Сергій СЕМЕНДЯЄВ

 "Майстер карикатури" запрошує на виставку

Сергій Семендяєв

           Віра СЕРЕДА

           У Бердянському музеї імені Ісаака Бродського відкрилася друга персональна виставка талановитого митця - карикатуриста, графіка, дизайнера, члена Національної спілки художників України (1992) та Асоціації карикатуристів України (2007) Сергія СЕМЕНДЯЄВА (6.04.1953). Його графічні роботи збагатили музейні колекції Польщі й Словаччини, приватні колекції Болгарії, Італії, Англії. 

 

Сергій закінчив Львівський поліграфічний інститут (1981) за спеціальністю: художник книги. Творчий фах: книжкова й станкова графіка, промислова графіка.

Він - учасник виставок книжкової і станкової графіки в Україні й за кордоном. Оформив понад 25 книг у видавництвах «Веселка» (Київ), «Промінь» (Дніпропетровськ), «Стего» (Торонто, Канада).

В експозиції другої виставки розміщено близько 200 робіт у жанрі карикатури. Нещодавно ця експозиція побувала в Орлі (Росія), де мала схвальні відгуки.

Сергій Семендяєв розповів про нещодавні свої здобутки:

- Минулого року мені пощастило брати участь у двох цікавих мистецьких заходах: пересувній виставці, присвяченій Дню Землі, за маршрутом: Женева (Швейцарія) – Анкара й Стамбул (Туреччина) – Новосибірськ (Росія) та в Габрово (Болгарія), де отримав спеціальний приз, присвячений охороні природи. Крім того, із 2007 року постійно беру участь у конкурсах карикатури в Сеулі (Південна Корея). У минулі роки я здобував там Почесні Дипломи, цього року отримав приз «Найкраща карикатура».

Напередодні відкриття персональної виставки бердянський художник повернувся з п'ятого Міжнародного конкурсу карикатур, що проходив у Болгарії, де удостоєний почесного звання «Майстер карикатури» й отримав спеціальний приз від мера Пловдива.

Любителі гумору вже помітили роботи художника на сторінках Всеукраїнського гумористичного журналу «Перець», із яким він плідно співпрацює.

Роботи митця відомі й на американському континенті - це книга «На острові живу як хочу», що вийшла з друку у видавництві «Стего» (Канада). Під час свого перебування в Бердянську відомий письменник Степан Горлач познайомився з Сергієм Семендяєвим, побачив його роботи й запропонував проілюструвати свою книгу

Голова Запорізької організації НСХУ Ірина Гресик високо оцінила представлений на персональній виставці доробок митця:

- Сергій Семендяєв – один із небагатьох професійних карикатуристів, членів НСХУ. За фахом він - художник книги. Закінчив свого часу Львівський поліграфічний інститут. За роки творчості встиг виконати понад два десятки замовлень у видавництвах «Веселка» (Київ), «Промінь» (нині – «Січ», Дніпропетровськ), «Стего» (Торонто, Канада). Але ілюстрація книг - не єдиний напрямок його дарування. Це - художник, наділений тонким гумором, який миттєво реагує на життєві ситуації. Він – невтомний учасник міжнародних виставок і конкурсів книжкової й гумористичної графіки в Україні й за кордоном.

Незважаючи на зайнятість, Сергій працює в художній школі, передаючи свій безцінний досвід дітям, і на громадських засадах очолює філію Бердянської спілки художників.

 

 

 

 

- Далеко від дому не відходь! Ось пишуть, що навіть людей труять…

 

   

 

«ЗОЛОТИЙ КІТ» -

У БЕРДЯНСЬКОГО ХУДОЖНИКА

Віра СЕРЕДА

Бердянський художник-карикатурист Сергій Семендяєв став володарем першого призу в міжнародному конкурсі карикатур «Посмішка кота» (Smiling Cat). Організаторами конкурсу є міжнародний гумористичний журнал «Дон Кіхот», що видається в Німеччині, Великобританії й Туреччині, й «Перший он-лайн журнал карикатури tOOns MAO» (Бангладеш).

Серед сотні робіт, відібраних вимогливими експертами для участі в конкурсі, карикатура бердянця була визнана однією з найкращих. Сергій Семендяєв отримав перший приз - «Золотий кіт». Володарем «Срібного кота» став Дарко Дрлжевіч із Чорногорії, а «Бронзовий кіт» дістався Мюрату Гоку з Туреччини.