«Вітала Вижниця Назарія у Львові»

 

До 68-ої річниці

народного артиста України

Назарія Яремчука 

Пилип ЮРИК, член Національної спілки письменників України

 

Кубяк 512 o68 років виповнилося б 30 листопада цьогоріч буковинському соловейку – народному артисту України, лауреату Національної премії імені Тараса Шевченка Назарію Яремчуку. Великим концертом вшанували його пам'ять організатори й учасники Вижницького відкритого фестивалю-конкурсу молодих виконавців імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас» у Львівській національній філармонії. У рамках мистецького дійства відбулася презентація книги запорізької журналістки Віри Середи «Пісня Назарія – як море широка». Видання вийшло обмеженим накладом, але тут його можна було придбати й отримати дарчий напис авторки. 

Ініціатором й одним із організаторів гала-концерту був львів’янин, палкий шанувальник творчості Назарія Яремчука, відомий український співак Орест Цимбала. Три роки поспіль він є членом журі конкурсу й, побачивши колосальні можливості як конкурсантів, так і цікавих митців, котрі беруть участь у концертах фестивалю, він посіяв ідею показати у Львові творчі досягнення митців. Ідею підхопила палка творча натура, чудова організаторка й натхненниця фестивалю протягом усіх чотирьох років - начальниця відділу культури Вижницької райдержадміністрації Чернівецької області Наталя Додяк. 

Ідея, звичайно, гарна. Але без коштів забезпечити прийом учасників із понад десяти областей України та Румунії навіть на один день у нашому сьогоденні важко. До того ж, із Вижниці мали привезти експонати для виставки із кафедри декоративно-прикладного мистецтва факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (факультет базується у Вижниці). Завдяки невтомним благородним людям, які люблять і дбають про збереження української пісні й мови, - а це родина Олексія й Максима Бурбаків, заступник голови Буковинського земляцтва у Києві Ігор Яків'юк, голова Вижницького райкому профспілки працівників держустанов Іван Закусило, директор мережі магазинів «Плиточка» Василь Ясинський, приватні підприємці Ігор Бідений, Тетяна Шпанюк, Іван Коваль - задум втілили в життя. Усім їм - щира вдячність за збереження пам’яті славного сина буковинської землі Назарія Яремчука й підтримку обдарованої молоді. 

 

 «Пісня звучатиме в другому диханні,

Пісня Назарія - голос весни» (Павло Лехновський)

Розпочати оповідь про гала-концерт хочеться поетичними рядками Вадима Завади:

Ошатна зала, повна глядачів,

Велична сцена, сповнена Любові,

Ріка емоцій вийшла з берегів -

Вітала Вижниця Назарія у Львові!

Сцену прикрасив банер із портретом видатного співака, який із усмішкою спостерігав за мистецьким дійством. А в залі Львівської філармонії був аншлаг - пісня Назарія зібрала палких шанувальників його творчості. Серед них були як відомі львів’яни (сестра геніального Володимира Івасюка Галина, дочка чудового поета Ростислава Братуня Наталя, поети Богдан Стельмах і Ганна Канич, дружина композитора Анатоля Кос-Анатольського Надія Кос), так і невідомі люди. Дехто приїхав із сусідніх міст, як дрогобицький учитель Ігор Качмарик.

Дослідник творчості Назарія Яремчука, львівський радіожурналіст, учень відомої львівської журналістки та редакторки музичних програм Львівського обласного радіо Марти Кінасевич Юрій Кривий розповів про життєвий і творчий шлях видатного співака.

