ДАРУВАЛИ ЧАРІВНІ ПІСНІ Й ПОЕЗІЮ УКРАЇНСЬКИМ БІЙЦЯМ

Власні поезії читає Вікторія Сироватко

Волонтерство в дії

Сергій СТРІЛЕЦЬ (текст і фото)

На думку благодійників, воїни-герої повинні відчути себе хоч трішечки в домашніх умовах, особливо під час свят. Тому волонтери Біленьківської об'єднаної територіальної громади Запорізького району (вже не вперше) відвідали військовий госпіталь у Запоріжжі. Цього разу гості прибули сюди між двома Спасами – медовим і яблучним. Привезли вони героям-захисникам дарунки: фрукти, мед, інші смаколики.

А ще прибули сюди троє літераторів, членів Національної спілки письменників України: поетеса Вікторія Сироватко і сатирики Микола Білокопитов і Пилип Юрик. Усі вони неодноразово виступали перед бійцями як на передовій, так і в госпіталі.

 

Першій надали слово Вікторії Сироватко, котра презентувала воїнам свою збірку поезій «Віддам в хороші руки». Вона майстерно читала вірші з цієї книжки. Бійці були зачаровані чудовою лірикою:

Не передай комусь мій «Добрий ранок»

І «Добрий вечір» мій не говори.

Не схожа я на жодну із панянок,

Яким бажав і ранки, й вечори.

Мені – моє. Скажи, якщо не шкода,

І знов причину зустрічі зумов –

Бо кожен раз я маю нагороду:

Мій добрий ранок, вечір і... любов.

Мисткиня продекламувала вірш про перевтілення, де є такі рядки:

Життя, карай мене любов'ю безпричинною,

Лиш нею заміни мої земні роки.

В минулому житті була я і мужчиною,

Тому і розуміюся на вас, чоловіки.

Тоді ж, у тему, Микола Білокопитов прочитав веселу літературну пародію на цей вірш, чим, як і Вікторія, заслужив оплески присутніх.

Що привезли цього разу учасники художньої самодіяльності Біленьківської ОТГ? Рідну гарну пісню, а з нею – чудові спогади й добрий настрій бійцям Української армії. Голова Біленьківської ОТГ Світлана Зачепило, вітаючи воїнів і фахівців шпиталю зі святами, побажала їм міцного здоров'я, якнайшвидшого одужання й переможного завершення війни з підлим ворогом.

Виступили вокальний квартет «Чорнобривці» у складі Галини Нужної, Валентини Облещенко, Андрія Ганошенка і Юрія Галкасестри Бережні, дует у складі Ірини М'ягкової і Юрія Галка.

Письменник Пилип Юрик у виступі перед бійцями зазначив, що для переважної частини запоріжців, зокрема, й для нього самого, воїни Збройних сил України – найкращі й найрідніші люди.

- Саме завдяки тому, що ви на передовій, утримуєте фронт, ми можемо спокійно ходити по місту, працювати, писати вірші, а не ховатися в підвали від ворожих снарядів та куль, - сказав він, передавши всім вітання від Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України.

Потім Пилип нагадав, що на Покрову буде чудовий ювілей. 400 років тому, в жовтні 1618-го, Петро Конашевич-Сагайдачний із запорожцями прийшов на виручку польському королевичу Владиславу, який уже терпів поразку в Московії. І його, Сагайдачного, кінь тоді топтав бруківку Москви. Перекидаючи місток від тих далеких днів до сьогодення, автор ставить вимогу:

О схаменіться пуцьки необачнії!

Геть з України бандючу братву!

Бо й наші танки, як кінь Сагайдачного,

Також потопчуть обдерту Москву!

Волонтерка Любов Леонова привезла бійцям цукерки. Вона розповіла про свої численні поїздки на передову, подякувала воїнам, які, за її словами, тримають українське небо.

Із власними творами виступив член НСПУ Микола Білокопитов. Він продекламував вірш «Пісня добровольців», що написав після однієї із зустрічей з воїнами в цьому ж шпиталі. Потім Микола прочитав свою веселу бувальщину «Купіть дитині покемона!»

Усі троє письменників подарували госпітальній бібліотеці власні книжки, подякували бійцям за теплий прийом. А волонтери запевнили присутніх, що їхня поїздка в госпіталь – не остання.

На знімку вгорі:

Власні поезії читає Вікторія Сироватко

 

 

Виступає гурт «Чорнобривці»

Виступає гурт «Чорнобривці»

 

IMG_8011

Глядачі в залі 

 

Співають сестри Бережні

Співають сестри Бережні            

 

У виконанні Миколи Білокопитова звучить його бувальщина «Купіть дитині покемона!»

У виконанні Миколи Білокопитова звучить його бувальщина «Купіть дитині покемона!»                                              

Письменник Пилип Юрик із волонтерами Любов'ю Леоновою і Юрієм Галком

Письменник Пилип Юрик (крайній ліворуч) із волонтерами Любов'ю Леоновою і Юрієм Галком