Фестиваль відкрили презентацією книги про митця, який виконував пісні власним серцем

ПОСТАТІ

Степан СІЧОВИЙ

У Вижниці, на малій батьківщині народного артиста України, лауреата Шевченківської премії, видатного митця, який виконував твори власним серцем, урочисто розпочали відкритий фестиваль-конкурс сучасної української естрадної пісні імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас» (2019). Наш кореспондент перебуває на Буковині, й «Письменницький портал» висвітлить згодом цю мистецьку подію.

105029jpgЩороку на фестивалі в один із днів відбувається ключова подія, наприклад, торік - презентація календаря, присвяченого 75-річчю від дня народження народного артиста України Левка Дутковського, ще раніше - тематичні вечори «Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну» (про Назарія Яремчука, 2016) і «Незрівнянний світ краси Левка Дутковського» (2017). Цього року організатори фестивалю підготували презентацію книги запорізької журналістки Віри Середи (Юрик) «Пісня Назарія – як море широка», що побачила світ у ВПК «Черемош».

Авторка видання – член Національної спілки журналістів України (2008), Почесний журналіст України (2017), лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Степана Олійника в номінації «Журналістика» (Одещина – 2013) та обласної літературно-мистецької премії імені Петра Ребра (Запоріжжя – 2017).

До книги «Пісня Назарія – як море широка» увійшли публікації про видатного Українця, незабутнього Назарія Яремчука й людей, котрі оточували його в житті, творили разом із ним українську пісню. Читач знайде цікаві оригінальні розповіді про вшанування пам’яті видатного співака на його рідній Буковині з нагоди 60- та 65-річчя від дня народження, про конкурси молодих виконавців сучасної української пісні у Чернівцях і Вижниці, невтомних популяризаторів творчості Назарія Яремчука, продовжувачів його справи. Авторка намагалася доповнити творчий портрет Назарія новими барвами, внести сюди й свою часточку любові.

 

 

Доля Назарія Яремчука була нерозривно пов’язана із мистецьким колективом від його народження як митця й до останньої хвилини життя – вокально-інструментальним ансамблем «Смерічка». Читач має змогу познайомитись із ексклюзивним дослідженням про «Смерічку», коли її музичним керівником був талановитий музикант й аранжувальник Сашко Соколов. Адже цей творчий етап колективу ще ніхто не описав.

Назарій Яремчук неодноразово виступав на сцені Запорізького концертного залу імені Глінки, на острові Хортиця під час святкування 500-річчя Запорозького козацтва, влітку – в Мелітополі й Бердянську. Саме пісні «Смерічки» покликали далекого 1978 року авторку в подорож на Буковину – вона вперше відвідала «ворота Карпат», невеличке гірське містечко Вижниця, де керівник ВІА "Смерічка" Левко Дутковський відкрив талант майбутніх народних артистів України Назарія Яремчука й Василя Зінкевича.

Протягом багатьох років авторка збирала архів про Назарія Яремчука й ВІА «Смерічка». Із 2004 року, ставши на журналістську стезю, почала подавати в запорізькі газети публікації й розвідки про Назарія. Зі створенням «Письменницького порталу» в 2008 році, розміщувала їх в Інтернеті.

У розділі «Живий у спогадах» читач знайде інтерв’ю з народними артистами України Павлом Дворським, Миколою Свидюком, Іваном Дердою, заслуженим артистом естрадного мистецтва України Анатолієм Сердюком, заслуженим діячем мистецтв України Остапом Савчуком, заслуженим артистом України Василем Данилюком.

Не менш цікавий розділ книги «Смерічка» і «смеречини», до якого увійшли публікації авторки про народного артиста України Левка Дутковського й Павла Дворського, заслуженого діяча мистецтв України Аллу Дутковську, а також Гамму Скупинського, Сашу Соколова.

Авторка мала зустрічі з дітьми Назарія Яремчука, тож до книги увійшли також публікації про них – синів Дмитра й Назарія та дочку Марічку.

На презентацію до Вижницького будинку культури завітали вижничани, керівники району й міста, спонсори видання, зокрема Олексій Бурбак, Іван Закусило, Михайло Дарій, Іван Коваль, Володимир Костинюк, Михайло Липка, Микола Дутчак, Микола Думенко, перші солістки ВІА «Смерічка» Анна Буриленко й Мирослава Єжеленко, конкурсанти й гості фестивалю. Голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк, в. о. голови райдержадміністрації Юрій Татарин, міський голова Олексій Чепіль привітали присутніх із відкриттям фестивалю. Після цього виступили члени журі Наталя Стець, Оксана Коваленко, Орест Цимбала, Ольга Дроняк, Зоряна Вовк. Виступили також юні солісти Сергій Подоляк, Інна Микитюк, Анастасія Репетило, які за віком ще не можуть брати участь у конкурсах, але виконують пісні прекрасно.

Автор ідеї видання книжки, начальник відділу культури Вижницької райдержадміністрації Наталя Додяк подякувала всім спонсорам і меценатам, які долучилися до цієї прекрасної справи. Адже ця книга – пам'ять про видатного земляка Назарія Яремчука.