ЖОЛУДЬ Олександр

Jolud

Олександр Семенович ЖОЛУДЬ (народився 6 травня 1955 р. в м. Запоріжжя) – український художник, член Національної спілки художників України. Кераміст, скульптор.

У 1975 р. закінчив Дніпропетровське державне художнє училище ім. Вучетича.

У 1978 р. Олександр Семенович вступив у Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва.

Із 1983 р. працює в Запорізькому художньо-виробничому комбінаті художником-монументалістом, з 2002 р. Олександр Семенович очолює комбінат.

У 1996-2003 рр. – викладач скульптури дитячої художньої школи м. Запоріжжя, надалі директор Запорізької дитячої художньої школи.

Олександр Семенович – учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок і симпозіумів.

 

Творчий доробок

Декор. рельєфи – «Музи» (фасад Будинку культури Чортків. цукр. з-ду Терноп. обл.), «О.Довженко» (1989), «Юлія» (1997); медалі – «М.Шашкевич», «Ю.Дрогобич» (обидві – 1983); плакетка «Академік Д.Яворницький», «Вічність» (обидва –1984); пам’ят. знак загиблим співроб. МВС України (1999, Запоріжжя); «Сини мої, візьміть мої вітрила… (Пам’яті М.Маричевського)» (2005), «Козацький герць» (2006), «Берегиня» (2008); пам’ятник жертвам голодомору 1932-33 (м. Мелітополь), монумент «Козак Мамай» (м. Чигирин Черкас. обл.; обидва – 2008).

Автор Відзнаки «500 років з дня виходу в світ першої книги українського автора».

(Із Вікіпедії)

 

 

Акварелі Олександра Жолудя

подорож українським степом

Пензель з хутра вивірки, склянка води, аркуш паперу, ванночки з фарбами – запорізький мистець Олександр Жолудь, з яким ми зустрілися під час проведення Всеукраїнського пленеру «Хортиця крізь віки», малює верби й осокори, спекотне полуденне сонце і сріблясту паморозь степової ковили, кучеряві хмари та мереживо хвиль на поверхні води... Здавалося б, для майстра не існує жодних прихованих секретів, жодних прикрих несподіванок. Праця над етюдом нагадує вправу з фехтування: крок уперед, дотик пензля до паперу – укол, крок убік, крок назад і нова блискавична атака – десятиліттями відпрацьована вправа на точність рухів, щоденний іспит з майстерності володіння холодною зброєю – рапірою, кинджалом чи пензлем.

Для сучасного художника акварель є абеткою, тобто основою живописної грамоти. Для одних знайомство з акварельним живописом залишається дитячим спогадом, для інших стає змістом подальшої професійної творчості та супроводжує протягом усього життя. Для Олександра Жолудя, починаючи з першого дитячого досвіду, наступних кроків у школі, в училищі, у мистецькому ВУЗі, а згодом у творчій і викладацькій діяльності праця акварельними фарбами стає основою вдосконалення фахової майстерності та провідним засобом педагогічної діяльності.

Техніка "аlарrіmа" (італ.) означає "в один захід". Пишуть аквареллю відразу, тобто «по-мокрому» та лісируваннями – «по-сухому». Застосування прийому «по-мокрому» вимагає максимальної концентрації уваги, адже термін праці над акварельним аркушем дорівнює часу висихання води на папері, а повторити, чи поновити втрачене в процесі роботи неможливо.

Серед численного пленерного доробку Жолудя є пейзажі, натюрморти, жанрові сцени – Дніпро навесні і влітку, Запоріжжя восени, Каховське водосховище, серпневий ставок на козацькій леваді та рибалки на березі, польові та садові квіти, а ще – жіночі портретні зображення, портрети внука Дениса (2018 р., 42x30) та сина художника – Сергія (2017 р., 42x30). Серед акварельних аркушів натюрмортного жанру слід відзначити твір «Пам'яті Небесної сотні» (2014 р., 110x75), в якому чітко виголошено громадянську позицію автора.

Художник народжується в пейзажі, знаходить свою стежку, яка виводить на шлях – живе і творить у широкому географічному, історичному, культурному полі, що безперечно має вплив, відбивається на його творчості, водночас власною працею вносить зміни, створює нову естетичну якість довкілля, його нове розуміння. Учитель навчає учнів, водночас навчається сам. Втрати і досягнення, поразки і перемоги у цьому процесі визначають наступні покоління майстрів і поціновувачів образотворчості, визначає час.

Шлях безкінечний, так – відтак художник мандрівний збиває куряву доріг ногами і подорож його триває!

Володимир КАБАЧЕНКО,

художник, член НСХУ

 

 

Із нового альбому

Олександра Жолудя 

 

obkladynka

Обкладинка альбому

 

1a

 Дніпрова стежка

 

2a

 Ставок на Козацькій Леваді

 

3a

 Кінець літа

 

4a

 Зимовий мотив

 

5a

 Пам`яті Небесної сотні

 

6a

 Натюрморт із гарбузами

 

7a

 Портрет Наталки

 

8a 

Портрет Ірини

 

9a 

Село Вознесенівка навесні

 

10a 

Весна на Пісках

 

11a

На Гребному каналі

 

12a

Будинок на вулиці Шкільній

 

13a

Портрет сина Сергія

 

14a

Портрет онука Дениса

 

16a

Піски

 

17a

Залишки села Вознесенівка

 

18a

Осінь у Плавнях

 

19a

Вечоріє

 

21a

Біля художки

 

22a

Дніпровський причал