Глядачі мали змогу послухати спів володарів гран-прі чотирьох конкурсів Вижницького фестивалю української естрадної пісні імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас» й пересвідчитись, що то були достойні виступи. Вадим Завада із Ірпеня (Київська область) отримав гран-прі 2016 року. Він - випускник Національного педагогічного університету імені Драгоманова за спеціальністю «англійська мова». Нині працює в Ірпінському державному коледжі економіки та права. Цього року - член журі фестивалю. На початку гала-концерту Вадим виконав «Гімн Вижницького фестивалю», що сам створив. Найбільше ж захоплення у глядачів викликало виконання пісні Корнелія Ковача на вірші Миколи Бучка «Христина» з репертуару Назарія Яремчука. Христина Юрчило (2017) з Надвірної (Івано-Франківської область) зачарувала твором «Квітка розмарія» Олександра Пушкаренка (вірші Михайла Ткача). Співачка - студентка Київського національного університету культури і мистецтв, переможниця понад ста міжнародних та всеукраїнських конкурсів, учасниця телепроекту «Україна має талант». Данило Карачевський (2018) - родом із Донецька, нині бакалавр Національного університету біоресурсів і природокористування України - лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів, володар гран-прі І Міжнародного вокального конкурсу імені Квітки Цісик (Київ), стипендіат Президента України у сфері музичного мистецтва. Данило виконав пісню Павла Дворського на вірші Миколи Бакая «Горнусь до тебе, Україно!» Найбільший фурор викликав гран-призер цьогорічного (2019) конкурсу - студент шостого курсу Буковинського державного медичного університету Білаль Ісхак Селім Джад (Йорданія), виконавши пісню геніального Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори». Оплески тривали так довго, що Білалю дозволили заспівати куплет із другої конкурсної пісні (автор – Святослав Вакарчук) – такої актуальної для всіх патріотично налаштованих українців, особливо якщо зважити, що виконував її іноземець:

Коли настане день,

Закінчиться війна,

Там загубив себе,

Побачив аж до дна. 

 

Обійми мене, обійми мене, обійми

Так лагідно і не пускай.

Обійми мене, обійми мене, обійми

Твоя весна прийде нехай.

У гала-концерті взяли участь й успішно виступили львівський дует у складі Дарини й Богдани Бурнос, тернополяни Роксолана Залізняк, Наталя Стець і Віктор Сов’як, чоловічий вокальний квартет «Акорд», дует черкащанок Наталі та Єлизавети Чухліб, Катерина Рибаченко й тріо «Трояна». Зворушили виступи Ігоря Шкурпіти (Львів) із піснею «Дай, Боже, радості» Геннадія Татарченка на вірші Андрія Демиденка й Андрія Місюрака (Новий Розділ, Львівська область) із твором Миколи Мозгового на вірші Юрія Рибчинського «Минає день». Криштально-трепетно прозвучала пісня «Троянда у вазі» Павла Дворського на вірші молдавського поета Григоре Вієру в перекладі українською Петра Осадчука, що виконала юна Ліза Чухліб із села Шевченкове (Звенигородський район, Черкаська область). Гарно виступила й наймолодша учасниця, землячка Назарія Яремчука, 16-річна Ксенія Попович - учениця Вижницької гімназії (Чернівецька область).

Прикрасили концерт виступи академічного інструментального ансамблю «Високий Замок» і Назара Савка зі Львова, заступника голови Союзу українців Румунії, музиканта Валентина Леонте, заслуженої артистки України Ірини Стиць із Чернівців і, звичайно ж, вишуканого співака, натхненника цього концерту Ореста Цимбали із твором Павла Дворського на вірші Миколи Бакая «Смерекова хата».

 

«Назарій був людиною широкої душі – всі ми про це знаємо й згадуємо, без усяких гордощів»

На гала-концерт Вижницького фестивалю імені Назарія Яремчука до Львова приїхали перші солістки ВІА «Смерічка» - Мирослава Єжеленко й Анна Буриленко.

Анна Буриленко прийшла в ансамбль майже одночасно з Назарієм Яремчуком 1969 року. Ось її невеличкий спогад про Назарія:

- Скромний, лагідний, сором’язливий. Водночас до всіх прислухався, був готовий від когось якусь пораду прийняти. Молодий! До речі, ми разом відзначали наші дні народження в ансамблі. У мене день народження 19 листопада, а в нього – 30-го. Відзначали ж після репетиції 30 листопада. Це були найпрекрасніші роки для всіх нас! Назарій - людина широкої душі – всі ми про це знаємо й згадуємо, без усяких гордощів.

