Із зали суду

На думку україножерів, патріоти Запоріжжя - пришельці. Цікаво, звідки?..

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя розглянув справу щодо надання статусу офіційної російській мові. А починалося все з рішення сесії міської ради, яка у ве¬ресні минулого року постановила, що в обласному центрі поряд з державною російська мова є офіційною. Прокурор міста Олег Скиданов виніс протест, вважаючи такі дії депутатів незаконними. Але позачергова сесія протест відхилила. Прокурор подав до суду. Справа тяглася чотири місяці.

І ось настав-таки день судового засідання. Він розпочався з великого пікету, організованого українофобами в підтримку рішення міськради. Чого варте хоча б таке їхнє гасло: "Пришельцы! Не учите нас, на каком языке надо разговаривать!" Тиск чинився на суд і в самій залі. Як тільки суддя оголосив засідання (як і треба, державною мовою), група підтримки російськомовності, ніби на мітингу закричала: "Мы не понимаем! Давайте на русском!" Тоді й подумалося: а якби я в Росії в суді заявив, щоб засідання вели українською, то чи не вивели б мене із зали під білі рученьки? Тут, на жаль, не виводили нікого. І люди, які сиділи на задніх лавках, не все могли почути через постійний гомін пікетників, котрі перейшли до зали.

Повторювалися україножерами аргументи про 39,5 мільйона доларів, які нібито треба підприємству "Мотор Січ" для перекладу технічної документації. Усе це чітко спростував член Українського Народного Руху й "Просвіти", підприємець, колишній інженер заводу "Іскра" Олексій Яценко. Він пояснив, що для перекладу на російську, англійську чи китайську мову в проект закла¬даються кошти, і все робиться паралельно мовою тієї країни, з якої надійшло замовлення.

Не зважаючи на тиск російськомовної частини присутніх, суд вирішив визнати незаконним пункт рішення міської ради щодо надання на території Запоріжжя російській мові статусу офіційної. Бо мовні питання, як зазначив суддя Василь Мазур, не належать до компетенції міськради.