ПЕТРО ОЛАР: НОВЕЛИ МАМИНОЇ ХАТИ

Ці новели я написав за одну ніч, 2 червня, у маминій хаті. Їх,збирався показати Івану Миколайчуку, бо тоді вже вчився у ВДІКУ, на режисерському, та не встиг, він через 60 днів. пішов за межу Вічності, для нас не стало Івана. Ось уже 33 роки, як до рідної хати в Чортарії не приходить фізично Іван, але він там є у наших серцях і душах. Залишився живим сере живих у фільмах....Й хїочу зараз най буде запізно принести ці новели, які майже не друкувались, а були лише видані в одній моїй книзі невеликим накладом зразу після смерті мами. Вона, так і не читала, їх за життч, хоч можу назвати Маму співатором цих новел, і взагалі всього що пишу й, знімаю. Магніт її любові тяге мене завжди до рідного порога, туди, звідки зробив перші кроки у світи. щоб обов"язково повернутись....

Детальніше...

ПАРАСКА ПЛИТКА-ГОРИЦВІТ - жінка яку варто знати навіть після відходу за межу вічності

Параска Плитка-Горицвіт — гуцульська художниця, фольклористка, етнографка, філософиня та фотографка. Вона жила усамітнено в карпатському селі Криворівня, і стала одним із культурних символів цього місця, та й всієї Гуцульщини. Однак широкому загалові мисткиня й досі мало відома. Параска створила власний мікрокосм, що існує на межі правди й вигадки, де реальне так тісно переплелося з містичним, що годі їх розділити. Її життя — тяжкий шлях випробувань, зокрема і 10 років радянських таборів за допомогу УПА. На цьому шляху Парасці вдалося не зрадити віри в людей, сповідувати філософію любові, і навчитися мандрувати, не виїжджаючи з села, завдяки творчості. 

Детальніше...

Музей українського й веселого у місті Клайпеда (Литва)

Музей українського й веселого у місті Клайпеда (Литва) дивіться і радійте...

Детальніше...

«Валентин Щербачов – сьомий континент»приємно згадати зустріч на 7 континенті

Детальніше...

Сьогодні День українського кіно

Сьогодні День українського кіно – свято всіх причетних до створення вітчизняного кінематографа, а також його відданих поціновувачів.
Детальніше...