"В сім'ї вольній, новій"

Шевченківське літературно-мистецьке свято відбулося на Буковині. 

Офіційне урочисте відкриття Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята почалося в Чернівцях покладанням квітів до пам'ятника Кобзарю на Центральній площі міста. Президент України Віктор Ющенко надіслав привітання організаторам, учасникам і гостям Шевченківського свята. 


Міжнародні літературно-мистецькі заходи пройшли у всіх 11 районах Чернівецької області та всіх районах міста Чернівці. У них взяли участь представники з Польщі, Македонії, Росії, Вірменії, Туреччини, Болгарії. У складі української делегації перебувало понад 60 членів Спілки письменників України. Серед них у Чернівецькому краї побував журналіст Пилип Юрик.
Серед основних заходів, які відбулися в рамках Міжнародної Шевченківської літературно-мистецької імпрези - Всеукраїнська художня виставка "Мальовнича Україна", виставки "Духовна присутність Шевченка на Буковині", "Тарас Шевченко у художній вишивці", концерт артистів обласної філармонії "Тарас Шевченко в музиці, пісні і слові", науково-практична конференція "Роль творчості Тараса Шевченка у формуванні просвітницького руху та громадсько-політичного життя буковинців", творчі зустрічі учасників свята зі студентами буковинських навчальних закладів.