Літературна акція

12345«ЯКЩО ЧИТАЮТЬ, ТО НЕ ДАРЕМНО ПРАЦЮЄШ...»

У Коростені, в магазині «Мелодія» пройшла традиційна акція «Письменник за прилавком», яку щороку проводить наш земляк, відомий український дитячий письменник Віктор Васильчук. Сьогодні я бесідую з автором.


 

– Чому цього року акція проходила не в книгарні? – запитую у пана Віктора.

– Усе дуже просто: книгарня «Дім книги» закривається. Я свого часу хотів зробити там літературне кафе, але колишній секретар міськради пані Сатяєва чомусь була дуже проти цього... Натомість щиро дякую керівництву магазину «Мелодія», її працівникам за підтримку. Користуючись нагодою, окремо хочу подякувати й очільниці жіночого клубу «Стиль життя» Валентині Вигівській і всім, хто прийшов купити мої книги. Сподіваюсь, вони стали гарним подарунком для когось у день Святого Миколая.

– А що для тебе самого означає ця акція?

– Це – своєрідний підсумок річної діяльності, добра нагода продемонструвати землякам власний доробок і порадувати дітей. Знаю, що закарпатські побратими теж проводять подібні акції аж протягом вісімнадцяти днів, починаючи з 1 грудня. Там це вже поставлено на такий собі загальноміський рівень і стало всесвітньовідомим проектом. А ще я б радив усім проводити подібні акції, бо вони є певним показником успішності: якщо книги купують, то їх читають, і тоді не даремно працюєш. Додам, що дуже приємно було, коли мої книги придбали переселенці з Авдіївки, що на буремному Сході нашої країни. А як солодко чути щасливе-дитяче: «Мамо, мамо! Купи мені таку холошу книжечку...».

– Таке... фінансове питання: куди ж пішли виручені кошти, якщо не секрет?

– Жодних секретів... Частину коштів я витрачу на фарби, пензлі, адже люблю ще й писати різні картини у вільний час. А частину вже витратив – відвіз харчі для собачок у Коростенський притулок для бездомних тварин.

Принагідно хочу додати, що до акції виявив бажання долучитися і наш друг, почесний громадянин Коростеня, відомий професор і просто добра людина – Анатолій Іванович Потопальський. Через свою сестру-берегиню Ходаківського дендропарку «Перемога» Марію Іванівну, він повідомив, що планує найближчим часом передати ліки для безпритульних тварин. Тож нашого полку прибуло!

– Гаразд. Бажаю тобі всіляких гараздів, здоров'я, гарних Новорічних і Різдвяних свят і звісно ж – нових книг. Хай пишеться, і нехай видаються і розкупуються твої книги.

– Дякую!

Розмову вела Світлана ЮЛІНА. Фото автора.