Ганна ЛУПИНОС: Зупинюся посеред надії...

Ювілей

Сергій СТРІЛЕЦЬ

 

80 o

Коли чуєш її високу поезію, розумієш, що вона приходить до авторки з інших надсвітів, десь із піднебесся. Ганна Лупинос, якій нещодавно виповнилося двічі по двадцять п’ять, - поетка, членкиня Національної спілки письменників України - цього навіть не заперечує. Навпаки, стверджує, що чарівні вірші їй просто спускаються згори. А поетесі залишається тільки вчасно записати їх на папір. Бачите, як це просто! А потім – недоспані ночі над шліфуванням, доведенням до блиску кожного рядочка, кожної строфи, кожного слова, кожної рими... І вже бачачи її твори, найвибагливіший читач навіть не запідозрить, що оті поезії – не що інше як солодка мука мисткині. Адже жоден вишуканий вірш не розповість про справжні страждання й муки авторки, які простому смертному не присняться в жодному сні. 

Її творчий вечір, присвячений ювілею, відбувся в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці. Ведуча – Тетяна Паливода, завідувачка відділу краєзнавства цього закладу культури, відрекомендувала ювілярку, ознайомила читачів із біографією письменниці.

Ганна Лупинос (справжнє ім’я Ганна Дроздова, до заміжжя - Лупинос) народилася 8 лютого 1970 року в місті Запоріжжя, рід батька (Лупиноси та Кононенки) – із запорозьких козаків, рід матері (Корягіни та Кузьмінови) – зі старообрядців, які у ХVIII столітті втекли на Запорожжя через переслідування за віру. Вона - поетеса, прозаїк, літературознавець, публіцист, членкиня Національних спілок письменників і журналістів України.

Писати почала з дитинства, перший опублікований вірш «Дощова ніч» (газета «Индустриальное Запорожье» 1983 рік). Азам поетичної творчості навчалася в літературному гуртку поетеси Вікторії Сироватко. І досі вона вдячна своїй першій учительці поезії, пам’ятає настанову Вікторії Євгенівни про те, що тільки непосильна праця приведе до успіху. Із тринадцяти років Ганна почала відвідувати Запорізьке обласне літоб’єднання, яке тоді очолював видатний поет Микола Лиходід. Ще зі шкільного віку брала участь в обласних та всеукраїнських літературних олімпіадах, семінарах та конференціях, писала публіцистичні й літературознавчі статті до запорізьких газет.

Нині Ганна Олексіївна - голова Запорізького обласного літоб’єднання імені Михайла Гайдабури, дбайливо підтримує молодих запорізьких письменників, сприяє розвитку літератури Запорізького краю та її інтеграції з всеукраїнським та світовим культурними процесами. Твори її публікували та анонсували численні антології та збірники, перекладені білоруською й німецькою мовами. Зокрема, роман «Теорія Дикого Поля. Софія» переклав німецькою завідувач кафедри німецької філології і перекладу ЗНУ, кандидат філологічних наук, доцент Сергій Вапіров.

Поетеса завдячує родині, яка її розуміє й сприяє творчості, зокрема, й чоловіку Валентину Дроздову. Усі рідні радіють кожному успіху мисткині.

...А в бібліотеці Ганна читала власні гарні поетичні твори. Розповіла вона й про свої перші кроки до поезії. Кожен вірш її супроводжувався оплесками вдячних слухачів.

Зупинюся посеред надії.

Вимкну телефон.

Підозріло квапляться події –

Точно сон.

Я біжу крізь місто старовинне

У твоє життя.

Та вирує всюди хуртовина –

Каяття.

Чи почуєш посеред заметів?

Впустиш до тепла?

…Вкотре зупиняюся на злеті –

Наче й не була.

864 o 

Родзинкою творчого вечора стала вистава за новелою ювілярки "І знову серпень" з роману "Теорія Дикого Поля. Софія". Її майстерно виконали акторка театру «Пігмаліон» Анна Кулькова (на знімку) й актор та режисер Богдан Самойлов.

Вітали винуватицю урочистостей зі святом кандидат філологічних наук, викладачка факультету іноземної філології Запорізького національного університету Валентина Ботнер, голова Запорізької обласної організації НСПУ Олександр Медко, колежанки-письменниці Лорина Філоненко й Тетяна Осінь. А членкиня Національної спілки письменників України Олена Красносельська, співавторка (видали з Ганною першу частину роману «Теорія Дикого Поля. Софія») влаштувала вікторину з поезій ювілярки. Привітала дочку й мама – Любов Федорівна Лупинос. Окрім цього, виходили вітати Ганну шанувальники її творчості, вручали поетесі квіти. Поет-сатирик, член Приймальної комісії НСПУ Пилип Юрик подякував Ганні за плекання надійної зміни нинішнім майстрам красного письменства. Адже всі кандидати в члени НСПУ, котрі відвідували літоб’єднання й рекомендовані Ганною, успішно пройшли потрібні іспити й уже стали письменниками.

160 o

На закінчення творчого вечора поетеса, бардеса й композиторка, членкиня НСПУ Ольга Ліщук (на знімку) виконала власну пісню на слова Ганни Лупинос «Весняний романс».

Відтак відбулося фотографування на згадку. Його провів, окрім інших, і запорізький фотохудожник та журналіст, автор багатьох художніх альбомів Сергій Лавров. Його світлини - на цій сторінці.

672 o

Квіти - від найдорожчої людини, матері 

 

768 o

Ювілярку вітає викладачка ЗНУ Валентина Ботнер 

 

520 o

Творчістю Ганни захоплений голова ЗОО НСПУ Олександр Медко 

 

856 o

Вікторину підготувала письменниця Олена Красносельська (ліворуч) 

 

632 o

Ганну вітає членкиня НСПУ Тетяна Осінь

 

50 рокi Лупмнос

Шанувальники поезії Ганни Лупинос у залі 

 

280 o

Письменниця Лорина Філоненко зачитала вітання ювілярці від Вікторії Сироватко 

 

50 рокi ГЛупмнос

Пилип Юрик дякує ювілярці за роботу в літоб`єднанні

 

32

Світлина на згадку

 

52

Із квітами - до наступного ювілею