Ірина Гресик:



Краса рідної землі в акварелях


gres1Віра СЕРЕДА

Нещодавно в Києві в приміщенні Національної спілки майстрів народного мистецтва України відбулася презентація персональної виставки запорізької художниці Ірини Гресик. На вернісажі представлено понад п’ять десятків робіт у техніці акварелі всіх стильових жанрів за різні періоди творчості. Серед них – і зовсім «свіжі», створені на Другому міжнародному пленері в Славську (Львівська область), що завершив свою роботу на початку червня.

В урочистому відкритті взяли участь начальник відділу монументального, образотворчого та народного мистецтва Міністерства культури і туризму України Євгенія Крутоголов, представники дирекції виставок Міністерства культури й Національних спілок - майстрів народного мистецтва та художників України.

 



Усі, хто виступив під час відкриття виставки, відзначали майстерність та індивідуальність робіт представниці сучасного українського образотворчого мистецтва, заслуженого художника України Ірини Гресик, яка сформувала власний стиль кольорової графіки, що ріднить її з монументальним стінописом. Сюжетна тематика увібрала в себе цілісну систему візуальних знаків і символів, котрими послуговуються митці в різних образотворчих техніках і жанрах. Та найголовнішою особливістю її графічних творів є лінеарність і пружна ритміка. Саме вишуканою лінією виражено елегійність, ліричність одухотвореного відчуття українського довкілля.

Художницю привітали колеги - знані майстри пензля. Серед них - заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка Феодосій Гуменюк, художники Ніна Бондаренко, Микола Грох, доктор мистецтвознавства Василь Щербак.

Експозиція розташувалась у секціях зали. В одній – програмні, лінеарні роботи Ірини Гресик, в тому числі й створені в різні роки під час Міжнародних пленерів «Хортиця крізь віки». Цими творами художниця хотіла підкреслити свою приналежність до славного Запорізького краю. У них знайшли своє відображення краєвиди Старого Дніпра та ріки Молочної, Савур-Могили та легендарної Хортиці, Кам’яної Могили та інших мальовничих місць. В інших секціях - архітектура дерев’яних церков України, натюрморти й зовсім нові твори - бойківські обереги і, звичайно ж, квіти України. Особливу увагу привертають натюрморти. Вони поєднують у собі колорит українського народу, його побут, народні ремесла й художні промисли, дари рідної землі.

На знімках:

P1410402
Виставка Ірини Гресик стала приводом для жвавого спілкування митців. Зліва направо - Василь Щербак, Євгенія Крутоголов, Микола Кіщук, Ірина Гресик та Феодосій Гуменюк

P1410434
Ірина Гресик на тлі своїх творів