ЕВГЕН ЧОЛІЙ: Відкритий лист до Президента України у наступній нагальній справі:

|

УКРАЇНА ЧЕКАЄ СВОЇХ СИНІВ, ЯКІ РОЗКИДАНІ СВІТАМИ

Вельмишановному пану Володимиру Зеленському

Президенту України

Офіс Президента України

вул. Банкова, 11

м. Київ, 01220, Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Вельмишановний пане Президенте!

Відкритий лист до Президента України у наступній нагальній справі:

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства та права і обов’язки закордонних українців

 

У Вашій інавгураційній промові 20 травня 2019 р. у Верховній Раді України, Ви так звернулися до всіх українців у світі:

І сьогодні я звертаюсь до всіх українців у світі. Нас 65 мільйонів.

Так, не дивуйтесь – нас 65 мільйонів. Тих, кого народила українська земля.

Українці в Європі та Азії, у Північній та Південній Америці, в Австралії і в Африці. Я звертаюсь до всіх українців на планеті!

Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову, сильну та успішну Україну, я з радістю надам українське громадянство.

Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому.

Ми чекаємо на вас. Сувенірів з-за кордону не потрібно, привезіть, будь ласка, свої знання, досвід і ментальні цінності.

Все це допоможе нам почати нову епоху.  

Скептики скажуть: це фантастика. Це неможливо.

А може, це і є наша національна ідея? Об’єднавшись – зробити неможливе.

Всупереч усьому!

ГО «Україна-2050» 

З приємністю хочу повідомити Вас, як Президент новоствореної української неприбуткової організації та Президент Світового Конґресу Українців (2008-2018), що ми Вас почули та 19 грудня 2019 р. на Офіційних установчих зборах у Києві була створена Громадська організація (ГО) «Україна-2050» за участю українців з України та української діаспори.

ГО «Україна-2050» працюватиме з зацікавленими сторонами в Україні, з міжнародною спільнотою та українською діаспорою, щоб допомогти розробити спільну візію майбутнього України та впровадити впродовж одного покоління – а саме до 2050 року, стратегію для сталого розвитку України, як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентноспроможної європейської держави.

Основні цілі ГО «Україна-2050» складаються з чотирьох (4) частин, а саме сприяння забезпеченню:

 • цілком незалежної, територіально цілісної та обороноздатної України;
 • Патріаршого статусу, як для Православної Церкви України, так і      для Української Греко-Католицької Церкви разом із міжконфесійним, міжнаціональним та міжетнічним порозумінням;
 • інтеграції України в Європейський Союз та входження України в число перших    10 країн у світі за Валовим внутрішнім продуктом (ВВП) на душу населення та
 • щоб громадяни України постійно посідали місце серед перших 20 країн     у Світовому індексі щастя Організації Об’єднаних Націй (ООН).

 Додаткову інформацію про ГО «Україна-2050», включно зі складом її керівних органів,  можна знайти на нашому веб-сайті https://ukraine-2050.org/

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства

Ми з великим зацікавленням переглянули проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства, який Ви внесли й тепер розглядає Верховна Рада України:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67632 .

На жаль, у цьому проекті Закону, щодо громадянства України, не вповні є відчутні Ваші важливі слова, що закордонні українці можуть дійсно «їхати в Україну не в гості, а додому» та коли вони перебувають в Україні на законних підставах, в основному користуватися такими самими правами і нести такі самі обов’язки, як громадяни України.

Наприклад, у цьому проєкті Закону передбачається, без винятку для закордонних українців, що у Кабінеті міністрів України та державній службі України не може бути особа, яка має подвійне громадянство. 

Внесок української діаспори у захист та розбудову України

Ми нагадуємо, що офіційна статистика Національного банку України змістовно показує, що українцями з-за кордону перераховано до фінансової системи України за 2015-2019 рр. понад 29,2 млрд дол. США.

У той самий період Міжнародний валютний фонд (МВФ) надав кредитів Україні на $10 млрд дол. США. Одночасно з тим у 2015-2019 рр. Україна повернула МВФ кредитів та сплатила відсотки за їх використання $7,3 млрд дол. США.

Рівночасно, українська діаспора, на чолі зі Світовим Конґресом Українців, ще додатково допомагала українському народу в Україні, співпрацюючи з нашими Церквами, владними структурами України та держав їх проживання і громадянським суспільством та зосереджуючи свої зусилля на таку основну працю:

 • Зміцнення міжнародної коаліції на підтримку України в захисті своєї територіальної цілісності від російської гібридної агресії:
 • продовження та посилення цільових санкцій проти Російської Федерації, поки вона  не деокупує Крим і Схід України та
 • надання Україні військової допомоги для захисту своїх кордонів.
 • Звільнення українських політичних в’язнів і заручників, утримуваних російськими владними структурами, та захист людських, національних і релігійних прав та свобод українців і кримських татар на незаконно окупованих Російською Федерацією територіях Криму і Сходу України та у Російській Федерації.
 • Протидія російській дезінформації та поширення правдивої інформації про Україну шляхом висвітлення її прогресу в реформуванні, модернізації та поборюванні корупції.
 • Надання Україні економічної, технічної і гуманітарної допомоги для подолання наслідків російської гібридної агресії.
 • Підтримка євроінтеграційних прагнень України:
 • підписання, ратифікація та втілення в життя Угоди про асоціацію між ЄС і Україною та набуття Україною членства в Європейському Союзі (ЄС);
 • запровадження для України безвізового режиму до Шенгенської зони;
 • визнання та всебічна підтримка міжнародним співтовариством реформ в Україні та
 • поглиблення взаємовідносин і співпраці ЄС з Україною.
 • Підтримка євроатлантичного курсу України:
 • надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО та
 • набуття Україною членства в НАТО.
 • Надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України.
 • Визнання Патріаршого статусу Української Греко-Католицької Церкви.
 • Визнання Голодомору геноцидом українського народу та
 • Спостереження за президентськими і парламентськими виборами в Україні.

Пропозиції  ГО «Україна-2050», щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства

З огляду на такий значний внесок української діаспори, ГО «Україна-2050» Вас просить тепер створити такі умови, які будуть сприяти, щоб українська діаспора могла ще більш активно і ефективно допомагати захищати та розбудовувати Україну.

ГО «Україна-2050» звертається до Вас з проханням внести необхідні зміни у проекті Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства, а зокрема забезпечити, щоб особи, які мають статус закордонного українця та, які законно перебувають в Україні:

 1. мали право набувати громадянство України без зобов’язання припиняти чи відмовляти їх іноземне громадянство (окрім громадян країни, яку Верховна Рада України визнала країною-агресором);

а також, в основному користувалися такими самими правами і несли такі самі обов’язки, як громадяни України, а зокрема, на підставах встановлених для громадян України, могли:

 1. працювати та провадити трудову діяльність;
 2. обирати та бути обраними до виборчих органів усіх рівнів влади і місцевого самоврядування та бути державними службовцями України;
 3. мати право вступу до навчальних закладів України та 
 4. користуватись правом власності на землю.

Готовність до співпраці

У зв’язку з вищесказаним, ГО «Україна-2050» заявляє свою готовність попрацювати з Офісом Президента України та владними структурами і громадянським суспільством України, а також зі Світовим Конґресом Українців і його мережею, для удосконалення проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства.

У разі будь-яких запитань просимо звертатися до Виконавчого директора ГО «Україна-2050» пана Мирона Найди (ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. / Тел. WhatsApp : +380 67 671 55 05).

З повагою, ГО «УКРАЇНА-2050» Евген Чолій Президент