У День Захисника України відео-прем’єра опери-міфу «Ukraine – Terra Incognita»

14 жовтня українські митці презентують відео постановки Молодої опери «Ukraine – Terra Incognita», присвяченої співаку та воїну Василю Сліпаку та всім захисникам України.

Незвична сучасна опера-міф поєднала архаїчний спів давніх українських пісень, симфонічну музику, фрі-джаз, відео-арт та футурофолкові костюми. 

Ритуальні, рекрутські, козацькі, чумацькі, колискові, любовні пісні, що сягають корінням сотень років, проростуть у вишуканій формі сучасної опери. 
«Ukraine – Terra Incognita» – розповідь про воїна, що здатен втримати в собі Залізне Серце та захистити ДімРідЛюбов. Це простий сюжет, але не вистачить й сотні опер, щоб вичерпати його. Ця земля, Terra Incognita, подарувала нам Степ, де кожне покоління могло себе випробувати, віднайти і дати шанс наступним… 

Авторка проєкту, режисерка: Уляна Горбачевська 
Композиторка: Марія Олійник 
Співаки: Микола Береза (режисер театру ім. Леся Курбаса, виконавець головної ролі у фільмі «Червоний»), Ярослав Федорчук (актор театру ім. Леся Курбаса, ролі у фільмах «Брама», «Наші Котики»), Сергій Бадюк (актор у фільмі «Чорний Ворон», учасник гурту «Чорноморці»), Марко Свіжінський (актор театру ім. Леся Курбаса), Денис Іванів (співак, учасник гурту «Щука-Риба»), Софія Лешишак (актриса театру ім. Лесі Українки), Андріана-Ярослава Саєнко (співачка, музикантка), Катерина Смірнова (фріланс-мисткиня), Ольга Баландюх (співачка, художниця).
Імпровізують знакові для українського джазу музиканти: Ігор Гнидин (перкусії) і Михайло Балог (саксофон).  Лірник: Гордій Старух.

В оперу залучений Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Тараса Демка й Івана Остаповича.
Диригент – Тарас Вергун.
Сценограф та художник опери: Володимир Олещук. Відео-арт:  VJ group CUBE. Костюми: Марта Ваххольц.

Цього року за підтримки Українського Культурного ФондуМіжнародного фонду «Відродження» та спільнокошту «Велика Ідея» постановку опери знято на відео. В подальшому Молода опера «Ukraine – Terra Incognita» планує презентувати українське мистецтво у найпрестижніших залах світу. Зокрема, для команди проєкту дуже важливою є постановка опери в Парижі, де Василь Сліпак співав і жив майже 20 років.
Проєкт організовує YMCA Lviv у співпраці із Фундацією Василя Сліпака та ГО «Кримський Дім».