Цього ж разу сталося навпаки - 19 листопада Анна Буриленко приїхала до Львова, щоб у Львові відзначити день народження незабутнього Назарія. Вона вийшла на сцену й заспівала чудовий «Вальс для вас». Написав і подарував їй пісню Юрій Бабій - керівник музичного гуртка при Вижницькому районному будинку дитячої та юнацької творчості, а чарівна виконавиця вже донесла її до сердець слухачів і, звичайно ж, співала для Назарія.

Спогадами про свою участь у Всесоюзному фестивалі «Пісня-72» поділилась Мирослава Єжеленко:

- 1972 року я прийшла у ВІА «Смерічка». Естафету мені передала Марічка Ісак, яка вийшла заміж. Перед поїздкою до Москви на конкурс «Алло, ми шукаємо таланти» колектив залишився без солістки. Через півтора місяця я увійшла в колектив. Відтак поїхали на конкурс і стали лауреатами. А вже через півроку «Смерічка» стала лауреатом Всесоюзного пісенного фестивалю «Пісня-72». Два роки поспіль пісні Володимира Івасюка «Червона рута» і «Водограй» перемагали на цьому конкурсі, що транслювався не лише на весь Радянський Союз, а й за кордон. ВІА «Смерічка» здобула надзвичайну популярність і визнання. Так жаль, що сьогодні ми говоримо в минулому часі й про Володю, і про Назарія! Але їхні пісні підняли високо тих виконавців, які сьогодні виступали на цій сцені. Сподіваюся, що молодь, яка прийшла нам на зміну, співатиме ці пісні.

Шанувальники української пісні пам’ятають той прекрасний виступ по центральному телебаченню, коли Назарій Яремчук і Мирослава Єжеленко заспівали в дуеті пісню геніального Володимира Івасюка «Водограй».

Пані Мирослава цього року була головою журі Вижницького відкритого фестивалю-конкурсу молодих виконавців імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас». Вона нагадала, що 1996 року у Вижниці відбувся фестиваль пам’яті Назарія Яремчука, покликаний пропагувати українську естрадну пісню і молодих виконавців. Організатором і першим директором був Левко Дутковський, головою журі – Василь Зінкевич. Дуже багато знаних композиторів і співаків приїхали тоді, фестиваль мав розголос по Україні. Наступного року його захотіли проводити у Чернівцях, але не вийшло. І про нього забули.

- Тоді за відродження фестивалю взялася наш «Вижницький міністр культури» Наталя Додяк, - продовжила розповідь Мирослава Єжеленко. Чотири роки поспіль вона його успішно проводить у Вижниці. Хочу подякувати всім, хто прийшов сьогодні в цю залу підтримати українську пісню, бо увесь час ми говорили, що її треба підтримати, а зараз українську пісню треба рятувати, як і українську мову. Вашим приходом на цей наш концерт ви підтримали, скупали в оплесках українську пісню. Хай живе українська пісня! Хай вона звучить! Тоді не буде зла і воєн. Я хочу закінчити свій виступ словами Назарія Яремчука:

 

«Не впадати у відчай,

Знаходити завжди силу,

Не гаснути, як зорі,

А творить!»

 

«Після цього концерту Львів визнав Володимира Івасюка»

У концерті прозвучали пісні незабутнього Володимира Івасюка, що підняли ВІА «Смерічка» та її солістів Василя Зінкевича й Назарія Яремчука на небачену висоту: «Два перстені» заспівала Зоряна Вовк із Тернополя, «Водограй» виконав Назар Савко, «Я піду в далекі гори» - Білаль Ісхак Селім Джад, заслужена артистка України Ірина Стиць із Чернівців - «Баладу про мальви». А «Червону руту» співали всі учасники концерту й глядачі в залі наприкінці гала-концерту.

