Зустрічаймо весну!

У виставковій залі Запорізької організації Національної спілки художників України відкрилася виставка «Магія творчості». Відкриваючи її, голова Запорізької організації НСХУ, заслужений художник України Ірина Гресик сказала, що це перша цього року виставка запорізьких митців, на якій представлено близько ста робіт, приурочена вона до свята Масляної та Дня закоханих. Із привітальним словом до присутніх у залі звернувся заступник голови обласної ради Анатолій Світлицький, який підкреслив, що будь-яка культурна подія, подібна цій виставці, дозволяє побачити наше буття. Це ще один привід осмислити те, що відбувається навколо нас. Облрада підтримує і буде підтримувати такі починання.

 

На кожному святі має бути сюрприз. Таким стало величезне полотно Анатолія Киргеєва «Масляна», яке він присвятив великому російському художникові Борису Кустодієву.

Виставка цікава й різноманітна за жанрами й техніками. Свої твори представили як уже відомі запорізькі майстри пензля Надія Близнюкова, Анатолій Тарабанов, Ірина Гресик, Володимир та Людмила Форостецькі, Галина Сапегіна, Наталія Коробова, так і молоді художники Марта Бережненко, Наталія Дерев’янко, Костянтин Ротань та інші.

«Родзинками» виставки стали текстильні колажі Тетяни Власенко та серія книжкової графіки Наталії Луценко.

За словами художниці Наталії Луценко, представлені на виставці роботи спочатку були самостійними творами за темами «Милосердя», «Дахи й стіни», «Теми рідного міста».

- Шість років тому я зустріла свого однокласника, який став професійним поетом і прозаїком, - розповіла вона. – Ми вирішили об’єднати нашу творчість. Так мої роботи стали ілюстраціями до віршів, прози, пісень Сержа Сандала.

Сергій Олександрович, який спеціально приїхав на відкриття виставки із Воронежа, сказав, що його однокласниця – талановита художниця, з нею легко працювати.

Наталія Луценко та Серж Сандал спільно видали за час співпраці п’ять книжок – «Золотой ветер», «Смелая шутка», «Колесо времени», «Белые холмы», «Пятый угол». Цікава деталь: у цих виданнях, ілюстрованих Наталією, письменник представляє не лише свої літературні твори, але й пропонує читачам переклади російською мовою віршів Тараса Шевченка та сучасних запорізьких поетів Любові Геньби, Івана Сухаря, Петра Ребра, Миколи Лиходіда, Олександра Польченка, Геннадія Літневського та інших.

Тетяна Власенко працює головним художником у Запорізькому театрі молоді. Проте серед митців вона відома в жанрі текстилю. Тетяна виставляла свої роботи на текстильних бієнале й трієнале (у Херсоні стала лауреатом). 2007 року представляла Україну в польському місті Лодзь на ХІІ міжнародному трієнале текстилю. На виставці «Магія творчості» можна побачити її текстильні колажі із клаптиків тканини. Наприклад, у роботі «Скринька» використані не лише клаптики тканини, але й бісер, ґудзики, клаптики власного батіку – все це з’єднано воєдино й оздоблено ручною й машинною вишивкою.

Своєрідне продовження вернісажу знаходимо також у виставковому салоні, який активно працює з минулого року. Тут здебільшого представлені роботи молодих художників.

Хоча ще лютує зима, проте, завдяки оптимістичним фарбам творів запорізьких митців, відчуваєш, що весна вже прийшла у виставкову залу й скоро вийде на вулиці й площі Запоріжжя.

 ВІРА СЕРЕДА

 

Роботи молодої художниці Марти Бережненко

 

 

Наталія Луценко та Серж Сандал біля експозиції своїх творів

 

 

Куточок виставки