Кольори пленерів Ірини Гресик

P1450836_1ВІРА СЕРЕДА


Нещодавно голова Запорізької обласної організації Національної спілки художників, заслужений художник України Ірина Гресик як почесний гість побувала на Міжнародному фестивалі образотворчих мистецтв у місті Монастір, що в Тунісі. Одна із засновниць й організаторок запорізького, тепер уже міжнародного, мистецького пленеру «Хортиця крізь віки», вона їхала туди, щоб запозичити досвід у туніських колег.


 

На знімку:

Ірина Гресик увічнює в своєму творі старовинну фортецю Рібат, що в Монастірі  



- Це був чи не найцікавіший пленер із усіх, на яких я побувала, - поділилася враженням про цей мистецький захід Ірина. – Найперше, слід відзначити його бездоганну організацію та підтримку з боку місцевої влади. Цього року на фестивалі було 40 учасників. Крім творчої роботи, ми мали можливість познайомитися з народним мистецтвом Тунісу (музикою, танцями, піснями, виробами народних майстрів), визначними місцями середземноморського узбережжя країни.

Відбувся прийом усіх учасників у мера Монастіру. Найвищим досягненням моєї участі як представниці України у фестивалі є підписання угоди про співпрацю між оргкомітетами Міжнародного мистецького пленеру «Хортиця крізь віки» й Міжнародного фестивалю образотворчих мистецтв у Монастірі. Від туніської сторони його підписав президент фестивалю Мофізен Геттарі (Mofisen Guettari). Під час церемонії підписання прозвучали схвальні відгуки про наш запорізький пленер від віце-президента фестивалю Нежиба Рокбані, який за півмісяця до цього побував у Запоріжжі.

- Яке ваше враження від міста?

- Перше, що вражає, поєднання величних проспектів, красивих площ і споруд із провінційним характером цього невеликого міста. Пояснення просте - це рідне місто першого президента незалежного Тунісу Хабіба Бургиби, який за часи свого президентства приділяв велику увагу розвитку Монастіра. У місті прекрасна набережна й живописний порт для яхт. На центральній площі - величний мавзолей президента Хабіба Бургиби.

Монастір стоїть на місці стародавнього фінікійського міста-колонії, заснованого в V столітті до нашої ери. А в V столітті нашої ери візантійці звели тут могутню фортецю для захисту торгового порту. Гарнізон фортеці складали воїни-ченці, яких називали словом грецького походження «монастер». Так з'явилася сучасна назва міста. Про арабський період історії, що слідував потім, у Монастірі досі нагадує старовинна фортеця Рібат. Мене вона вразила своєю величчю. Тож її я зобразила на одній зі своїх картин під час фестивалю.

- Які твори ви залишили в Монастірі?

- Як і на пленері «Хортиця крізь віки», у Монастірі митці мають написати по два твори. Ці картини експонуються в день закриття фестивалю, а потім їх відправляють у Центр культури Монастіра, щоб туристи могли вивчати мистецтво представників фестивалю. Я підготувала дві роботи – «Вуличка Монастіра» й туніський натюрморт із керамікою. До речі, їхня кераміка за мотивами й кольоровою гамою дуже нагадує нашу, українську.

- Ви відзначили фестиваль у Монастірі, як один із кращих. Де ви ще побували цього року?

- Побувала на пленерах у Золочеві, Славську, Литві, де не лише шукала сюжети для своїх нових картин, а й черпала цінний досвід у колег із організації цих мистецьких заходів.

- У вас вистачає сил і енергії не лише керувати спілкою, а й самій активно творити. Де берете час, якого завжди не вистачає?

- У нас у спілці згуртований колектив художників-однодумців. Це - Галина Сапегіна, Олександр Смородін, Анатолій Скрипка, Віталій Кругляк, Наталя Коробова, Олександр Жолудь, Анатолій Івченко, Борис Чак, Федір Зайцев, Юрій Калашников та багато інших митців, які беруть активну участь у виставках. Дуже допомагають нам вирішувати організаційні й господарські питання працівники спілки Валентина Науменко, Тетяна Усик, Микола Боровик.

Ірині Гресик ніколи відпочивати. 30 жовтня в палацовому комплексі «Комборня» Кросненського повіту Підкарпатського воєводства Польщі відкривається її персональна виставка. А у запорізькій виставковій залі до кінця року презентують три цікаві заходи - виставку найкращих робіт із колекції дев’яти пленерів «Хортиця крізь віки» й персональні виставки («Пейзажі Миколи Боровика» та «Пам’яті Миколи Колядка»).

На знімку:

 

P1460274

Фрагмент виставки робіт, створених митцями під час Дев’ятого міжнародного фестивалю образотворчих мистецтв у місті Монастір. Ірина Гресик біля своїх робіт

P1450813

Ірина Гресик і Мофізен Геттарі із підписаними угодами про співпрацю між Міжнародним фестивалем образотворчих мистецтв у Монастірі (Туніс) і Міжнародним мистецьким пленером «Хортиця крізь віки» (Україна)