ЕВГЕН ЧОЛІЙ: РОСІЙСЬКИЙ СТИЛЬ ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ – БЛИМНУЛИ, ТО ВЖЕ ПРОПУСТИЛИ ЙОГО!

|

Після останньої угоди про припинення вогню, укладеної на засіданні Тристоронньої контактної групи, російські сили порушили її в той самий день, коли вона набула чинності – 27 липня 2020 року.

Дійсно, незважаючи на чергову довірливу спробу української влади зупинити вбивства вояків та мирних жителів на сході України, перемир’я було жахливо короткочасним.

Це не повинно стати несподіванкою для тих, хто стежив за тим, як швидко російські сили порушували свої попередні зобов'язання щодо припинення вогню, що погоджені у Мінську I, Мінську II та на зустрічі Нормандської четвірки в Парижі у 2020 році.

Наслідки таких порушень режиму припинення вогню Російською Федерацією протягом останніх шести років вже жахливі: на Донбасі загинуло понад 13 000 осіб, поранено – понад 30 000 осіб, та в Україні зараз понад 1,5 мільйони внутрішньо переміщених осіб.

Що є ще більш жахливим - так це те, що кількість загиблих та поранених буде продовжувати зростати.

Якщо це було ще недостатньо погано, то зараз Російська Федерація стверджує, що не може гарантувати будь-яку угоду про припинення вогню на Донбасі.

Брак швидкої та рішучої реакції міжнародного співтовариства на такі кричущі порушення домовленостей про припинення вогню посилить цю трагедію в Україні і ще більше загрожуватиме Європі.

Тому, ГО «Україна-2050» закликає міжнародне співтовариство негайно відреагувати посиленими санкціями проти Російської Федерації для підтримки територіальної цілісності України, зміцнення миру і безпеки в Європі та щоб однозначно дати відчути про наявність реальних наслідків за порушення міжнародних зобов'язань.

Евген ЧОЛІЙ

 

ГО «Україна-2050»

Громадська організація (ГО) «Україна-2050» є неприбуткова організація, заснована, щоб сприяти втіленню в життя за час одного покоління – до 2050 р. – стратегії сталого розвитку України як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентоспроможної Європейської держави.