Щорічна премія імені Миколи Шутака

shutyak5XXVI Міжнародний гуцульський фестиваль.    Вижниця-2019

 

Пилип ЮРИК

 

Приємно було почути у Вижниці, що тут, починаючи з 2016 року, вручають премію імені мого друга, однокурсника, журналіста-публіциста, письменника-драматурга й прозаїка, театрального діяча, голови Регіональної асоціації майстрів гуцульського, буковинського та покутського мистецтва, голови Буковинського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Миколи Шутака.

 

Гортаю в Інтернеті постанови Вижницької районної ради. Ось додаток до рішення четвертої сесії райради VІІ скликання від 12 січня 2016 р. №64-4/16:

«Положення про щорічну районну премію імені Миколи Шутака в галузі журналістики, драматургії та театрального мистецтва

- Щорічна районна премія імені Миколи Шутака (далі – Премія) присуджується щорічно за кращі твори журналістики та драматургії, створення театральних творчих робіт.

- Премія присуджується до дня народження Миколи Васильовича Шутака (14 серпня). Розмір грошової відзнаки (винагороди) премії становить 1000 гривень. Джерелом фінансування Премії є кошти районного бюджету, що передбачені відділу культури районної державної адміністрації на відповідний рік.

Нарахування загальнообов’язкових платежів на суму Премії здійснюється відповідно до чинного законодавства.

- Премія присуджується щорічно на конкурсній основі журналістам, драматургам, акторам-аматорам за кращі роботи, що утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість та самобутність, популяризують духовно-культурні надбання, що стали визначною подією в культурному та літературно-мистецькому житті Вижниччини й опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їхнього висунення на здобуття Премії. Твори й роботи на здобуття премії приймаються Оргкомітетом з 1 травня до 1 серпня кожного поточного року.

Кандидатури на присудження Премії розглядаються без обмеження віку».

Далі йдеться про організаційний комітет, котрий визначає лауреатів.

Цього року дипломом лауреата районної премії імені Миколи Шутака за особистий внесок в розвиток театрального мистецтва Буковини, високий рівень виконавчої майстерності на Міжнародному гуцульському фестивалі нагороджені: артист народного театру Вижницького районного будинку творчості та дозвілля Костянтин Іванчук, заступник директора, керівник театрального гуртка Вижницької гімназії Наталя Кіцул, артист народного аматорського театру Вижницького районного будинку творчості та дозвілля Роман Кукурба.

Як бачимо, земляки не забувають Миколу Шутака, шанують його світлу пам'ять.