«Поетичний травень» - 2010

Травнева злива віршів і пісень запорізьких митців


Віра СЕРЕДА

У Запорізькому концертному залі імені Михайла Глінки відбувся заключний етап 46-го щорічного традиційного свята «Поетичний травень». Жодного представника обласної чи міської влади на заході помічено не було. Їх українська культура зараз не цікавить...

Ведучі свята – популярна поетеса із Гуляйполя Любов Геньба й голова запорізької організації Національної спілки письменників України Григорій Лютий – поєднували чудові твори й пісні, що звучали цього вечора зі сцени, добрими розповідями про учасників концерту.
 

 

Видатний поет Анатолій Рекубрацький прочитав вірш «Доміно». Захоплено слухали глядачі в залі ліричні твори Віри Коваль і Ганни Лупинос, Лорини Тесленко й Лариси Коваль, Віри Шмиги, інших поетів.

Одна з найкращих дитячих поетес нашого краю, гуляйпільчанка Вікторія Забава прочитала казку у віршах «Їжачок і П’ятачок».

У концерті взяла участь низка родинних дуетів. Солістка обласної філармонії, бандуристка Ольга Бежинар виступила разом із дочкою Марійкою, яка акомпанувала їй на роялі. Наймолодша, але досить відома в області поетеса Яна Яковенко виконала власні вірші також зі своєю дочкою Дзвінкою.

Зливу оплесків викликав дует заслуженої артистки України Інни Гапон і її батька, народного артиста України Олександра Гапона, які виконали українську народну пісню «Місяць на небі». Інна як солістка заспівала ще дві пісні – «Запоріжжя моє» Валерія Колядюка на вірші Григорія Лютого й а капела - українську народну пісню «Ой, у вишневому садку».

Незмінний учасник свята, співак і композитор, заслужений працівник культури України Анатолій Сердюк заспівав дві пісні на вірші Григорія Лютого «Шипшина» та «Краю мій рідний». Була й прем’єра пісні на вірші Любові Геньби «Я візьму тебе за дружиноньку».

Заслужений діяч мистецтв, композиторка Наталя Боєва представила «Гімн Запорізького краю» на вірші Григорія Лютого. Цей твір переміг у конкурсі, що проводився з нагоди 70-річчя Запорізької області.

Дуже тепло сприйняли глядачі пісню кобзаря Олександра Стариковського на слова Дмитра Нитченка та виступи ансамблю «Чумацький шлях» й солістки обласної філармонії Любові Беркової-Житомирської.

Любов Геньба виконала уривок із твору, над яким вона зараз працює.

На свято прибув і «хрещений батько» «Поетичного травня» – письменник Петро Ребро, згадавши добрим словом свого літературного наставника Остапа Вишню. Пригадав Петро Павлович, як класик українського гумору виходив на сцену й голосно говорив: «Здрастуйте!». А зал врізнобій йому відповідав. Тоді він казав: «Та це в мене гумореска так називається».

Петро Ребро прочитав свою віршовану гумореску «Чолом тобі, Верховна Радо!», написану кілька років тому, але дуже актуальну після нещодавніх боїв у Верховній Раді.

Успішним був виступ Пилипа Юрика, що кілька разів переривався оплесками. Він прочитав одну з нещодавно написаних віршованих гуморесок «На Наполеона!» (Див. нижче на сайті – Авт.).

На завершення свята на сцену вийшов відомий не лише в Україні, але й далеко за її межами народний ансамбль міліції «Пернач» під керівництвом полковника Григорія Вербицького. Він не просто виконав улюблені глядачами пісні («Маруся», «Гуляє Гуляйполе», «Неподільна булава», «На коня»), але й підійшов із гумором до виконання деяких творів, показав неабияку артистичність, а учасниця ансамблю Олена Піддубна гарно виконала роль Марусі Никифорової, вразила всіх майстерним володінням шаблі.

 Виступає «хрещений батько» «Поетичного травня» – письменник Петро Ребро

Виступає «хрещений батько» «Поетичного травня» – письменник Петро Ребро

 

 Виступає родинний дует – заслужена артистка України Інна Гапон й народний артист України Олександр Гапон

Родинний дует – заслужена артистка України Інна Гапон й народний артист України Олександр Гапон

 

 

Наймолодша поетеса Яна Яковенко читає вірші зі своєю дочкою Дзвінкою

 

 Вікторія Забава - одна з найкращих дитячих поетес Запорізького краю

Вікторія Забава - одна з найкращих дитячих поетес Запорізького краю

 

 Виступає народний ансамбль міліції «Пернач» під керівництвом полковника Григорія Вербицького

Народний ансамбль міліції «Пернач» під керівництвом полковника Григорія Вербицького