблема транспорту. На щастя, знайшлися однодумці серед запорізьких просвітян - народний депутат України, голова Запорізької обласної організації ВУТ «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка Ігор Артюшенко оперативно вирішив це питання й організував автобус. Посприяв цьому також Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації (директор Владислав Мороко). Тож веселосічовики мали змогу виконати ще й просвітянську місію. Разом із секретарем Запорізької обласної організації ВУТ «Просвіта» Анатолієм Ажажею письменники й артисти побували також в Оріхівській гімназії №1 «Сузір'я» та виступили перед учнями й учителями.

Детальніше...
 
Олександр Медко – новий голова ЗОО НСПУ E-mail


medkoУ письменницьких організаціях

 

Пилип ЮРИК, член НСПУ

Відбулися збори Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України. Її голова Володимир Віхляєв звернувся до спілчан із письмовим проханням звільнити його з цієї посади у зв'язку з тим, що він не може повноцінно виконувати обов'язки очільника письменницької організації – левову частку часу забирає робота викладача в університеті та адвокатська діяльність. Тому першим питанням порядку денного й стали вибори нового керівництва ЗОО НСПУ.

 

Детальніше...
 
Комісія вимоглива й принципова: низькопробні й антиукраїнські книжки «не проходять» E-mail

805_nКололітературне

 

Пилип ЮРИК, член приймальної комісії Національної спілки письменників України

Що таке Національна спілка письменників і чи вигідно вступати до її лав? Над цими питаннями, мабуть, задумуються люди, які беруть до рук перо, аби видати «на гора» гарний літературний твір. Пише юнак чи дівчина оповідання, нариси, драми, поезії, гуморески, фейлетони, літературну критику тощо, відтак бажає стати членом НСПУ. Бо це – професійна спілка літераторів. Членство в ній не дає жодних матеріальних вигод. Навпаки, туди кожен платить членські внески. Це в радянські часи член такої спілки мав право не працювати на заводі чи в редакції, а перейти, як тоді казали, на творчу працю, рік писати роман або збірку поезій, а йому йшов стаж роботи (в ті часи люди, які ніде не працювали, переслідувалися за неробство). Нині репресій немає, хочеш – працюй десь, хочеш – ні, головне, щоб не займався антизаконною діяльністю. А дає НСПУ лише самоствердження. Приймуть тебе туди, отже, планку подолав, ні – планка впала, думай про належний творчий рівень.

Нині спілок письменників існує, мабуть, кілька десятків. У кожній області є своя (наприклад, Спілка письменників Запорізької області), є й регіональні (скажімо, Спілка письменників Південного Сходу). А Національна – лише одна. І подобається вона авторові цих рядків уже тим, що туди не приймають явних графоманів.

Детальніше...
 
Пам'яті Павла Глазового E-mail

 

glazovy

Сміху іскорки ясні...

Василь НЕВОЛОВ, заслужений діяч мистецтв України

Ті іскорки залишив по собі класик сучасного українського гумору, справді-бо народний улюбленець Павло Глазовий. Так можна було б визначити й головну домінанту вечора пам'яті класика, що його організував і провів у Національному музеї літератури 11 листопада 2017 року Міжнародний фонд імені Павла Глазового. На ньому друзі й шанувальники творчості Павла Прокоповича гідно вшанували пам'ять корифея українського гумору.

Детальніше...
 
Акварельне життя Лариси Єрмак E-mail

463_n

 Інтерв`ю

 

Віра СЕРЕДА

Пам'ятними та сповненими приємних подій і здобутків стали два останні роки для запорізької художниці Лариси Єрмак. Найсвіжіша новина надійшла на початку жовтня із Києва – напередодні Дня художника її разом із запоріжцем Олександром Курносовим і мелітопольцем Валерієм Прохіним прийняли в члени Національної спілки художників України. Двічі (у 2016 й 2017 роках) вона перемагала в Міжнародному конкурсі акварелі у Фабріано (Італія). У Києві, в центральному будинку художника, відбулися дві її персональні виставки (2016, 2017). Крім того, твори художниці – постійно в експозиції вернісажів запорізьких художників. Щонеділі вона творить у студії рисунка Запорізької організації НСХУ. Усе це – у вільний від основної роботи час, бо щоб вижити й упевненіше триматись у наш непростий час багатьом творчим особистостям треба ще й працювати за іншим фахом, адже не завжди є гарантія, що твою картину куплять. Про все це й не тільки говорили ми з Ларисою Єрмак.

Детальніше...
 
«ЗЕРНОСЛОВО» ЗАСІЯЛИ НА БІЛОГІРЩИНІ E-mail

bilokop_1

Творчі зустрічі

Микола ГРИГОРЕНКО

 

Обласний літературний музей та обласна організація Національної спілки письменників України провели літературний фестиваль «Зернослово» в Білогірському районі. Це вже втретє протягом останніх років письменники Хмельниччини та гості з інших областей України із своєю творчістю, своїми книгами виїжджають на зустрічі з читачами одного з районів нашого краю. Побували вони в Деражнянському, Хмельницькому, Ярмолинецькому районах, залучивши до фестивалю своїх колег по перу з Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Львівської, Рівненської областей. Нині ж у літературному фестивалі в Білогірському районі, окрім подільських майстрів слова, взяли участь гості із Запорізької області – Вікторія Сироватко та Микола Білокопитов.
Вирушаючи в таки справді далеку дорогу до читачів, учасники фестивалю, поклали квіти до пам'ятника Тарасові Шевченкові, прочитали біля нього вірші Великого Кобзаря.
До погруддя великого поета-пророка поклали квіти і в Білогір'ї – уже після проведення тут, у центральній районній бібліотеці, літературно-мистецького свята «Зернослово».

 

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 56

Новини

Тільки у нас!

Лев СИЛЕНКО

МАГА ВІРА

magavira

Це – головна книга РУНВіри (Рідної Української Національної Віри). Можна почути в простонародді: «Це – наша церква, бо там правлять українською мовою». Але прислухайтесь, будь ласка, про що говорять попи-батюшки – про Саваофа, Єгову, Ісуса (Яшую), а відправляють померлих обов'язково «у лоно Авраамове». Чи українське все це? Ні! Воно створене на берегах Йордану давніми євреями.

РУНВіра – вчення про українців, їхню прадавню історію, це - віра українців. «Мага Віра» написана Учителем Левом Силенком.

 

Тільки у нас!
"Лист запорожців"
Справжній текст

... Так тобі наказали козаки й показали свої сраки. Листа кінчаємо, бо числа не знаємо, а ваших календарів у Січі не тримаємо.

 

Тільки  у нас!
"Сказання про стародавні минувшини руські"

Це - історія наших минулих поколінь Докиївської Русі. І якщо християнські літописи в якійсь мірі донесли до нас те, що творилося на цій багатостраждальній землі з часів Аскольда й Діра, то майже все, що було до них, покрите імлою забуття й безпам'ятства. І коли літописець питає "Звідки пішла земля руська?", то, на жаль, відповідає неправдиво. Бо не від Рюрика пішла Русь і навіть не від Кия, а від царя Сварога.

Популярне
Останні публікації
УВАГА!

Перекладаємо українською тексти, зокрема, художні твори, виконуємо літературне редагування.

Звертатися: pilipyurik@meta.ua

Літературне Запоріжжя

Українські літератори

Зарубіжні літератори

serduk Рідна Православна Віра

banner2

Зараз на сайті

На даний момент 47 гостей на сайті

Журнал Стрекозы