Цікавими спогадами перед концертом поділилась Мирослава Єжеленко:

- 47 років тому, саме в цей час після концерту до якоїсь річниці жовтня, в якому брав участь ВІА «Смерічка» у Вижниці, за куліси прийшов Володя Івасюк і сказав: «Просили мама й тато, і я вас гарно прошу, щоб ви поїхали у Львів і дали там концерт». Одразу ж після виступів, навіть не повертаючись додому, ми завантажили все в автобус «Кубань» (тоді був такий у будинку культури). Цілу ніч ми їхали, ще й застрягли в Черемоші, промочили ноги, бо мосту тоді ще не було. Василю Зінкевичу вода хлюпнула в черевики. Усю дорогу ми сушили його шкарпетки, а ноги замотали в шарф, щоб у нього не пропав голос і він міг співати. Приїхали до Львова, переночували. Увечері в драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбувся концерт. У першому відділенні виступав ВІА «Арніка», а в другому – «Смерічка». Зал був переповнений. За словами Володі, концерт організували для студентів і викладачів Львівської консерваторії, де він тільки розпочав своє навчання і хотів себе презентувати – щось на зразок авторського вечора. Але в зал прийшло стільки народу, що люди стояли навіть у проходах. Володя, проходячи через натовп глядачів, не міг прорватися за куліси, бо його ще не всі знали й казали: «Ну що це за хлопчисько?» А він: «Та я ж композитор, я все це організував!» Ніхто не вірив: «Та ну, не розказуй!» Коли він нарешті прийшов до нас із обірваними ґудзиками на куртці, то був такий щасливий і сказав: «Ви не повірите, але це успіх!» Отакий концерт відбувся 1972 року. Він мені запам’ятався на все життя! Такий аншлаг, що яблуку не було де впасти! Уже були відомі в Україні пісні «Червона рута» й «Водограй» - люди їх знали й любили. «Смерічка» вже стала лауреатом конкурсу «Пісня-71» у Москві з піснею «Червона рута». Добігав кінця 1972-ий, і нас запросили до участі в наступному - з піснею «Водограй». Ми всі були такі молоді й завзяті, дружили з ВІА «Арніка». Після цього концерту Львів визнав Івасюка стовідсотково. Володі не вірили, що він такий молодий хлопець, а вже маститий композитор Радянського Союзу.

- У Вижниці жоден концерт не обходився без «Смерічки», - додала пані Мирослава. - Партійні бонзи завжди сиділи в залі й дивилися строго (слідкували за репертуаром ансамблю), але все одно наші фанати на балконі «творили чудеса». Партійні керівники дивилися то на сцену, то на балкон: що там відбувається, чи не впаде їм на голову.

 

Друге крило в житті українського народу 

Пісні – справа прекрасна. Але як же обійтися без гумору? Адже це – друге крило в житті нашого народу, без якого просто не полетиш. Та й вижила в лихоліття наша нація саме завдяки пісням, гумору та дошкульній сатирі. Тож із захопленням зустріла львівська публіка заслуженого працівника культури України, директора Вижницького районного будинку культури і дозвілля Михайла Ковалюка й художнього керівника цього закладу Ольгу Дроняк, котрі вийшли на сцену зі справжнім карпатським гумором. Читали вони його з чудовим гуцульським діалектом.

– Бажаємо всім щесті та здоров’ї! – виголосили вони на початку й уже за ці слова отримали гарні оплески.

У народні усмішки сміхотворці вплітали жартівливі коломийки. Публіка слухала їх уважно, а в кінці кожної мініатюри вибухала сміхом та оплесками.

Інколи дивує упередженість окремих людей щодо діалектизмів. Мовляв, є літературна мова, її треба дотримуватися. Але не відають такі «критики», що саме діалекти живлять нашу мову, зокрема й літературну. Без них її розвиток просто припинився б. 1937 року наша Академія наук підготувала до друку багатотомний словник діалектів української мови. На жаль, його не встигли видати – всюдисуще НКВС розсипало набір і вилучило матеріали. Імперія знала, що робить: чим краще розвиватиметься українська мова, тим важче поставити народ на коліна. Бо нації, за словами Ліни Костенко, помирають не від інфаркту – спочатку їм відбирає мову. Додав би сюди, що, передусім, нищаться їхні діалекти...

