"Квітневі дзвони"



Володарка гран-прі у старшій віковій категорії Поліна Фролова читає монолог Олександри Самохіної з роману Марини і Сергія Дяченків «Vita nostra»ПРЕТЕНДЕНТИ - 

ЯК СПРАВЖНІ АРТИСТИ…

Микола ГРИГОРЕНКО

13 квітня 2011 року в Будинку дитячої та юнацької творчості Ленінського району  Запоріжжя (директор О.А.Любич) відбувся VІІІ міський конкурс "Квітневі дзвони". Цього разу учасники змагалися лише в номінації «виконавська майстерність». Із власними творами конкурсанти виступлять наступного року.

Майбутні майстри сцени (а всі учасники мають такі амбітні плани) виступали у трьох вікових категоріях: молодша, середня і старша. І вже з перших виступів стало зрозуміло, що виконавська майстерність претендентів у порівнянні з попередніми роками значно зросла. Журі конкурсу (до якого ввійшли заслужений артист України Віктор Гончаров, старший викладач акторської майстерності ЗНУ Тетяна Петрик, методист міського відділу освіти Інна Зубова та письменник Микола Білокопитов) пояснює таке зростання рівня насамперед набутим досвідом учасників. Бо, скажімо, у старшій віковій групі (15-18 років) виступали ті, хто ще вісім років тому на перших «Квітневих дзвонах» пробував свої сили в молодшій віковій категорії. Та й наставники (а це вчителі міських шкіл та гімназій) усіх учасників також мають кількарічний досвід підготовки дітей до участі в цих творчих змаганнях.

На знімку:

Володарка гран-прі у старшій віковій категорії Поліна Фролова читає монолог Олександри Самохіної з роману Марини і Сергія Дяченків «Vita nostra»

 


Окремо про репертуар. На тлі космополітизму й нігілізму, що, на жаль, превалює в культурному житті сьогоднішньої України, «Квітневі дзвони» нагадали «чиїх батьків чиї ми діти». На 90 відсотків це був український репертуар. У виконанні читців звучали поезії Тараса Шевченка («Лілея», «Утоплена», «Тополя», «Полякам» тощо), Лесі Українки (уривок із «Лісової пісні»), Володимира Сосюри («До брата»), Василя Симоненка (Кривда»), Ліни Костенко («Руан», «Доля» та ін.), Максима Рильського («Рідна мова»), Івана Доценка («Сини»), Олександра Олеся («Лебідь»), уривки з прозових творів українських авторів, зокрема, «Зачарована Десна» Олександра Довженка, фантастичного роману «Vita nostra» Марини та Сергія Дяченків. Цьогорічний конкурс виявив цілий пласт виконавців гумористичних творів. Звучали віршовані й прозові гуморески, байки таких українських авторів: Степан Руданський, Леонід Глібов, Остап Вишня, Степан Олійник, Євген Гуцало, Павло Глазовий…

Серед нагород, якими відзначають учасників конкурсу, є й така «За популяризацію творчості місцевих авторів». Цього року претендентів на цю відзнаку було дуже рясно. Багато учасників включило до свого репертуару твори запорізьких літераторів Марини Брацило (нині живе в Києві), Віри Коваль, Миколи Білокопитова. А найбільше – семеро конкурсантів – читали вірші Григорія Лютого («Молитва до дитяти», «Залишайте себе на землі», «Голос життя» та уривки з роману-пісні «Мама-Марія»).

Звичайно ж, звучали твори й зарубіжних авторів: Карла Гольдоні, Генріка Ібсена, Михайла Зощенка, Сергія Єсеніна, Льва Ошаніна, Едуарда Асадова, Володимира Висоцького. 

Цього року двоє учасників конкурсу настільки виділялися рівнем виконавської майстерності, що стали володарями гран-прі. Це - Карина Тимків (середня вікова категорія, ЦДЮТ Ленінського району, керівник Г.В.Гуснова та Поліна Фролова (старша вікова категорія ЗОШ №33 Заводського району, керівник В.Г.Міхеєнко). Перші місця за високий рівень виконавської майстерності у своїх вікових категоріях зайняли Амалія Тронь (БДЮТ Заводського району, керівник В.Г.Міхеєнко), Ганна Давидова (ЦДЮТ Шевченківського району, керівник І.В.Ніколаєнко) Олександра Мірошник (БДЮТ Заводського району, керівник В.Г.Міхеєнко) та Оксана Ходос (ЦДЮТ Ленінського району, керівник Г.В.Гуснова).

Як бачимо, весь Олімп цього року зайняли дівчата. Журі констатувало, що результати були настільки щільними, що лише якісь один-два десяті бала відділяли перше місце від другого, а друге від третього… Приємною несподіванкою для багатьох конкурсантів, які стали переможцями й призерами цьогорічних «Квітневих дзвонів» було запрошення на навчання до театрального відділення Запорізького національного університету від членів журі заслуженого артиста України Віктора Гончарова та старшого викладача Тетяни Петрик. А ще, підсумовуючи результати, журі зазначило, що на конкурсі є переможці, але немає переможених. Бо всі виступаючі здобули унікальний досвід, що знадобиться кожному для самореалізації в житті.

І насамкінець зазначимо: «Квітневі дзвони» відбулися завдяки спонсорській підтримці громадської організації «Патріот Запоріжжя», від якої всі учасники отримали подарунки, а переможці – цінні призи.

 


karina

Карло Гольдоні, монолог Міральдоліни. Виконує Карина Тимків (гран-прі в середній віковій категорії)

hodos

Оксана Ходос читає вірш Ліни Костенко «Руан» 

miroshnik

Уривок із драми Генріка Ібсена «Ляльковий дім» читає Олександра Мірошник

DSCF0533

Члени журі з володарями гран-прі