Вітаємо!

prem1Лауреат Корнійчуковської премії – 

Віктор Васильчук

Світлана ЮЛІНА (текст і фото)

Другого серпня на 17-й Міжнародній книжковій виставці-ярмарку «Зеленая волна» в міському саду відбувся Перший Одеський Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури. Організували захід: ГО «Агенція регіонального развитку» під патронатом Одеської облдержадміністрації, Одеських облради й міськради, за підтримки Держкомітету телебачення й радіо України, Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів та Представництва Росспівпраці в Україні.

 

 

Фестиваль пройшов під девізом „Дитячий письменник повинен бути щасливим". Ці слова належать саме авторові відомих книг „Бармалей", „Мийдодир", „Федорине горе", „Муха-цокотуха", „Срібний герб" Миколі Корнійчукову (Корній Чуковський). Господарі фестивалю поставили за мету привабити українських видавців, літераторів, ЗМІ до проблем сучасної дитячої літератури, а ще переймалися завданням відродити в дітях любов до книги і читання, подарувати їм радість від живого спілкування з письменниками, що пишуть саме для них.

Експертне журі з 370 заявок авторів-конкурсантів з усіх областей України склало шорт-лист із 53-х претендентів на звання переможців і лауреатів у чотирьох номінаціях. Для цього виділили 72 тисячі гривень.

Під час урочистого відкриття фестивалю нагородили 12 переможців Корнійчуковської премії. Їхні роботи ввійшли до чудового, зі смаком ілюстрованого збірника.

Приємно, що серед переможців у номінації „Проза для дітей старшого віку" і заслужений журналіст України, дитячий письменник Віктор Васильчук (третя премія).

– Я надзвичайно радий, що журі так високо оцінила мою творчість, – каже Віктор, – це було щось неймовірне, справжня казка-феєрія, для дітей насамперед. А коли бачиш такі щасливі й щиро усміхнені обличчя та великі здивовані очі – хочеться писати й писати. Сподіваюся, що наступного року в мене з'являться нові казки, оповідання й навіть... п'єси. Скажу, що Одеса зуміла гарно й надзвичайно організовано втілити в життя невмирущі слова великого знавця дитячих душ Корнія Чуковського. Тож я теж відчув себе справді щасливим. Отож, бажаю білосніжному вітрильнику цього фестивалю нескінченного попутного вітру!

На знімках:

Угорі - вручення премії Віктору Васильчуку 

prem2

Зліва направо: Світлана Васильчук, Віктор Васильчук, Володимир Шовкошитний, Станіслав Бондаренко, Наталія Бондаренко