Тому можна тільки подякувати пану Михайлу й пані Ользі за збереження й пропаганду мови Карпат.

На завершення гуцульського розрізу концерту у виконанні Ольги Дроняк прозвучала пісня заслуженого працівника культури України, буковинського композитора Михайла Мафтуляка «Панна Буковина» та у виконанні учасниці фестивалю-конкурсу Євгенії Іпатій - композиція в стилі етно «Кам’яна гора».

 

Пісня Назарія – від Запоріжжя до Львова

Для презентації книги «Пісня Назарія - як море широка» на сцену запросили запорізьку журналістку, члена НСЖУ Віру Середу.

- Мені пощастило побувати на перших концертах ВІА «Смерічка» в моєму рідному Запоріжжі в 1973-1975 роках, - розповіла вона. - Відтак 1981 року після конкурсу «Братиславська ліра», де Назарій Яремчук здобув приз «Улюбленець публіки», пощастило навіть поспілкуватись, але я тоді ще не працювала в журналістиці. А з 2004 року почала задумуватися над тим, що маю вже багато розповідей, які можна викласти на папір. Ідею мені подав наш запорізький співак і композитор Анатолій Сердюк, поділившись гарними спогадами про Назарія, а також про свою участь у львівському концерті з нагоди 55-річчя від дня народження митця Назарія Яремчука. Ексклюзивними в книзі є спогади Олександра Соколова, музичного керівника «Смерічки» з 1979 по 1985 рік. 2012 року він побував у Запоріжжі, на Хортиці. Згодом мені пощастило з ним домовитись – і ми просто реанімували історію ВІА «Смерічка» про часи, коли там був львівський склад. Приблизно півроку працювали над розділом, що увійшов до книги. Дуже цікаві спогади народного артиста України Миколи Свидюка, колишнього музичного керівника «Смерічки» (70-ті роки минулого сторіччя) Гами Скупинського під час його перебування в Чернівцях 2016 року, а також інтерв’ю з дітьми Назарія – Дмитром, Назаром і Марічкою. Хто придбає книгу, сподіваюся, не пожалкує. Вона вийшла невеликим накладом у вижницькому видавництві «Черемош». Дякую видавцям - усе зробили пречудово! Гарного всім читання!

Перед концертом, в антракті й після всіх урочистостей у фойє Національної філармонії продавали книгу Віри про Назарія Яремчука. А до авторки підходили численні читачі й просили дати автограф.

 

Пісня й декоративно-прикладне й образотворче мистецтво йдуть поруч

Зі створенням ВІА «Смерічка» під керівництвом Левка Дутковського Вижниця заявила про себе ще й законодавицею моди на українській естраді. Яскравою представницею, новаторкою у створенні концертних костюмів стала тоді ще студентка Вижницького училища прикладного мистецтва Алла Дутковська, котра згодом досягла висот у модельному мистецтві й отримала звання заслужений працівник культури України.

Тож не випадково у фойє львівської філармонії розгорнули виставку мистецького доробку кафедри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича під керівництвом Мирослави Жаворонкової. У виставці представили вироби зі спеціалізацій: художня обробка металу, художня вишивка, моделювання та конструювання одягу, художній розпис, художній текстиль, художня обробка дерева. Очі розбігалися від різноманіття й унікальності деяких експонатів. Наприклад, представили дипломну роботу - скрипку й футляр до неї власноруч виготовлений студентом ЧНУ, а на захисті він, розповіли організатори, ще й зіграв на інструменті.

