IMG 8915 БЛОГ ПЕТРА ОЛАРА

Український кінорежисер, журналіст, поет, член Національної спілки журналістів України, міжнародної федерації журналістів (IFJ).

Лауреат премії К.Чюрльоніса та премії ЕКСЕЛЬСІОР( Італія), в галузі кіно за 1997 рік.

Моє кредо і камертон на кожен день: Посміхатись СОНЦЮ... щоранку вчасно будити його.. Вмиватись РОСОЮ... справжньою і чистою... і обовязково чистими руками прикрашати СВІТ... ЛЮБОВ"Ю... ДОБРОМ... і РАДІСТЮ...

Наталія Дзюбе́нко-Мейс: Дрібнота і марнота, і велич… Чорне сонце… Регоче Малевич.

 
Представляти Наталію Дзюбе́нко-Мейс, мабуть не потребує багатьох слів. Це зробила її сподвижницька творча праця, а у вікіпедії написано скромно і коротко: (нар. 4 червня 1953, с. КиївецьМиколаївський район, Львівська обл.) — українська письменниця, поет, прозаїк, публіцист. Дружина Джеймса Мейса. Членкиня НСПУ (1989), заслужений працівник культури України, член Ради Всеукраїнської Асоціації дослідників голодомору-геноциду України. Лауреатка "Всеукраїнської літературної премії ім. О. Гончара (2000), міжнародної літературної Премії імені Дмитра Нитченка (2002), Премії імені Пантелеймона Куліша (2019), Народної премії України ім. Тараса Шевченка (2021).
 
Та свою поезію, яку я прочитав і відкрив для себе як поети незнану палітру, образів та тонких переживань і розумінь відтінків нашого багатогранного життя. Мене не залишило байдужим, як  пані Наталія представила добірку віршів, які не тільки достойні Народної премії Тараса Шевченка, вони достойні щоденного прочитання, як камертону нешої пам'яті і відчуття справжнього таланту високої літератури.
Детальніше...

Вірші Василя Титова, читайте, користайте замість камертона і беріть з них зерна правди

 

Василь Титов – поет з Хотина. Він мій однокурсник з яким стрілись недавно на мить, хоч не бачились багато десятиліть. Говорили і мовчали, слухали і навіть мріяли та все в Божій Волі, не обіцяли нічого…. А сьогодні Василь прилетів до мене , на берег Балтії своїми новими віршами, якими я з радістю ділюсь з Вами. Доторкніться серцем до того що не вмирає, до того що вібрує у душі, до того що є справжня поезія.
Ще студентами ми говорили про Таланти, які майже всім дає Бог, але понести і не розбити чи проміняти його на дрібні монети можуть лишень вибрані Небом та Людьми. Вірші Василя Титова передаю від автора Вам, читайте, користайте замість камертона і беріть з них зерна правди щоб разом нам засіяти щедру ниву української поезії.

Детальніше...

Євгенія Шалата: Моя біографія народжена душею та серцем в любові до поезії і краси…

Евгенія Шалата

Уривок з моїх спогадів … ( замість біографії) 

Її біографія народжена душею та серцем в любові до поезії і краси…

Писати про  жінку трудівницю одну з важливих інвесторів в Україну, і представницю народної  та культурної дипломатії, популязатора України в Італії. Не вистачить нам часу і паперу, щоб зрозуміти цю поетичну душу краще бачити, слухати, а ще читати її вірші які є у книзі і сьогодні представляємо у нас на порталі. В короткій новелі З часів дитинства ми взнаємо більше як кажуть дві півкулі таємниць очей Євгенії Шалати.

Детальніше...

Мазепа. Моновистава. Монотеатр Кут - П’єса Богдана та Ярослава Мельничуків. Життя спресоване у день. Драма.

 

П’єса Богдана та Ярослава Мельничуків.

Життя спресоване у день. Драма.

Постановка Ярослава Мельничука.

Тривалість вистави – 55 хвилин.

Прем’єра 2009 року.

Головний герой п’єси Іван Мазепа, перебуваючи в похилому віці, підданий анафемі, викинутий історією за межі своєї Батьківщини. В власних спогадах відтворює ключові моменти своїх поразок. Ця вистава є розкриттям своєрідної технологія зради, яка є хворобою і бідою теперішніх і майбутніх поколінь. «А мене не судіть жорстоко, Я лише хотів добра для України. Добра і волі!» Пророчим є вірш Івана Мазепи, написаний ним ще у 1700 році: Всі покою щиро прагнуть, Та не в єдин гуж всі тягнуть, Той направо, той наліво, А все, браття, то-то диво.

Пророчим є вірш Івана Мазепи, написаний ним ще у 1700 році:

Всі покою щиро прагнуть,

Та не в єдин гуж всі тягнуть,

Той направо, той наліво,

А все, браття, то-то диво.

 

Ось так пророчо втілив Мазепу зі сцени Народний артист України Володимир Смптритель.

Вистава, як стріла із лука. Буду коментувати, друже, а точніше -- сповідатись. На початку, мав ніби купу претензій, зауважень, але згодом, стало соромно, що я міг би мати до такого ПОЛОТНА, якісь зауваження. КАЮСЬ!!! Я дивився не лише уважно, а з колосальною напругою. І є чому! Бо та блискуча майстерність і та сила духу, яка буяє в тобі, як у творцеві, вона рве душу. І рветься та душа від того одвічного болю, від тієї триклятої наруги, яку роблять українці нестерпною зрадливістю один одному. Звісно тема складна. Тут треба мати глядачеві і клепку в голові і світлу душу, щоби ЧУТИ! Бо ж нам подавай зараз розваги, хохми, приколи... смердоту засмальцьовану, аля "95-й триндьож-прес". Але цю історію, ти мусиш доносити до людей, і до їх розуму, і до їх серця. Ти подаєш настільки високу планку вистави, що вона перестає бути виставою, як такою. Це -- натуральне ОДКРОВЕННЯ, і в цю сповідь і каяття я пірнув разом з тобою. Володю, мій світлий друже, я аплодую тобі стоячи!!!

Микола Петренко – українець, який жив Україною і для України

 
Завтра 6.11.21 Микола Петренко святкував би 96-річчя…
 
Сутність людини – бути собою, не зрадити себе, своєї пам’яті, усвідомити, що слово «любов» – це не іменник, а дієслово. Поряд із поетом завжди жила дієва любов. Словники подають таке визначення слова «усвідомити» – осягати розумом, сприймати свідомо, розуміти значення, сенс чого-небудь; осмислювати. Поет осмислив і прожив життя, яке заслуговує СВІЧКИ ПАМ’ЯТІ ВІД УКРАЇНИ:
Детальніше...

Дочірні категорії