"Поетичний травень" відсвяткував своє 45-річчя

У Запорізькому театрі молоді відбувся заключний етап щорічного традиційного свята "Поетичний травень". Розпочала його солістка обласної філармонії Любов Беркова - спочатку запросила всіх на вальс, а потім полилася "Ніченька-циганка" на музику Євгена Пасічника та вірші Олександра Олеся.
Ведучі свята Яна Яковенко та Григорій Лютий надали слово "хрещеному батькові" цього свята - письменникові Петру Ребру, який зазначив, що цьогорік "Поетичному травню" вже 45 років. Це найстаріше в СНД поетичне свято, навіть Пушкінське - на три роки молодше. Завдяки письменникам прокладалися мости між народами, у Запоріжжі з'явилися вулиці Аваліані, Юлаєва, Нагнибіди, Остапа Вишні. Пригадав Петро Павлович і свою єдину зустріч із Остапом Вишнею. Класик українського гумору запам'ятав твори письменника-початківця завдяки козацькому прізвищу. "Гарне! Козацьке! - вигукнув Павло Михайлович при зустрічі. - Я люблю такі прізвища, особливо "Тягнирядно", "Непийпиво", "Нагнибіда"…"
- Весело сміявся Остап Вишня, - розповів Петро Павлович, - коли я сказав, що у нас у Запоріжжі багато таких, приміром, на Дошці пошани трансформаторного заводу красується портрет симпатичної формувальниці Убийсобака, а на одному зі щитів на будові тресту "Запоріжбуд" можна прочитати: "Виконроб Плюньуборщ". А потім Павло Михайлович познайомив мене зі своїм другом на прізвище Ковбаса. "Чи не правда, хороше мати такого друга: завжди закуска при тобі!", - пожартував Вишня.
Звучали в театрі молоді ліричні вірші Любові Геньби та Лорини Тесленко, Вікторії Сироватко та Ганни Лупинос, Лариси Коваль та Яни Яковенко, Віри Шмиги та Віри Коваль, інших поетів.
Голова спілки бандуристів Ольга Бежинар зачарувала присутніх співом своєї бандури. Сподобався глядачам виступ молодої співачки Олени Здановської. Незмінний учасник свята - заслужений працівник культури України Анатолій Сердюк. Звучали тут його пісні на вірші запорізьких поетів - "Шипшина" та "Краю мій рідний" Григорія Лютого, "Козаченьки соколи" Володимира Чубенка, "Неподільна булава" Анатолія Рекубрацького. Коли ж залунав "Весняний вальс" на вірші Любові Геньби, то навіть Петро Ребро не витримав і закружляв у танку. Відзначили тут іще один ювілей - 50 років тому народилися вірші популярної нині пісні Петра Ребра "Ранок у місті", а звучить вона у виконанні Анатолія Сердюка вже 18 років.