Майстер-клас

1_1Свято українського гумору

Станіслав ПЕНЬКОВСЬКИЙ, журналіст

Погода минулої суботи (2 квітня) не радувала новомиколаївців. Холодний вітер, захмарене небо, дощ, часом злива. Це дратувало, заважало, навіювало сум... Люди шукали розраду біля телевізорів або в будь-яких хатніх справах. А ось наші «фани» гумору в той час поспішали у районний центр культури й дозвілля. Тут для них організували гарне свято українського гумору «Веселі усмішки».

Забігаючи наперед, скажу: ох уже й насміялися, навеселитися! Куди й подівся той настрій, зіпсований погодою і не тільки. Давно вже не було тут такої чудової, веселої атмосфери в районному глядацькому залі!


 

Гуморески, жарти, усмішки, веселі пісні, композиції, імпровізовані сценки... Усе так влучно, дотепно. Від сміху доводилося хапатися за живота. Тут не перебільшиш заслуги виконавців. А серед них гостей було чимало. Та ще й яких! Це справжні нащадки запорозьких козаків, письменники, автори чисельних літературних збірок, члени Національних спілок письменників і журналістів України, Міжнародної асоціації гумористів і сатириків «Весела Січ» імені Петра Ребра, лауреати кількох всеукраїнських літературних премій Микола Білокопитов та Пилип Юрик. Це - й гості з Оріхова – самодіяльні артисти Таміла Дейнега та Артем Чиж. Таміла Михайлівна – лауреат багатьох всеукраїнських премій і конкурсів читців. Приїхало й вокальне тріо «Джерело» з Вільнянщини, відоме не тільки в своєму рідному районі, а й далеко за його межами. Ці люди показали місцевим аматорам справжній майстер-клас.

Але зазначу, що й не виглядали дуже блідо новомиколаївські гумористи. Насамперед, це наш Ростислав Анасійчук із райцентру (він же був ведучим свята), також член «Веселої Січі», його мама Олена Анасійчук та їхні односельчани-однодумці Олексій Фомін, Тетяна Міщенко, Ілона Шкрептан. Це – й виконавці гуморесок: юний Данило Меркулов із Зеленого та Юлія Сніжко із Терсянки (художній керівник сільського будинку культури), веселий гармоніст В'ячеслав Паланчук та його товариш по сцені Олександр Хохотва з Різдвянки, гумористи зі Сторчового В'ячеслава Волкова та Владислав Кляцький, вокальний колектив Барвінівського сільського будинку культури, викладачі та учні Новомиколаївської музичної школи Олена Семенюк, Владислав Бондаренко, Юля Мануйлова, Аня Фей, Оля Кикоть, Вікторія Падалко, Наталка Івашко.

Одне слово, було кому веселити нашого брата. Посміялися всі на славу.

«У дім, де сміються, приходить щастя!» - говорили ще в давнину японці. «Тож усміхайтеся, люди, даруйте один одному усмішки, - наголошували ведучі свята, - бо усмішка - бальзам для втомлених, сонячний промінчик для тих, хто впав духом. Вона – найкращі ліки від неприємностей. Її не можна купити, не можна випросити, позичити, вкрасти. Даруйте усмішки! Усміхайтеся й смійтеся на здоров'я!»

І що до цього додати? Хіба що звернутися до нашої громади, аби ширше залучалася до участі в таких чудових, веселих святах. Бо вони тривають мить, а в пам'яті залишаються назавжди.

Новомиколаївський район, Запорізька область

На знімку вгорі:

Пилип Юрик читає власну гумореску "Дояр" про працівників поліції


 

1_2

Микола Білокопитов (праворуч) із Ростиславом Анасійчуком на сцені

 

1_3

Веселосічовики співають заключну пісню - "Наливаймо, браття, кришталеві чаші" (музика Віктора Лісовола, слова Вадима Крищенка)