Майстри кафедри допомагали у проведенні фестивалю «Пісня буде поміж нас». Ось і під час гала-концерту на ведучій Зоряні Вовк було прекрасне вбрання, виготовлене на кафедрі декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва (автори - Валентина Полянська, Надія Божагора). Звичайно ж це додавало впевненості й чарівності Зоряні – гарній співачці, солістці естрадно-джазового колективу «Fine city band» із міста Тернопіль, лауреатці ІІІ та ведучій ІV Вижницького відкритого фестивалю-конкурсу молодих виконавців імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас» (2018, 2019).

 

«Вижницька родина - не фестиваль, це єднання українських душ»

Відзвучали фінальні акорди гала-концерту. Від усіх учасників мистецького дійства ведуча висловила слова вдячності людям, які допомогли здійснити задум і вшанувати у Львові українськими піснями у виконанні молодих співаків пам'ять народного артиста України Назарія Яремчука – депутату Львівської обласної ради, меценату Роману Грицевичу, Олексію Бурбаку, Земляцтву «Буковина» у Києві в особі Андрія Скибінського, Видавничому дому УКРПОЛ, видавництву «Світло й Тінь» (Володимир Пилип'юк), інформаційним партнерам – «Високий Замок», «Львівська Пошта», «5 Канал» (Львів), суспільному радіо.

Узагалі ж реальними спонсорами проєкту стали львів’яни й гості міста, які купили квитки й не залишили в залі жодного вільного місця.

У фіналі гала-концерту ведуча запросила на сцену начальницю відділу культури Вижницької райдержадміністрації Чернівецької області Наталю Додяк.

- До вас приїхала гостинна, правдива, щира, добра Буковина, - звернулась пані Наталя до шляхетних глядачів, які прийшли до філармонії. – Ми рівняємось на вас, львів’ян, ми любимо вас. І враховуючи те, що внаслідок реформ відділ культури у Вижниці закривають, я дуже хотіла, щоб ви побачили цю красу, ці таланти, адже вижницька родина - це не фестиваль, це єднання українських душ. У Вижниці лише 3,5 тисячі населення, і коли такі талановиті люди співають, це мало, наша зала там не може зібрати так багато глядачів, і оплески не такі гучні. Ми провели 20 концертів чоловічого вокального квартету «Акорд» у Вижницькому районі, а у Львові вони не виступали жодного разу. Нині багато гарних українських виконавців непрохідні, неформат, але я знаю, хто любить їх – це ви, справжні українці, які живуть українською піснею і бережуть українську мову. Львів’яни! Пишаємося вами! Дякуємо вам! Ми дякуємо людині, яка фінансово допомогла нам бути тут – це Олексій Бурбак, який має національну свідомість і заробляє гроші для того, щоб ми зробили такий гарний концерт. Збулася наша мрія – дати концерт у Львові. Я поіменно знаю кожного учасника, тому що всі вони стають моїми дітьми. Четверо з них будуть отримувати з першого грудня стипендію Президента України – це ми робили подання. Я вірю в те, що Назарій, з родини якого і мої предки, вдячний кожному з вас за сьогоднішнє дійство напередодні його народин 30 листопада.

 

«Усе чудесно! Я була буковинкою завжди, я нею й залишуся» 

Наприкінці гала-концерту прозвучав голос народного артиста України Назарія Яремчука в пісні «Родина».

- Я радію, що все вдалося на славу - з командою однодумців, ентузіастів, прекрасних співаків із різних куточків України та з-за кордону і всіх шанувальників творчості Назарія Яремчука, - прокоментував подію Орест Цимбала. - Так, нас усіх зібрав Назарій у свою Пісенну світлицю, це було Свято української пісні! Дякую всім і кожному зокрема! Зізнаюся відверто, ще ніколи під час моїх мистецьких проєктів не отримував по дві подячні грамоти: однієї удостоївся з рук депутата Львівської міської ради, мецената Романа Грицевича, а другої - від Земляцтва буковинців у Києві в особі Андрія Скибінського. Зворушений! Це надихає на подальші творчі проєкти!

