Письменницькій організації Житомирщини – 50

 

2

Ювілей

Світлана ЮЛІНА

У Житомирській обласній філармонії імені Святослава Ріхтера відзначила своє 50-річчя обласна організація Національної спілки письменників України. В урочистих заходах взяли участь голова НСПУ Михайло Сидоржевський, заступник голови Житомирської облради Наталя Рибак, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, громадськість, представники ЗМІ.


 

Зокрема, голова організації Михайло Пасічник розповів присутнім про шлях становлення обласної спілки, її письменників. Нині  їх двадцять сім. Різних за віком, досвідом, надбаннями, поглядами. Але всі вони разом складають величезний професійний, творчий та інтелектуальний потенціал нашого краю, який служить благородній справі збереження й пропагування рідного українського слова, зміцненню душі народу, розбудові демократичного суспільства нашої держави. Адже, за словами нашого відомого земляка Івана Огієнка, українська мова і є душею нації. І своїм життям, своїми творами письменники роблять усе, що потрібно, аби ця душа розквітала й міцніла, жила цілющим і животворним Словом.

Можна довго розповідати про кожного літератора, зокрема, про тих творчих особистостей, яких дала благодатна земля Коростенщини. На жаль, немало з них уже пішли в світи інші. Це такі як Петро Клименко, Віктор Кордун, автор невмирущої і вже народної пісні «А льон цвіте синьо…» Василь Юхимович, автор ще однієї пісні, що стала справжнім гімном Поліського краю «Чорнобривців насіяла мати» Микола Сингаївський, ром із українським серцем Міха Козимиренко, Валерій Нечипоренко. Проте вони передали словотворчу естафету в надійні руки Василя Головецького, Галини Цепкової, Віктора Васильчука та інших.

Цього дня пану Віктору вручили Грамоту НСПУ «За особисті  досягнення у літературній творчості та визначні здобутки на ниві розвитку української культури». А рішенням правління Рівненської облорганізації НСПУ Віктор Васильчук відзначений премією імені Михайла Дубова  «За високохудожні твори для дітей і молоді та активну громадську діяльність».

ДОВІДКА: Михайло Дубов народився в селі Красносілля Володимирецького району на Рівненщині 23 листопада 1958 року. Закінчив Рівненський педінститут, викладав українську мову й літературу. Помер 27 січня 1991 року – чорнобильська трагедія підкосила його якраз на творчому злеті. Він був палким пропагандистом рідного слова, Вчителем з великої літери, безкомпромісним журналістом. Очолював обласне літоб'єднання.

Керівництво області теж нагородило окремих письменників грамотами та подяками за їхню активну письменницьку діяльність. Грамоту облради одержала й Галина Цепкова.

1