Знай наших!

|

 

IMG_2291Нові лауреати премії імені Василя Юхимовича

Микола БІЛОКОПИТОВ,

письменник, лауреат премії імені Василя Юхимовича 2010 року

У древньому місті Коростень, що на Житомирщині, відбулося традиційне щорічне літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову», яке багато років тому заснував письменник і журналіст Віктор Васильчук.

Цьогорік свято почалося з урочистого відкриття меморіальної дошки земляку коростенців журналісту й письменнику Валерію Нечипоренку на будівлі місцевої гімназії. Потім учасники дійства – літератори житомирщини та з інших областей України поїхали в село Сингаї до хати, де народився й виріс видатний письменник: гуморист, лірик, пісняр Василь Юхимович. Найвідоміші серед багатьох його пісень – «Їхав я по гравію» та «А льон цвіте». Спогадами про Василя Лукича поділилися предствники місцевої влади, українські письменники Петро Осадчук, Леонід Закордонець, Василь Довжик, Віктор Васильчук, та інші. Усі присутні побували в давній поліській хаті – колисці непересічного літератора, яку зберегли і якою нині опікуються місцева влада і письменники Коростенщини.

У районному будинку культури відбулись «Урок прози» та відкритий марафон поетів. Це своєрідне навчання молодих літераторів, а також їхнє змагання, що оцінювалося маститими майстрами пера з Житомира та Києва. Кращі з конкурсантів отримали грамоти й цінні подарунки.

Та головною подією дня було вручення премії імені Василя Юхимовича лауреатам. Ними цього року стали: Оксана Геращенко (місто Коростень) за книгу «Впіймана мить», Марія Хімич (Житомир) за книгу «Півні-Ч», Петро Осадчук (Київ) за книгу «Родинний спадок» і Пилип Юрик (Запоріжжя) за збірку пісень на його слова «Калина хортицька».

Вітаємо всіх лауреатів, а надто ж нашого земляка Пилипа Юрика з цією видатною перемогою. Нагадаємо, що це вже третя Всеукраїнська літературна премія запорізького письменника (попередні імені Степана Руданського за книгу «Даремник переляк» (1999) та імені Степана Олійника за книгу «Сповідь вовкодава» (2007). Бажаємо новоспеченому лауреатові натхнення та нових перемог!

На знімку:

Микола Білокопитов біля хати Василя Юхимовича