Одинадцята книжка письменника Терлецького

Творчість

 

Віра СЕРЕДА,

член НСЖУ

IMG 0882Запорізького поета Валентина Терлецького тільки в лютому цього року прийняли до лав НСПУ. Правління Спілки 31 жовтня затвердило рішення Приймальної комісії. Зазначу, що й рішення, й затвердження були небезпідставні. Адже працює митець над словом уже півтора десятка літ. Автор цих рядків мав змогу свого часу почути його вірші по місцевому радіо.

А нещодавно Валентин запросив усіх, кому подобається поезія, на презентацію своєї книжки "Дощ і місто". Дійство відбулось у Центрі мистецтв "Арт-простір" (приміщення Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки).

 

 

Книжка

Спочатку письменник коротко розповів про свою творчість.

- Це - моя одинадцята видана книжка, і четверта – поетична, - сказав Валентин. - Складається вона з двох циклів. «Дощ і місто» - поезії, написані під час мандрівок Україною та Європою у 2007–2012 рр. Це своєрідний поетичний щоденник-репортаж про нескінченну подорож життям, яке щомиті змінюється й набирає різних форм.

Виступив на вечорі видавець збірки, директор видавництва «Дике поле» Олександр Лазутін. Він наголосив на тому, що книжка вийшла в серії «80 років Запорізькій області». Гроші на проект виділила обласна рада, опікувалася ним облдержадміністрація. Сума невелика – всього 350 тисяч гривень. Олександр порівняв цю цифру з такою ж на Івано-Франківщині. Там на видання книжок місцевих письменників щороку виділяють півтора мільйона гривень. Хоча економічний потенціал областей не на користь Прикарпаття, там чиновники більше турбуються про духовність народу. У Запоріжжі нині влада вже вкотре міняється. Чи буде вона прихильною до української культури, мови, літератури, мистецтва? Поживемо – побачимо...

IMG 0883

Виступив і член Приймальної комісії НСПУ, запорізький письменник Пилип Юрик. Він розповів, що комісія ледь не одностайно вирішила прийняти Валентина Терлецького до Національної спілки письменників України. Чому? Бо книжки, що він подав для розгляду, були високохудожні, патріотичні – справжня література.

Пилип поздоровив колегу з прийняттям його до лав НСПУ, побажав подальших творчих успіхів і невичерпного натхнення.

Валентин продовжив розповідь про нову збірку. Свої враження від мандрів поет висловив у філософських, пейзажних і ліричних зарисовках «з натури», де урбаністичні ритми переплелися з пасторальними мотивами. Розділ «Бризки з Ріки Років» - вірші філософські, ліричні, іронічні, де в чому зухвалі, рок-н-рольні роздуми над плином буття, батьківські послання маленькому сину, спогади-спалахи з минулого, римовані бризки з Ріки Років, що безупинно тече вічністю.

IMG 0888

Відтак поет прочитав вибрані вірші зі збірки. А потім він узяв гітару й заспівав власні пісні на поезії з цієї книжки, за що отримав чимало оплесків глядачів