Гостей садиби Яремчуків зустрічатиме «Смерекова хата»

У музеї-садибі народного артиста України Назарія Яремчука, що в передмісті Вижниці, повним ходом ідуть ремонтно-реставраційні роботи. Їх узяв під особистий контроль голова Чернівецької облдержадміністрації Володимир Куліш, який доручив залучити найкращих буковинських майстрів, котрі мають досвід відновлення етнографічних об'єктів, знають національну й місцеву архітектуру. Якість робіт він пообіцяв проконтролювати особисто.

 

Роботи виконує ПП «ДімБудДрев» (генеральний директор – Іван Іванишин) із села Долішній Шепіт Вижницького району власним коштом. Бригаду очолює Василь Братівник. Крім нього працюють майстри широкого профілю Андрій Строгуш, Іван Павлюк та Микола Жебчук.

- Фасад будинку вже майже готовий, ми його обшили смерековим фальцбрусом, - розповів бригадир. – Маємо замінити всі вікна. У середині будинку була дуже давня електропроводка, ми її поміняли. Залишилося оздобити другий поверх (коридор і дві кімнати) під старовину, поміняти підлогу. Покладемо кахельну плитку, буде гарно.

За словами Катерини Яремчук, сестри Назарія, яка опікується музеєм, там облаштують бібліотеку, яку збирали її батько та старший брат Дмитро.

Родинному обійстю Яремчуків уже понад століття. Статус музею садибі надали кілька років тому. Цей туристичний об'єкт найчастіше відвідують гості краю. 2001 року за дорученням тодішнього Президента України Леоніда Кучми до дня народження співака до будинку підвели газ та воду. У 2006 році начальник ГУ МНС в Івано-Франківській області Василь Яремчук (однофамілець) за власною ініціативою прислав із Косова майстрів, які звели на подвір’ї Назарія цебриння до криниці в гуцульському стилі. Так співак хотів оздобити колодязь, але не встиг зробити це за життя. Після липневої повені за кошти місцевої влади та спонсорів зі Снятина перекрили дах будинку, поміняли крокви.

Ремонтно-реставраційні роботи фасаду музею мають незабаром завершити.

Віра СЕРЕДА

Запоріжжя – Вижниця – Запоріжжя

На знімках:

 

Бригада реставраторів-будівельників із Катериною Яремчук. Зліва направо - Іван Павлюк, Василь Братівник, Микола Жебчук, Андрій Строгуш

Ця хата стане смерековою