ПОЕТИЧНИЙ ТРАВЕНЬ-2010

 

І хлюпає поезія чарівна, торкаючи збентежені серця

 

Тетяна БІЛЕНКО

Нинішній „Поетичний травень” співпав із ювілеєм славної Перемоги у Великій Вітчизняній. Тому професійні письменники разом із усіма шанувальниками красного слова прагнуть поєднати ці дві події, надати їм взаємного звучання. Адже не секрет, що високе поетичне, пісенне слово зігрівало наших батьків і дідів у боротьбі за те, щоб ми могли вільно будувати своє майбутнє. Недарма під час війни створили стільки прекрасних віршів і пісень, а після війни – книг і фільмів.

У кожного із запорізьких поетів і прозаїків війна теж червоною ниткою пройшла через творчість. Звісно, більше долучилися до цієї теми наші ветерани Петро Ребро, Віктор Черевков – ті, хто на власні очі бачив усі жахіття тих часів. Але багато присвятили Великій Вітчизняній і Анатолій Рекубрацький, Микола Гомон, Олег Гончаренко, Лариса Коваль, Вікторія Сироватко, Григорій Лютий та інші. Отож, усі вони передають нинішній молоді незагойну правду про Другу світову. 

 

 

 

Цього року «Поетичний травень» широко розлився по всій нашій області. Письменницькі бригади вже побували в селах Верхня Терса, Долинка Гуляйпільського району, виступили перед учнями сіл: Барвінівка, Терсянка, Любицьке Новомиколаївського району, перед учнями і вчительським семінаром Оріхівського району.

Звісно, в наш час такі заходи проводити непросто. Тому від усього серця хочеться подякувати методисту Запорізького інституту післядипломної освіти Оксані Захарчук, працівниці Новомиколаївського відділу народної освіти Наталі Добрянській, вчителям Любові Пашковій, Любові Влігорській, усім ентузіастам, котрі допомогли зробити це свято справді величним і значним. 

Окремо хотілося подякувати гостинному керівникові „Агроконтиненту” Володимирові Щербині, котрий посприяв, щоб у його підшефних школах свято стало традиційним. Ось уже п’ять років поспіль письменницькі бригади з настанням весни планово відвідують Долинку і Верхню Терсу, сіють вічне й чарівне. І варто відзначити, що наслідки не забарилися. Стільки прекрасних сюрпризів цього року чекало письменників і в Долинці, де випускниці з сумом казали, що наступної весни „Поетичний Травень” відбуватиметься уже без них, і у Верхній Терсі, де старшокласник вірменин Артур Лазрян не тільки чистою українською відмінно прочитав поезію „Обеліск” Григорія Лютого, а й декламував власні вірші...

У школах і вузах Бердянська, Мелітополя, Токмака, Гуляйполя, Оріхова, ну і, звичайно ж, Запоріжжя вже виступили Олександр Абліцов, Микола Білокопитов, Пилип Юрик, Вікторія Забава, Любов Геньба, Михайло Буряк, Анна Лупинос, Григорій Лютий, Світлана Аніщенко, Яна Яковенко та інші. Відлуння „Поетичного Травня” розхлюпалося на радіо й телебачення, у загальний настрій земляків.
Крім того, сімнадцятого травня в педагогічному коледжі обласне літературне об’єднання ім. Михайла Гайдабури на чолі із Анною Лупинос планує провести традиційний турнір молодих поетів. Нагородою для переможця стане поетична добірка в журналі „Хортиця”. Плануються виїзди в Бердянськ, Осипенко, Вільнянськ та інші населені пункти області.

Запрошуємо також усіх бажаючих 21 травня о 18 годині до концертного залу ім. Глінки, де відбудеться великий поетично-мистецький вечір із участю Анатолія Сердюка, Інни Гапон, Наталії Боєвої, дуету Світлани і Сергія Шепелів, Олександра Стариковського, колективів „Чумацький шлях”, „Пернач”, професійних поетів області і тих, кому красне слово світить усе життя, але поки що не стало його професією.

Віримо, що „Поетичний Травень” допомагає вам у житті, робить його більш змістовним і красивим!