"Весела Січ" - у пам`ять про Петра Ребра

DSC_3618__Концерт

Віра СЕРЕДА, Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ (фото)

19 травня – день народження видатного українського поета-гумориста, кошового «Веселої Січі» Петра Ребра. Цього дня йому виповнилося б 82 роки. Вшановуючи світлу пам'ять Петра Павловича, веселосічовики вирішили влаштувати в цей день свій благодійний концерт, який починав готувати до першого квітня сам кошовий. Саме він заснував 1 березня 1995 року Запорізьку асоціацію гумористів і сатириків «Весела Січ» (ЗАГС), яка переросла в міжнародну й тепер носить ім'я Петра Павловича РЕБРА.


 

Нинішній рік знаменує також 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Петро Павлович дуже шанував українського генія, багато писав про нього, досліджував його творчість. Саме тому ведучий вечора, виконувач обов'язків кошового «Веселої Січі» письменник Микола Білокопитов запросив до мікрофона співака Юрія Галка із села Біленьке Запорізького району, який без музичного супроводу виконав народну пісню на слова Великого Кобзаря «Зоре моя вечірняя». Потім до нього на сцену вийшли Тарас Галко й Андрій Ганошенко. Це тріо виконало пісню Юрія Галка на слова Пилипа Юрика «Калина хортицька» про перебування Тараса Григоровича на нашому славетному острові.

Цього року – вибори Президента України. Звичайно, таку подію не могли обійти гумористи. Ведучий оголосив, що веселосічовики мають ще й свого кандидата на цю посаду та запросив на сцену народного артиста України Юрія Бакума. А той прочитав гумореску Петра Ребра «Хочу бути Президентом».

Окрасою концерту став виступ квартету бандуристок Запорізької обласної філармонії під керівництвом Ольги Беженар. Мисткині виконали українські народні пісні.

Із власними гуморесками виступила відома поетеса-піснярка Віра Коваль. Наймолодший веселосічовик Артемко Чиж із Оріхова гарно прочитав гумореску Петра Ребра «Рогатий сом». Лауреат Всеукраїнських літературних премій імені Степана Руданського, Степана Олійника й Василя Юхимовича, письменник Пилип Юрик зазначив, що найстрашніше для сатирика, коли його твори стають неактуальні. Ось, мовляв, скоро оберемо нову Верховну Раду, в якій не буде таких депутатів, як у його гуморесці «Депутат-дегенерат», і прочитав її шановній публіці. Також він продекламував пародію на пісню «Снегопад», яку назвав «Яйцепад» - про відомого політичного діяча, який падав від того, що в нього влучили крашанкою...

Уже таких концертів п'ять веде лауреат Всеукраїнських літературних премій імені Остапа Вишні, Степана Руданського й Василя Юхимовича поет-гуморист Микола Білокопитов. Але на власний виступ йому завжди не залишається часу. Цього разу також у програмі його виступ не був зазначений. Тому Пилип Юрик попросив його прочитати «щось своє». І Микола виконав байку «Кря-ко-ко» про всілякого роду безбатченків, які не шанують рідну мову.

Із рецептом від «сонцеїдів» виступив член асоціації «Весела Січ» Михайло Мішин. А Тамара Розумна із Мелітополя майстерно виконала гумореску Володимира Чубенка «Недільний десант».

Заслужений артист естрадного мистецтва України, співак і композитор Анатолій Сердюк виконав власні пісні на слова Петра Ребра. За цим були пісні у виконанні заслуженої артистки України Інни Гапон і її батька – народного артиста України Олександра Гапона. Олександр Іванович – ще й неперевершений виконавець гуморесок. Цього вечора він прочитав усмішку Остапа Вишні «Дикий кабан, або вепр».

Не так давно у «Веселій Січі» Ростислав Анасійчук із Новомиколаївки. Але уміння читати гумор і сатиру, вдосконалення таланту принесло йому вже кілька всеукраїнських премій, зокрема, в конкурсах читців імені Андрія Сови та Павла Глазового. І цього разу він гарно прочитав гумореску Петра Ребра «Лист сучасних запорожців до турецького султана».

Народний артист України Іван Смолій згадав письменників-веселосічовиків, які вже покинули цей світ: Петра Ребра, Івана Науменка, Володимира Чубенка й Олександра Ткаченка. Він виконав їхні гуморески.

А заключним акордом концерту став виступ ансамблю «Оксамит» (керівник Лариса Купчинська). Колектив виконав знамениту пісню Євгена Пасічника на слова Петра Ребра «Гей, шуми, Великий Луже», а також українські народні пісні.

Прикметно, що після концерту до багатьох веселосічовиків підходили глядачі й дякували як за виступи, так і за пам'ять про великого запорізького сміхотворця Петра Ребра.

 

DSC_3621

"Хочу бути Президентом!" - читає гумореску Петра Ребра народний артист України  Юрій БАКУМ

 

DSC_3626

Ведучий вечора Микола БІЛОКОПИТОВ представляє квартет бандуристок (художній керівник Ольга БЕЖЕНАР)

 

DSC_3629

Поетеса-піснярка Віра КОВАЛЬ читає свої сатиричні твори 

 

DSC_3632

Виступають народний артист України Олександр ГАПОН і його донька - заслужена артиска України  Інна ГАПОН

 

DSC_3645

Читає гумор письменник Пилип ЮРИК 

 

DSC_3659

Михайло МІШИН з рецептом від "сонцеїдів"

 

DSC_3662

Про гостей до мами в село з гуморески Володимира Чубенка "Недільний десант" розповідає Тамара РОЗУМНА з Мелітополя

 

smol

Попурі з творів запорізьких гумористів у виконанні Івана СМОЛІЯ - народного атиста України