Uncategorised

"Хортиця крізь віки" знову зібрала митців

 

gresikПідсумки ХІІІ пленеру

ВІРА СЕРЕДА 

Із дев'ятого по 24 червня в Запоріжжі проходив ХІІІ Всеукраїнський мистецький пленер «Хортиця крізь віки». Його урочисте відкриття у виставковій залі Запорізької організації Національної спілки художників України відзначили виставкою «Кращі твори пленерів «Хортиця крізь віки», а завершили звітною виставкою цьогорічних учасників. Магічне число тринадцять не вплинуло на злагодженість у роботі пленеру, лише додало якості творам та гарного настрою учасникам.

Митці творили в Національних заповідниках «Кам'яна могила» й «Хортиця». Жили на Хортиці, тож побували в різних її куточках - північній частині острова, історико-культурному комплексі «Запорозька Січ», на святилищах доби Бронзи, Зоровій могилі, в музеї судноплавства, Протовчому, плавневій частині, переглянули виставу кінноспортивного театру «Запорозькі козаки», працювали в керамічній майстерні.

У церемонії закриття пленеру взяли участь одна із засновниць і головних натхненниць пленеру, заслужений художник України Ірина Гресик, директор Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко та співорганізатори пленеру, представники Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, проректори: з навчальної роботи - Олена Позднякова, з наукової - Наталя Гордієнко, з адміністративно-господарчої - Юлія Бріцина й завідувач художнього відділення Антоніна Гостєва.

Детальніше...

«ПРОСТО НА ПОКРОВУ»

У Коростені проходитиме Десяте Всеукраїнське літературно-мистецьке свято

Є у кожній жовтневій порі чарівні миті глибокого, безкрайнього синього неба, щедрого сонця, сивих світанків і замріяної тиші, в якій ще так буйно квітнуть осінні пломенисті квіти. Саме о цій прекрасній порі, напередодні святої Покрови та Дня Українського козацтва, за доброю традицією щороку льоноцвітна й чорнобривцева Коростенщина скликає до себе учасників Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю «Просто на Покрову». Заснував його заслужений журналіст України, лауреат літературних премій імені Лесі Українки, Івана Огієнка, автор відродження хати, де народився Василь Юхимович, фундатор премії його імені Віктор Васильчук.

Детальніше...

Акварельний шлях із італійського Фабріано до українського Запоріжжя

264 nВернісаж

Віра СЕРЕДА

Визначна подія відбулася цього тижня в культурному житті Запоріжжя - у виставковій залі Запорізької організації Національної спілки художників України відкрили виставку «Українська палітра Фабріано». У відкритті взяв участь голова Вознесенівської районної адміністрації Запорізької міської ради Андрій Звегінцев. Мистецький захід став можливий завдяки невтомній енергії нашого земляка Ігоря Юрченка - кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри дизайну й основ архітектури Національного університету «Львівська політехніка», куратора українського проекту Міжнародного конкурсу акварелі у Фабріано (Італія).

 

Детальніше...

7. Золотий фонд української поезії ГАЙДАМАКИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА- "ТРЕТІ ПІВНІ" . читає ОЛЕКСАНДР БИСТРУШКІН

 

Золотий фонд української поезії ГАЙДАМАКИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА- "ТРЕТІ ПІВНІ"

. читає ОЛЕКСАНДР БИСТРУШКІН

7 ГАЙДАМАКИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА-""ТРЕТІ ПІВНІ"

 

Новаторство Т. Шевченка у поемі “Гайдамаки” Новаторство письменника проявилося у способі використання фольклорних елементів у поемі. Він не наслідує стилістику й розмір фольклорних творів, але використовує в ідейно-тематичній структурі «Гайдамаків» традиційні образи, символи, народні вірування. Поет поєднує в одне найрізноманітніші художні прийоми: епос, лірику і драму, інтимні почуття і громадянські обов’язки, побутове і героїчне. Віршування і проза сплелись в одну цілісну поему. У композицію твору вплетені пісні й ліричні авторські відступи, саме тому відчувається присутність і гаряче співчуття автора в кожному рядку поеми. Природні картини у «Гайдамаках» також фольклоризовані, вони наче живуть разом із подіями життя народного. Щедро вживається військова лірика часів козацтва, назви з прикладками (пани-брати, батьку-отамане). Багата поема на тропи: епітети, метафори, гіперболи, символи, одухотворення.

Детальніше...

Василь Симоненко читає Олександр Биструшкін

Василь Симоненко читає Олександр Биструшкін Це поетична сповідь Актора, Поета і Громадянина-Патріота України Олександра Биструшкіна перед світлою памятю Василя Симоненка. І символічно, як продовження авторського виконання вірша, підхоплює Народний Артист України Олександр Биструшкін цей же вірш уже своїм голосом.. На образах того, що залишив в цьому світі у слові, пісні Василь Симоненко ми вслухаємось в подихи душі та удари серця. То Вже Олександр пропускає кожне слово через свій талант і серцяе та розуміння вічного, яке так потрібно в українських школах. Слухайте з Вами Вічне і пророче слово Василя Симоненка, поезія найвищої проби...

Детальніше...