Варварство

 

«Святі отці», на жаль, не втихомирилися

Полян ЮРИК

Здавалося б, що канули в Лету роки, коли тільки одне вчення вважалося єдино правильним, а будь-які інші – псевдонауковими, опортуністичними, націоналістичними, куркульськими, фашистськими, буржуазними тощо. Однак цього не скажеш про наше рідне Запоріжжя, де поки що не існує навіть терпимості до інших релігій, яке раз-у-раз «прославляє» себе як не возведенням пам’ятника Сталінові, то наругою над прадавніми святинями.

 

 

 

Ми повідомляли вже про знищення образів язичницьких Богів неподалік села Григорівка. Тепер – новий акт вандалізму: на Хортиці, на святилищах епохи бронзи, знищено статуї, зроблені як українськими, так і російськими язичниками. Образи й тут палили, рубали, тягли до Дніпра, щоб утопити.

Мудрі вчителі навчають дітей ще з дитсадка – поважати чужу працю. Оті статуї давньоруських Богів – це витвори людських рук. Це – мистецтво. І той, хто піднімає на нього брудні руки чи наставляє інших до знищення – чинить злочин. Християнам скажу так: вам було б, мабуть, боляче, якби хтось здійснив наругу над іконами, фресками в церкві. І нам, рідновірам, язичникам, боляче про це чути, гірко все це бачити. 

Прослідковується в цій ганебній справі одна й та ж лінія – боротьба з народними звичаями, традиціями, несприйняття інших ідеалів і святинь. Біля Григорівки вандалізмом займалися попи – їх бачили на місці злочину. На Хортиці – той же почерк.

На прес-конференції голову Запорізької обласної держадміністрації Бориса Петрова журналісти запитали, як він оцінює ці події. Відповідь була лаконічна – як варварство. Окрім того, він зазначив, що дав розпорядження своєму заступникові Миколі Ярмощуку й правоохоронним органам – знайти винних і притягти до відповідальності. Бо це, за його словами, не що інше, як провокування міжрелігійних чвар.

Як підлеглі виконають розпорядження Бориса Федоровича – побачимо.