ЕВГЕН ЧОЛІЙ: РОСІЙСЬКИЙ СТИЛЬ ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ – БЛИМНУЛИ, ТО ВЖЕ ПРОПУСТИЛИ ЙОГО!

Після останньої угоди про припинення вогню, укладеної на засіданні Тристоронньої контактної групи, російські сили порушили її в той самий день, коли вона набула чинності – 27 липня 2020 року.

Детальніше...

ГО «Україна-2050» звернулась до народних обранців та президента

ГО «Україна-2050» звернулась до народних обранців та президента України із закликом пам’ятати норми Конституції України та не порушувати їх, підтримуючи законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти» (№ 2362). Подаємо текст заяви нижче.

«Громадська організація «Україна-2050» закликає всіх депутатів Верховної Ради України вповні шанувати Kонституцію України та нагадує всім прихильникам у Верховній Раді проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти» (№ 2362), які мабуть вже не пам’ятають, що Конституція України передбачає, між іншим, що: «Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй» (стаття 8); та, що «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України» (стаття 10).

Громадська організація «Україна-2050» також закликає Президента України, як гаранта «додержання Конституції України» (стаття 102 Конституції України), нагадати всім прихильникам у Верховній Раді проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти» (№ 2362), що згідно зі статтею 79 Конституції України всі народні депутати України склали перед Верховною Радою України таку присягу: «Присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу. Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників».

Евген Чолій

Президент Громадської організації «Україна-2050»Джерело: Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/society/public-sector/280309-ho-ukraina-2050-zvernulas-do-narodnykh-obrantsiv-ta-prezydenta?fbclid=IwAR0CPRFDGp3-rAvOlcFSfJ8DlkOJqRhMuhScpPi84Xo-qmTyKthQw1DQrCc

ЕВГЕН ЧОЛІЙ: ЩОДО ДЕРЖАВНОЇ МОВИ УКРАЇНИ

Громадська організація «Україна-2050» закликає всіх депутатів Верховної Ради України вповні шанувати Kонституцію України та нагадує всім прихильникам у Верховній Раді проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти» (№2362), які мабуть вже не пам’ятають, що Конституція України передбачає, між іншим, що: «Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй» (стаття 8); та, що «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України»  (стаття 10).

Детальніше...

ЕВГЕН ЧОЛІЙ: Відкритий лист до Президента України у наступній нагальній справі:

4 лютого 2020 р.

Вельмишановному пану Володимиру Зеленському

Президенту України

Офіс Президента України

вул. Банкова, 11

м. Київ, 01220, Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

Вельмишановний пане Президенте!

Відкритий лист до Президента України у наступній нагальній справі:

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства та права і обов’язки закордонних українців

 

У Вашій інавгураційній промові 20 травня 2019 р. у Верховній Раді України, Ви так звернулися до всіх українців у світі:

І сьогодні я звертаюсь до всіх українців у світі. Нас 65 мільйонів.

Так, не дивуйтесь – нас 65 мільйонів. Тих, кого народила українська земля.

Українці в Європі та Азії, у Північній та Південній Америці, в Австралії і в Африці. Я звертаюсь до всіх українців на планеті!

Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову, сильну та успішну Україну, я з радістю надам українське громадянство.

Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому.

Ми чекаємо на вас. Сувенірів з-за кордону не потрібно, привезіть, будь ласка, свої знання, досвід і ментальні цінності.

Все це допоможе нам почати нову епоху.  

Скептики скажуть: це фантастика. Це неможливо.

А може, це і є наша національна ідея? Об’єднавшись – зробити неможливе.

Всупереч усьому!

ГО «Україна-2050» 

З приємністю хочу повідомити Вас, як Президент новоствореної української неприбуткової організації та Президент Світового Конґресу Українців (2008-2018), що ми Вас почули та 19 грудня 2019 р. на Офіційних установчих зборах у Києві була створена Громадська організація (ГО) «Україна-2050» за участю українців з України та української діаспори.

ГО «Україна-2050» працюватиме з зацікавленими сторонами в Україні, з міжнародною спільнотою та українською діаспорою, щоб допомогти розробити спільну візію майбутнього України та впровадити впродовж одного покоління – а саме до 2050 року, стратегію для сталого розвитку України, як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентноспроможної європейської держави.

Основні цілі ГО «Україна-2050» складаються з чотирьох (4) частин, а саме сприяння забезпеченню:

 • цілком незалежної, територіально цілісної та обороноздатної України;
 • Патріаршого статусу, як для Православної Церкви України, так і      для Української Греко-Католицької Церкви разом із міжконфесійним, міжнаціональним та міжетнічним порозумінням;
 • інтеграції України в Європейський Союз та входження України в число перших    10 країн у світі за Валовим внутрішнім продуктом (ВВП) на душу населення та
 • щоб громадяни України постійно посідали місце серед перших 20 країн     у Світовому індексі щастя Організації Об’єднаних Націй (ООН).

 Додаткову інформацію про ГО «Україна-2050», включно зі складом її керівних органів,  можна знайти на нашому веб-сайті https://ukraine-2050.org/

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства

Ми з великим зацікавленням переглянули проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства, який Ви внесли й тепер розглядає Верховна Рада України:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67632 .

На жаль, у цьому проекті Закону, щодо громадянства України, не вповні є відчутні Ваші важливі слова, що закордонні українці можуть дійсно «їхати в Україну не в гості, а додому» та коли вони перебувають в Україні на законних підставах, в основному користуватися такими самими правами і нести такі самі обов’язки, як громадяни України.

