IMG 8915 БЛОГ ПЕТРА ОЛАРА

Український кінорежисер, журналіст, поет, член Національної спілки журналістів України, міжнародної федерації журналістів (IFJ).

Лауреат премії К.Чюрльоніса та премії ЕКСЕЛЬСІОР( Італія), в галузі кіно за 1997 рік.

Моє кредо і камертон на кожен день: Посміхатись СОНЦЮ... щоранку вчасно будити його.. Вмиватись РОСОЮ... справжньою і чистою... і обовязково чистими руками прикрашати СВІТ... ЛЮБОВ"Ю... ДОБРОМ... і РАДІСТЮ...

Євдокія Макаренко: ЛИСТИ У ВІЧНІСТЬ

 

Листи Євдокії Макаренко народились на моїх очах під час наших діалогів. Письменнниця, дружина, мати і патріотка України вирішила написати листи, які стосуються кожного. В цьому творчому задумі її підтримало радіо Українська хвиля з Європи. І зараз виносимо на суд читача...

  1. Моєму коханому

Коханий, єдиний, милий…

Розумію, що зараз ніхто листів не пише, бо в кожного є телефон і можемо почути одне одного будь-якої миті, але зараз… Зараз все інакше. Зараз іде війна. І ніхто не може сказати напевне, коли вона закінчиться, яким буде завтра.

Коли двадцять четвертого лютого Настуня вбігла в нашу спальню з переляканим криком: «Бомблять аеропорти в Україні!» – в мене серце обірвалося.

До чого це все? Просто не можу всього сказати по телефону, адже в тих коротеньких перемовинах для мене головне – почути, що ти живий і здоровий, показати, що ми з донечками любимо тебе, коханий. Любимо й віримо, що після перемоги повернешся до нас, аби в дитячих очах знову засвітилися іскорки веселощів і щастя. Ми з усіх сил стараємося вселити віру в такий розвиток подій і тобі.

Проте вночі, обійнявши міцно дітей, вслухаючись у навколишні звуки, здригаючись від гудіння холодильника, мої думки снують у зовсім іншій площині, розкриваючись у тривогах і сумнівах. Тільки не думай, що сумніваюся в нашій перемозі чи в тому, що ти повернешся. В жодному разі. Мене хвилює інше.

Детальніше...

Наталія Дзюбе́нко-Мейс: Дрібнота і марнота, і велич… Чорне сонце… Регоче Малевич.

 
Представляти Наталію Дзюбе́нко-Мейс, мабуть, не потребує багатьох слів. Це зробила її сподвижницька творча праця, а у вікіпедії написано скромно і коротко: (нар. 4 червня 1953, с. КиївецьМиколаївський район, Львівська обл.) — українська письменниця, поет, прозаїк, публіцист. Дружина Джеймса Мейса. Членкиня НСПУ (1989), заслужений працівник культури України, член Ради Всеукраїнської Асоціації дослідників голодомору-геноциду України. Лауреатка "Всеукраїнської літературної премії ім. О. Гончара (2000), міжнародної літературної Премії імені Дмитра Нитченка (2002), Премії імені Пантелеймона Куліша (2019), Народної премії України ім. Тараса Шевченка (2021).
 
Поезію, яку я прочитав і відкрив для себе як поети незнану палітру образів та тонких переживань і розумінь відтінків нашого багатогранного життя. Мене не залишило байдужим, як  пані Наталя представила добірку віршів, які не тільки достойні Народної премії Тараса Шевченка, вони достойні щоденного прочитання, як камертону нешої пам'яті і відчуття справжнього таланту високої літератури.
Детальніше...

Мазепа. Моновистава. Монотеатр Кут - П’єса Богдана та Ярослава Мельничуків Життя спресоване у день. Драма.

 

П’єса Богдана та Ярослава Мельничуків.

Життя спресоване у день. Драма.

Постановка Ярослава Мельничука.

Тривалість вистави – 55 хвилин.

Прем’єра 2009 року.

Головний герой п’єси Іван Мазепа, перебуваючи в похилому віці, підданий анафемі, викинутий історією за межі своєї Батьківщини. У власних спогадах відтворює ключові моменти своїх поразок. Ця вистава є розкриттям своєрідної технології зради, яка є хворобою і бідою теперішніх і майбутніх поколінь. «А мене не судіть жорстоко, Я лише хотів добра для України. Добра і волі!» 

Пророчим є вірш Івана Мазепи, написаний ним ще у 1700 році:

Всі покою щиро прагнуть,

Та не в єдин гуж всі тягнуть,

Той направо, той наліво,

А все, браття, то-то диво. 

Ось так пророчо втілив Мазепу зі сцени народний артист України Володимир Смотритель.

Вистава, як стріла із лука. Буду коментувати, друже, а точніше -- сповідатись. На початку, мав ніби купу претензій, зауважень, але згодом стало соромно, що я міг би мати до такого ПОЛОТНА якісь зауваження. КАЮСЬ!!! Я дивився не лише уважно, а з колосальною напругою. І є чому! Бо та блискуча майстерність і та сила духу, яка буяє в тобі, як у творцеві, вона рве душу. І рветься та душа від того одвічного болю, від тієї триклятої наруги, яку роблять українці нестерпною зрадливістю один одному. Звісно тема складна. Тут треба мати глядачеві і клепку в голові, і світлу душу, щоби ЧУТИ! Бо ж нам подавай зараз розваги, хохми, приколи... смердоту засмальцьовану, аля "95-й триндьож-прес". Але цю історі, ти мусиш доносити до людей, і до їхнього розуму, і до їхнього серця. Ти подаєш настільки високу планку вистави, що вона перестає бути виставою, як такою. Це - натуральне ОДКРОВЕННЯ, і в цю сповідь і каяття я пірнув разом з тобою. Володю, мій світлий друже, я аплодую тобі стоячи!!!

 

Вірші Василя Титова, читайте, користайте замість камертона і беріть з них зерна правди

 

Василь Титов – поет із Хотина. Він мій однокурсник, з яким стрілись недавно на мить, хоч не бачились багато десятиліть. Говорили й мовчали, слухали й навіть мріяли. Та все в Божій Волі, не обіцяли нічого…. А сьогодні Василь прилетів до мене , на берег Балтії зі своїми новими віршами, якими я з радістю ділюся з Вами. Доторкніться серцем до того, що не вмирає, до того, що вібрує в душі, до того, що є справжня поезія.
Ще студентами ми говорили про Таланти, які майже всім дає Бог, але понести й не розбити чи проміняти їх на дрібні монети можуть лишень вибрані Небом та Людьми. Вірші Василя Титова передаю від автора Вам. Читайте, користайте замість камертона і беріть з них зерна правди, щоб разом нам засіяти щедру ниву української поезії.

Детальніше...

Євгенія Шалата: Моя біографія народжена душею та серцем в любові до поезії і краси…

Евгенія Шалата

Уривок з моїх спогадів … ( замість біографії) 

Її біографія народжена душею та серцем в любові до поезії і краси…

Писати про  жінку-трудівницю, одну з важливих інвесторів в Україну і представницю народної  та культурної дипломатії, популязатора України в Італії, не вистачить нам часу і паперу. Щоб зрозуміти цю поетичну душу, краще бачити, слухати, а ще читати її вірш,і які є у книзі і сьогодні представляємо у нас на порталі. В короткій новелі з часів дитинства ми взнаємо більше, як кажуть, дві півкулі таємниць очей Євгенії Шалати.

Детальніше...

Дочірні категорії