Літературно-видавничий форум

vasyl_1

АВТОГРАФ-СЕСІЯ

ПИСЬМЕННИКА

З КОРОСТЕНЯ

ВІДБУЛАСЬ У ЛЬВОВІ

Світлана ЮЛІНА, Юлія ВАСИЛЬЧУК (фото)

Уже вшосте коростенець, відомий український дитячий письменник Вік-тор Васильчук бере участь у Міжнародному Львівському форумі видавців. Цьогоріч, 12 вересня, у Палаці мистецтв, на 22-му грандіозному зльоті письменників, видавців, книгорозповсюджувачів, художників, акторів, журналістів, почесних гостей, віп-персон, він проводив власну автограф-сесію, пропагуючи й розповсюджуючи дитячі книги. Повернувшись зі Львова, пан Віктор залюбки поділився своїми враженнями з нашим кореспондентом і відповів на його запитання.


 

– Вікторе, що найбільше вразило тебе на форумі?

– Можна відповісти одним словом «усе», але найбільше – це можливість поспілкуватися з колегами, львівськими друзями, відомими особистостями, своїми видавцями, і, зрештою, з широким спектром читачів, навіть іноземних. А ще я побував на презентації тримовного (французькою, українською й російською) видання книги свого улюбленого письменника Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Видавництво «Київський будинок книги» представляв її на Французькому стенді (почесний гість-країна) за підтримки Французького інституту в Україні. На жаль, не вдалося придбати книгу української льотчиці, яка перебуває в російському полоні, Надії Савченко «Сильне ім'я Надія» (найближчим часом її перевидадуть). Були й кінопокази: допрем'єрного фільму «Полон» українського режисера Аанатолія Матешка, документального фільму «Відторгнення. Битва за Україну», гарні музично-поетичні програми, ніч поезії й музики, й улюблене всіма Свято читання.

– Що ще цікавого ти побачив там, з ким зустрівся?

– Передовсім, я побачився зі своїми видавцями: сумлінними працівниками тернопільського видавництва «Навчальна книга-Богдан», із його керівником Богданом Євгеновичем, з дитячим поетом Олегом Майбородою, з поетом і журналістом Ігорем Гургулою, з поетом і заступником голови Міжнародної ініціативи з підтримки України Андрієм Волошиним, із головним редактором харківського видавництва дитячої літератури «Талант» Лілією Гуменною та іншими. А ще побував на презентації мандрівного щоденника «всенародного ревізора» Ольги Фреймут «Де їсть, і з ким спить Фреймут», відвідав кулінарну телекухню ведучого «1+1» Руслана Сєнєчкіна (кулінарна книга для дітей), посмакував смачною львівською кавою... Проте наведу ще кілька цікавих фактів: скажімо, цього року, вперше Форум фінансувався державою (виділено 290 тисяч гривень) за опіки Міністерства культури України (присутнім був міністр В'ячеслав Кириленко), участь у ньому взяли 22 країни світу, майже 400 журналістів, понад 350 авторів, проведено більше 300 різних акцій. Уперше завітав на Форум китайський письменник-дисидент Бей Лінг.

– А як, власне, пройшла твоя автограф-сесія?

– Градіозно! Коли я вже прибув на місце, мою книгу, котра вийшла нещодавно у видавництві «Навчальна книга-Богдан» «Подружилися» повністю розкупили. Тож я представляв уже інші книги, вони також пішли на «ура». Донька Юлія, яка робить малюнки і обкладинки до моїх книг, не встигала фотографувати цікаві моменти. А їх було досить багато. Скажімо, дівчинка, яка танцювала від радості, одержавши мій автограф, хлопчик, який тупотів ногами, чомусь не бажаючи читати цього дня... Надзвичайно цікавим було знайомство з народним депутатом України Володимиром Парасюком, який пообіцяв приїхати на літературне свято «Просто на Покрову», і немало інших зустрічей, розмов, фотосесій.

– Вікторе, поїздка такого плану, це – певні витрати, хто тобі допоміг їх подолати?

– Знаєш, добрих людей завжди більше, ніж... Гарних меценатів, спонсорів у нас є немало. Наприклад, під час відкриття Форуму, список спонсорів читали понад п'ять хвилин... Дуже приємно, що й у моєму рідному місті є такі люди. Тож, користуючись нагодою, хочу щиро подякувати за підтримку, директору лісопильної компанії Катерині Самчук, підприємцю, колекціонеру Вадиму Лавриновичу, директору КП «Коростеньтепломережа» Тетяні Баранівській, директору Коростенського заводу теплообладнання Олегу Головійчуку. Вони підтримали, насамперед, розвиток української дитячої літератури.

І десь я вже казав, що даремно зараз подейкують, нібито українці мало читають. Не боюся повторитись і скажу: читають охоче, і саме друковану книгу, із запалом і великим літературним апетитом. Особливо дітвора. Хай читається вам усім на здоров'я, а мені – пишеться!

– Дякую! І нехай пишеться. Легко й цікаво!

На знімку вгорі:

Такі вони, маленькі читачки зі Львова

 

 

vasyl_2

Віктор Васильчук (ліворуч) із дитячим поетом Олегом Майбородою


 

vasyl_3

Віктор Васильчук із народним депутатом України Володимиром Парасюком