КНИЖКУ ПРОЧИТАВ НА ОДНОМУ ПОДИХУ

Письменницький портал

презентує

024 nНа IV Вижницькому відкритому фестивалі-конкурсі виконавців української естрадної пісні імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас» уже презентували книгу Віри Середи (Юрик) «Пісня Назарія, як море широка». Про це йтиметься в наступній кореспонденції, яку виставимо на Письменницький портал. А зараз саме тут презентуємо названу книгу.

Хвалити своє видання було б нескромно. Тому замість рецензії вирішили подати лист-відгук журналіста й мистецтвознавця (з його дозволу, звичайно) Юрія Кривого зі Львова.

Детальніше...

БУВАЛЬЩИНИ, ЩО ПРОБУДЖУЮТЬ ПАМ'ЯТЬ

Прочитане

Юрик Пилип. Ворожіння на кавовій гущі. – К: Бібліотека журналу «Перець. Весела республіка», 2018, - 64 с.

Людині в житті доводиться переживати радощі й прикрощі. Більші та менші. Як випадає. Отже, з’являється потреба постійно поліпшувати кепський настрій. Не знаю, як це хтось робить. Та й не переймаюся цим. Кожному – своє. Мовлю лише про власний рецепт. Можливо, він є не вельми оригінальним, але... від поганих почувань намагаюся лікуватися книгами гумору й сатири. У такі моменти звертаюся до писань Остапа Вишні, Павла Глазового, Євгена Дударя... А після того як недавно перечитав книжечки Пилипа Юрика із Запоріжжя, збагнув, що й серед сучасних сміхотворців є ті, кого можна зарахувати в загін лікувальників.

 

Детальніше...

12 жовтня у Коростені відбудеться ХІІІ Всеукраїнське літературно-мистецьке свято

«ПРОСТО НА ПОКРОВУ»

SvytoЄ у кожній жовтневій порі чарівні миті безкрайнього синього неба, щедрого сонця, сивих світанків і замріяної тиші, в якій ще так буйно квітнуть осінні пломенисті чорнобривці. Саме о цій прекрасній порі, напередодні святої Покрови та Дня українського козацтва, за доброю традицією щороку Коростенщина скликає до себе учасників Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю «Просто на Покрову». Заснував його, за сприяння Коростенського міського голови Володимира Москаленка й Коростенських райдержадміністрації та райради, заслужений журналіст України, лауреат літературних премій імені Лесі Українки, Івана Огієнка, Бориса Тена, Василя Земляка, автор відродження столітньої хати, де народився Василь Юхимович, фундатор премії його імені Віктор Васильчук.

 

Детальніше...

Фестиваль відкрили презентацією книги про митця, який виконував пісні власним серцем

ПОСТАТІ

Степан СІЧОВИЙ

У Вижниці, на малій батьківщині народного артиста України, лауреата Шевченківської премії, видатного митця, який виконував твори власним серцем, урочисто розпочали відкритий фестиваль-конкурс сучасної української естрадної пісні імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас» (2019). Наш кореспондент перебуває на Буковині, й «Письменницький портал» висвітлить згодом цю мистецьку подію.

105029jpgЩороку на фестивалі в один із днів відбувається ключова подія, наприклад, торік - презентація календаря, присвяченого 75-річчю від дня народження народного артиста України Левка Дутковського, ще раніше - тематичні вечори «Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну» (про Назарія Яремчука, 2016) і «Незрівнянний світ краси Левка Дутковського» (2017). Цього року організатори фестивалю підготували презентацію книги запорізької журналістки Віри Середи (Юрик) «Пісня Назарія – як море широка», що побачила світ у ВПК «Черемош».

Авторка видання – член Національної спілки журналістів України (2008), Почесний журналіст України (2017), лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Степана Олійника в номінації «Журналістика» (Одещина – 2013) та обласної літературно-мистецької премії імені Петра Ребра (Запоріжжя – 2017).

До книги «Пісня Назарія – як море широка» увійшли публікації про видатного Українця, незабутнього Назарія Яремчука й людей, котрі оточували його в житті, творили разом із ним українську пісню. Читач знайде цікаві оригінальні розповіді про вшанування пам’яті видатного співака на його рідній Буковині з нагоди 60- та 65-річчя від дня народження, про конкурси молодих виконавців сучасної української пісні у Чернівцях і Вижниці, невтомних популяризаторів творчості Назарія Яремчука, продовжувачів його справи. Авторка намагалася доповнити творчий портрет Назарія новими барвами, внести сюди й свою часточку любові.

 

Детальніше...

Пейзажні картини оспівують поезію осені

Вернісаж

Пилип ЮРИК (текст і фото)

IMG 0613У Виставковій залі Запорізької організації Національної спілки художників України відбулося відкриття виставки робіт місцевих живописців, присвяченої Дню художника, що відзначається в другу неділю жовтня. Окрім цього, вернісаж приурочили також до Покрови, Дня міста Запоріжжя й визволення його від німецько-фашистських загарбників, Дня Українського козацтва й Дня захисника України. Близько ста робіт, за словами голови ЗОНСХУ Ірини Гресик, експонується тут. Пейзажні картини в своїй більшості оспівують осінь, адже названі свята – осінні.

 

Детальніше...

Постаті див у відчинених дверях

Творчість Надії ГАВРИЛЮК

Гаврилюк. Надія. Рентген в позачассі. Поезії. – Дрогобич: Коло, 2019. – 92 c.

Рентген у позачассі

Читальник бере у руки поетичну книгу. Як він зреагує на буквосполуки? Якщо розібратися, то це питання є помітно тривіальним, але водномить вражає непросткістю відповідей. Коли мати на увазі друки розпіарених письмаків, то тут усе виглядає зрозуміло: нерідко сприймач написаного мовчки сприйме відверту банальщину (хіба що про себе вилається).

А якою буде реакція на твори нерозкрученого автора? Важко сказати однозначно. Кожен оцінює по-своєму. Тому і не узагальнюватиму. Скажу лишень про таке: мені сподобався «Рентген у позачассі» Надії Гаврилюк. Відразу впали у вічі

Детальніше...