Наприклад, у цьому проєкті Закону передбачається, без винятку для закордонних українців, що у Кабінеті міністрів України та державній службі України не може бути особа, яка має подвійне громадянство. 

Внесок української діаспори у захист та розбудову України

Ми нагадуємо, що офіційна статистика Національного банку України змістовно показує, що українцями з-за кордону перераховано до фінансової системи України за 2015-2019 рр. понад 29,2 млрд дол. США.

У той самий період Міжнародний валютний фонд (МВФ) надав кредитів Україні на $10 млрд дол. США. Одночасно з тим у 2015-2019 рр. Україна повернула МВФ кредитів та сплатила відсотки за їх використання $7,3 млрд дол. США.

Рівночасно, українська діаспора, на чолі зі Світовим Конґресом Українців, ще додатково допомагала українському народу в Україні, співпрацюючи з нашими Церквами, владними структурами України та держав їх проживання і громадянським суспільством та зосереджуючи свої зусилля на таку основну працю:

 • Зміцнення міжнародної коаліції на підтримку України в захисті своєї територіальної цілісності від російської гібридної агресії:
 • продовження та посилення цільових санкцій проти Російської Федерації, поки вона  не деокупує Крим і Схід України та
 • надання Україні військової допомоги для захисту своїх кордонів.
 • Звільнення українських політичних в’язнів і заручників, утримуваних російськими владними структурами, та захист людських, національних і релігійних прав та свобод українців і кримських татар на незаконно окупованих Російською Федерацією територіях Криму і Сходу України та у Російській Федерації.
 • Протидія російській дезінформації та поширення правдивої інформації про Україну шляхом висвітлення її прогресу в реформуванні, модернізації та поборюванні корупції.
 • Надання Україні економічної, технічної і гуманітарної допомоги для подолання наслідків російської гібридної агресії.
 • Підтримка євроінтеграційних прагнень України:
 • підписання, ратифікація та втілення в життя Угоди про асоціацію між ЄС і Україною та набуття Україною членства в Європейському Союзі (ЄС);
 • запровадження для України безвізового режиму до Шенгенської зони;
 • визнання та всебічна підтримка міжнародним співтовариством реформ в Україні та
 • поглиблення взаємовідносин і співпраці ЄС з Україною.
 • Підтримка євроатлантичного курсу України:
 • надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО та
 • набуття Україною членства в НАТО.
 • Надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України.
 • Визнання Патріаршого статусу Української Греко-Католицької Церкви.
 • Визнання Голодомору геноцидом українського народу та
 • Спостереження за президентськими і парламентськими виборами в Україні.

Пропозиції  ГО «Україна-2050», щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства

З огляду на такий значний внесок української діаспори, ГО «Україна-2050» Вас просить тепер створити такі умови, які будуть сприяти, щоб українська діаспора могла ще більш активно і ефективно допомагати захищати та розбудовувати Україну.

ГО «Україна-2050» звертається до Вас з проханням внести необхідні зміни у проекті Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства, а зокрема забезпечити, щоб особи, які мають статус закордонного українця та, які законно перебувають в Україні:

 1. мали право набувати громадянство України без зобов’язання припиняти чи відмовляти їх іноземне громадянство (окрім громадян країни, яку Верховна Рада України визнала країною-агресором);

а також, в основному користувалися такими самими правами і несли такі самі обов’язки, як громадяни України, а зокрема, на підставах встановлених для громадян України, могли:

 1. працювати та провадити трудову діяльність;
 2. обирати та бути обраними до виборчих органів усіх рівнів влади і місцевого самоврядування та бути державними службовцями України;
 3. мати право вступу до навчальних закладів України та 
 4. користуватись правом власності на землю.

Готовність до співпраці

У зв’язку з вищесказаним, ГО «Україна-2050» заявляє свою готовність попрацювати з Офісом Президента України та владними структурами і громадянським суспільством України, а також зі Світовим Конґресом Українців і його мережею, для удосконалення проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства.

У разі будь-яких запитань просимо звертатися до Виконавчого директора ГО «Україна-2050» пана Мирона Найди (ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. / Тел. WhatsApp : +380 67 671 55 05).

З повагою, ГО «УКРАЇНА-2050» Евген Чолій Президент

 

ЕВГЕН ЧОЛІЙ: РЕЙС МН-17 – ЧІТКЕ НАГАДУВАННЯ, ЩО РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ ДАЛЕКОСЯЖНА ТА МAЄ БУТИ ЗУПИНЕНА!

Росія вторглася до України в Криму та на Донбасі 6 років тому. З того часу внаслідок безперервної військової агресії Росії проти України на Донбасі загинуло понад 13 000 осіб та поранено понад 30 000 осіб, а в Україні зараз понад 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб.

Під час цієї воєнної агресії 6 років тому - 17 липня 2014 року - російські військові збили цивільний літак рейсу MH17 на сході України, жахнувши світ і вбивши усіх 283 пасажирів та 15 членів екіпажу на борту.

Внаслідок цього жахливого злочину майже 300 сімей у Нідерландах, Малайзії, Австралії, Індонезії, Сполученому Королівстві, Німеччині, Бельгії, Філіппінах, Канаді, Новій Зеландії та Сполучених Штатах досі сумують за втратою близьких.

Детальніше...