Іде талановита молодь

У виставковій залі Запорізької організації Національної спілки художників України в рамках урочистого відзначення 50-річчя Запорізької художньої школи відкрилася виставка робіт її учнів та випускників. Представлені всі жанри й техніки образотворчого мистецтва. Теми представлених полотен - найрізноманітніші: побутові сценки, казкові персонажі, життя школи, міста, села, природа, тварини. Важко виділити серед цих робіт найкращі. Адже за роки існування школи її учні отримали понад дві тисячі відзнак у різних конкурсах дитячого образотворчого мистецтва міського, обласного, всеукраїнського, міжнародного рівнів.


75 нагород - до ювілею рідної школи

Нині в цьому закладі працює 17 викладачів (десять із них є його випускниками), які навчають 2,5 тисячі учнів. За 50 років тут відбулося 46 випусків та вручені свідоцтва про отримання початкової художньої освіти 2464 випускникам. Сотні вихованців школи закінчили середні та вищі художні навчальні заклади й працюють за набутим фахом як в Україні, так і за її межами.

Про якість освіти свідчать численні нагороди - дипломи редакції журналу "Юний художник" та міжнародної асоціації діячів дитячого естетичного виховання, "Золоті пензлі" міжнародних конкурсів образотворчого мистецтва в місті Бітола (Македонія), медалі інтернаціонального дитячого музею в місті Варбі (Швеція) та міжнародних конкурсів дитячої творчості у Феодосії, Донецьку, Москві. 2001 року школа нагороджена медаллю "10 років Незалежної України".

Ось і під час урочистої церемонії вручили 75 нагород за перемогу в різних конкурсах образотворчого мистецтва учням художньої школи. Це - золоті й срібні медалі за перемогу на Міжнародному фестивалі дитячої творчості, присвяченому 200-річчю з дня народження Миколи Гоголя в Москві (Росія). Срібну медаль за перемогу у Всеукраїнському конкурсі-бієнале в Харкові "Від п'яти до десяти" отримала Анастасія Савицька, а нагороди Міжнародного конкурсу дитячого образотворчого мистецтва в Каганаві (Японія) - Ілона Пєшко та Катерина Чистохлєбова. Срібні медалі за перемогу в Міжнародному конкурсі дитячого малюнка в Шанкарі (Індія) вручили 11 учням цього закладу, золоті - трьом: Маргариті Сотниковій, Вікторії Храпач, Світлані Лютій.

Перший директор пам'ятає

На урочистості запросили й першого директора школи - Євгена Мірошниченка. Після закінчення Дніпропетровського художнього училища він приїхав у Запоріжжя за направленням. У квітні 1959 року Запорізький міськвиконком прийняв рішення про заснування художньої школи, й обласне управління культури запропонувало Євгену Михайловичу долучитися до цієї справи на посаді директора.

- Я взявся за роботу майже на голому місці, - розповів він. - Перше приміщення школи було в підвалі будинку 86 по вулиці 40 років Радянської України. Ми набрали перший клас учнів, у якому працювали троє викладачів. Було дуже важко, але мені було 27 років. До того ж, завгоспом була Марія Василівна Калугіна, яка теж перейнялася справою облаштування школи.

Вітаючи школу з ювілеєм, Євген Михайлович подарував газетний архів про цей заклад за 21 рік свого директорства.

Виховай учня

Нині ось уже протягом 30 років школою керує Олександр Сгадов, який згуртував навколо себе колектив однодумців. Із нагоди ювілею директору та викладачці Ользі Піскуновій прийшов лист-подяка асоціації міст України за визначні досягнення дитячого закладу.

А Олександру Сгадову заступник міського голови Олександр Кузьмін вручив почесний знак і медаль "За особистий внесок у розвиток рідного міста".

Начальник відділу культури та мистецтв при управлінні культури облдержадміністрації Наталія Паращук зазначила, що художня школа є найкращим центром естетичного виховання підростаючого покоління, і ця виставка демонструє копітку роботу педагогів протягом 50 років - тут не лише роботи дітей, але й випускників цієї школи, членів НСХУ. Наталія Миколаївна, вручивши Почесну грамоту обласного управління культури, повідомила, що облдержадміністрація ініціює присвоєння Олександру Сгадову звання заслужений працівник культури України й уже направила відповідні документи в Секретаріат Президента України.

Вручила Почесні грамоти викладачам з нагоди ювілею художньої школи й подарувала мольберти начальник міського управління культури і туризму Ірина Черниш.

Іде талановита молодь

Керівник секції образотворчого мистецтва міського методичного об'єднання В'ячеслав Шинклянов передав привітання від учнів художньої школи, які стали педагогами й викладають у музичній школі на відділенні образотворчого мистецтва. Це - Жанна Півнюк, Тетяна Славгородська, Дарина Бірюкова та інші. Шкільній бібліотеці він передав у подарунок книги.

Директорка художнього музею Галина Борисова також подарувала бібліотечку літератури про мистецтво, яку підготували до видання працівники музею.

Від імені випускників школи виступила голова Запорізької обласної організації НСХУ, заслужений художник України Ірина Гресик, відзначивши, що на зміну нинішньому поколінню художників іде талановита молодь, про що свідчать роботи, розміщені на виставці. За її словами, навіть професійним майстрам є чому повчитися у дітей.

Віра СЕРЕДА

 

 

 До численних привітань долучився фольклорний ансамбль «Росяночка» з дитячого центру Ленінського району

  

 Під час відкриття виставки у залі Запорізької організації Національної спілки художників був повний аншлаг

  

 Два директори – перший очільник художньої школи Євген Мірошниченко і нинішній - Олександр Сгадов