ЛАЗУНЬКО Василь

 Василь Андрійович ЛАЗУНЬКО

 

 

Коротка біографія

Василь Андрійович ЛАЗУНЬКО

народився 30 липня 1935 року в селі Кінські Роздори Пологівського району Запорізької області. Закінчив місцеву середню школу та Дніпропетровський економічний технікум. Багато років працював майстром на Запорізькому трансформаторному заводі, а потім – начальником варти в пожежній частині. 

Василь Лазунько — художник-карикатурист і літератор, член правління Міжнародної асоціації гумористів і сатириків «Весела Січ». Його гострі, дотепні карикатури (особливо на політичні теми) друкувались у багатьох періодичних виданнях, зокрема, в канадському журналі «Всесміх», експонувалися на ряді міжнародних виставок, вийшли збіркою «Пісок на зубах». Із неабияким успіхом пройшла в Запоріжжі виставка карикатур Василя Андрійовича на тему «Від політики до еротики». Крім того, Василь Лазунько видав повість «Леший», оформив низку книжок запоріжців.

Поет Григорій Лютий так написав у альманасі «Весела Січ» із нагоди 60-річного ювілею художника:

«Якби мені випало малювати запорозького козака, то прообразом обов'язково став би Василь Андрійович Лазунько. Міцний, могутній, мов дуб. «Який типаж»! — вигукнув би Ілля Рєпін, побачивши нашого ювіляра. І неодмінно взяв би Василя Андрійовича разом із іншими січовиками писати листа турецькому султану. Впевнений, що не одне Лазунькове слово потрапило б до славнозвісного манускрипту. Адже слово у нього гостре, мов козацька шабля — можна голитися.

Корені запоріжця Василя Лазунька — у Кінських Роздорах. Там він народився, виріс. Бавився карикатурами та так увійшов у смак, що його роботи почали широко друкувати газети й журнали всіх рангів: обласні, республіканські, колись — всесоюзні. Мали успіх його твори і на виставках в Японії, Італії, Англії тощо. Тільки допуск до участі в цих виставках — уже ознака високого рівня. А нещодавно побачила світ його перша книжка карикатур. До речі, всі підписи під карикатурами, а подекуди й цілі гуморески Василь Андрійович писав сам, виявивши неабиякий літературний хист. Це відразу оцінило запорізьке письменницьке товариство, де з недавніх пір Лазунько став бажаним гостем. Нещодавно він видав невелику повість «Леший», оформив ряд книжок запорізьких гумористів, чи не на всіх членів Асоціації «Весела Січ» зробив дружні шаржі...»

На жаль, немає тепер з нами Василя Андрійовича.  Він помер 12 листопада 2000 року. Але залишилися його дошкульні та дотепні карикатури, літературні твори.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повість Василя Лазунька "Лихий" (переклад з російської) читайте на цьому ж порталі в розділі "Літературне Запоріжжя" (підрозділ "Літератори").