Нагорода

У  ЖИТОМИРІ  ВІКТОРУ  ВАСИЛЬЧУКУ  ВРУЧИЛИ  „ДІДУСЕВУ  КАЗКУ"

 

Світлана ЮЛІНА

Святковий захід з нагоди вручення відомому українському письменнику Віктору Васильчуку премії „Дідусева казка" підготували і провели нещодавно працівники Житомирської обласної дитячої бібліотеки, котру очолює заслужений працівник культури України Ольга Лепілкіна.

 

 

А почалося все із зустрічі з читачами у простому холі читального залу, де письменника оточили радісні, допитливі учні однієї із шкіл міста. Вони, гортаючи книжки автора, навперебій задавали йому питання про героїв його оповідок, із натхненням розповідали про своїх домашніх улюбленців. Тож спілкування вийшло веселим, і, певно ж, незабутнім. Затим діти зазнімкувалися на згадку і попрямували, обмінюючись враженнями, на уроки.

А Віктора Васильчука чекала нова зустріч, на цей раз із бібліотекарями. Де емоційно, по-справжньому казково персонажі його твору – Візитівка й Самописка, у виконанні працівниць установи Любові Паскевич і Тетяни Данилевич, презентували творчий доробок автора. Жвавості спілкуванню додав і перегляд слайдів, створений на основі біографічних даних письменника ветераном бібліотечної справи Антоніни Макаревич. Як вона зізналася потому, тричі прочитала книгу Віктора Васильчука „Пригоди Сновиди та його друзів" (ця книга й номінована на премію).

Своїми враженнями щодо творчості Віктора Васильчука, його життєвої позиції й громадської діяльності також поділилися голова обласної організації НСПУ Михайло Пасічник, голова комітету з премії Марія Пономаренко, потеса Марія Рудак.

А надзвичайно зворушений і щасливий Віктор Васильчук, одержуючи високу нагороду, зазначив, що усі ми родом із дитинства, де казка стає частиною нашого життя. „Мені приємно спостерігати як на таких зустрічах на тебе дивляться допитливі оченята дітей. Тоді розумієш, що це саме те, заради чого ти працюєш", – зазначив письменник.

Присутні, у свою чергу, побажали Віктору Борисовичу творчого натхнення для написання нових творів і висловили упевненість у тому, що такі зустрічі потрібно проводити частіше, аби діти виросли гарними людьми, справжніми українцями. І допоможе їм у цьому знайомство з казкою, яка є тією реальністю, що дарує багато розумові і душі.