У Запоріжжі стартував прийом заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі «Хортицькі дзвони»

 
Конкурс імені Марини БРАЦИЛО
 
Bracylo
 
 

У 2020 році Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» стартує всьоме.

Зацікавленій громадськості добре відомо, що конкурс проводиться в пам’ять про українську поетесу та автора-виконавицю Марину Брацило родом із Запоріжжя, яка трагічно загинула в 2013 році. Він охоплює винятково молодіжну творчу аудиторію, оскільки творчий шлях Марини Брацило яскраво засвідчив, що справжнє творче обдарування потребує уваги й підтримки з юних літ.

Організатором конкурсу, започаткованого за ініціативою творчої громадськості Запорізького краю, є Запорізький національний університет. Опікується щорічною підготовкою та ходом проведення конкурсу кафедра українознавства ЗНУ, яку очолює кандидат філологічних наук Ольга Олександрівна Стадниченко. Постійними партнерами «Хортицьких дзвонів» є Запорізька обласна організація НСПУ, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький Союз українок та ін..

Із 2017 року співорганізатором конкурсу, в рамках виконання Програми функціонування й розвитку української мови в м. Запоріжжі на 2016-2020 рр., є Запорізька міська рада.

Подані на конкурс творчі доробки проходять строгий доконкурсний відбір і лише ті, що відповідають Положенню про конкурс, подаються на розгляд журі. Усього за період з його заснування (з 2014 року) такий конкурсний відбір пройшло більше 300 молодих творчих обдарувань. Найкращі творчі доробки компетентне журі відзначило дипломами та заохочувальними преміями. Усього з 2014 по 2019 роки дипломи лауреатів отримали 53 учасники, 14 стали дипломантами конкурсу, спеціальні призи та заохочувальні премії отримали 24 конкурсанти. За ці роки конкурс зібрав під своїм дахом молоді творчі обдарування в поезії та авторській пісні практично зі всіх областей України. Важливо зазначити, що конкурс має постійний професійний склад журі з числа столичних та запорізьких митців на чолі зі знаним українським письменником Іваном Андрусяком.

Зазвичай конкурс стартує навесні. Як правило, щороку датою оголошення конкурсу визначається певна вагома соціокультурна подія в житті країни, як от: день народження Т.Г.Шевченка, Всесвітній день поезії тощо. У 2020 році оргкомітет оголошення старту «Хортицьких дзвонів» - 2020 приурочив до Міжнародного дня сім’ї, який відзначається 15 травня. Адже однією з відзнак нашого конкурсу є спеціальний приз за висвітлення в поезії теми збереження родинних цінностей. На сьогодні для України ця проблематика є надзвичайно актуальною і цим самим конкурс ставить на меті привернути до неї увагу молодої творчої спільноти.

Творчі роботи необхідно подати до 15 жовтня 2020 року. Обсяг має складати 20-25 віршів для номінації "Поезія" або дві пісні, записані в аудіоформаті для номінації "Авторська пісня" на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. . Вік учасників від 15 до 25 років. Мова творів – українська.

Підсумки конкурсу будуть підбиті до дня народження поетеси - 2 грудня 2020 року.

Умови конкурсу   викладені   на поетичному сайті Марини Брацило в розділі «конкурс»: www.bratsylo.com.ua та на її офіційній сторінці у Facebook: www.facebook.com/konkursMarynyBratsylo/ 

Оргкомітет конкурсу