У пам’яті земляків

Ці експонати пам’ятають Миколу Нагнибіду

1_1Вікторія ПРИЧИНЕНКО

 

Знімки, літографії, плакати-оголошення про літературні вечори та багато інших старовинних речей зберігаються в літературно-краєзнавчому музеї імені українського письменника, поета Миколи Нагнибіди. Музей розташовується в селі Смирнове Куйбишевського району – у колишній будівлі для дільничного інспектора. За словами місцевого вчителя Івана Гуденка, який опікується тамтешніми експонатами, це вже третє місце “поселення” Смирновського музею. До цього часу він розташовувавсь у будинку культури і приміщенні сільської ради.

 

Хоча про музей знають небагато людей, сюди вже торують дорогу школярі з Куйбишевського, Чернігівського, Бердянського і Приморського районів. Показуючи гостям старовинні речі домашнього вжитку, фотознімки, Іван Антонович намагається надавати якомога більше часу для розповідей про експонати, що зберігаються в кімнаті-музеї Миколи Нагнибіди. Передусім, йдеться про письмовий стіл і скульптуру поета. 

 

Також відвідувачі музею цікавляться біографією Миколи Львовича. Про письменника-земляка, який народився в селі Попівка (нині – Смирнове), Іван Гуденко ладен розповідати годинами. Надто ж тепер, коли виповнюється сторіччя літератора.

Перша збірка творів Миколи Нагнибіди називалася “Бригада”. З часом світ побачили збірки “Дніпровська весна”, “Зерна” і “Дніпроград”. У письменника – багата трудова біографія. Так, Микола Львович трудився на “Запоріжсталі”, служив на Чорноморському флоті, працював у редакції комсомольської газети. Чимало нарисів він присвятив дружбі українського та білоруського народів. 

Микола Нагнибіда удостоєний звання Почесний громадянин Запоріжжя і заслужений працівник культури Білорусі. У 1985 році поета не стало, та пам’ять про нього досі живе в серцях земляків-куйбишан.  

 

1_2

У цій кімнаті музею зберігаються старовинні та особисті речі Миколи Нагнибіди

Детальніше про Миколу Львовича читайте в розділі "Літературне Запоріжжя"

Â