Автор сценарію гала-концерту Наталя Рохманюк також привітала організатора львівського мистецького дійства:

- Оресте! Нехай стачає вам світла осявати усі ваші проєкти неймовірною сердечною відданістю рідній святій землі Українській та талановитій молоді нашій, якій ви вливаєте це світле сяйво долученням до прекрасного, самобутнього, рідного!!

Ось іще один відгук від володаря гран-прі минулорічного фестивалю Данила Карачевського:

- Чудовий концерт, повний зал, неймовірна підтримка глядачів! Зустріч уже з рідними людьми, творча атмосфера та незабутні емоції! Саме так можна описати нашу поїздку до Львова та концерт у Львівській національній філармонії на честь дня народження Великої Людини, яка залишила по собі значний пласт української пісні - Назарія Яремчука! Вдячний організаторам Оресту Цимбалі, пані Наталі Додяк та меценатам, які фінансово підтримали цей проект!

Автору цих рядків важливо було почути думку чи не найкомпетентнішої глядачки в цьому залі - сестри Володимира Івасюка Галини про концерт. Вона – одна із небагатьох була знайома із Назарієм.

- Я дуже зворушена, - сказала Галина Михайлівна, - що гала-концерт Вижницького фестивалю імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас» відбувся у Львові. Усе чудесно! Я була буковинкою завжди, я нею й залишуся. Привезти нашу рідну й достойну пісню, яка протягом багатьох років була окрасою нашої країни – це величезна справа. Це показали молоді таланти: голосисті, вишукані, красиві. Нам зараз однозначно треба піднімати всіх із забуття, направду: і Назарія, і Василя, і Володимира Івасюка, і Ігоря Поклада… А це є велика праця, щоб показати молоді, всім наші пісенні здобутки.

 

- Пані Галино! А яке у вас враження від виконання пісні «Я піду в далекі гори» Білалем Ісхаком Селімом Джад із Йорданії?

- Розкішно! Це прекрасно! А до якої міри він красиво виконав, дотримуючись стилістики мови, це просто чудесно!

 

На знімку вгорі: Найбільший фурор викликав гран-призер цьогорічного (2019) конкурсу - Білаль Ісхак Селім Джад (Йорданія). Фото Андрія Куб'яка

 

IMG 5143

Фрагмент експозиції кафедри декоративно-прикладного мистецтва факультету архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ

 

Ж 624 n

Ведуча Зоряна Вовк у вбранні від кафедри декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва (автори - Валентина Полянська, Надія Божагора)

 

Кубяк 040 o

Про життя і творчість Назарія Яремчука розповідає львівський журналіст Юрій Кривий. Фото Андрія Куб'яка

 

IMG 5140

Запорізька журналістка Віра Середа підписує книгу "Пісня Назарія - як море широка" учасниці гала-концерту Ксенії Попович із Вижниці

 

IMG 5178

Христина Юрчило з Надвірної зачарувала піснею «Квітка розмарія»

 

IMG 5186

На сцені - львів’янин Ігор Шкурпіта

 

IMG 5206

Чоловічий квартет "Акорд" із Тернополя

 

IMG 5222

50 років тому Анна Буриленко стала солісткою ВІА "Смерічка" під керуванням Левка Дутковського

 

Кубяк 264 o

До ватри гала-концерту додали карпатського гумору Ольга Дроняк та Михайло Ковалюк. Фото Андрія Куб'яка

 

Кубяк 528 o

На львівській сцені - заступник голови Союзу українців Румунії Валентин Леонте. Фото Андрія Куб'яка

 

Кубяк 032 o

Фінальний вихід учасників концерту. Біля мікрофона - Наталя Додяк. Фото Андрія Куб'яка

 

5424 o

Орест Цимбала отримує Подяку за успішно організований концерт від депутата Львівської міської ради, мецената Романа Грицевича

 

Кубяк 712 o

Фото на згадку про концерт від Андрія Куб'яка

 

IMG 5239

 Дочка поета Ростислава Братуня Наталя, Галина Івасюк і Мирослава Єжеленко в залі філармонії