VІ Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило

Оголосили  старт 

69264102

У Прес-клубі ЗОО НСЖУ відбулася прес-конференція для ЗМІ, на якій дали старт Шостому Всеукраїнському конкурсу молодої української поезії та авторської пісні "Хортицькі дзвони" ім.Марини Брацило та презентували Поетичний альманах "Хортицькі дзвони" - 2018 за участю переможців конкурсу - запоріжанок - Олени Ольшанської та Анни Іванової.

У Презентації взяв участь Олександр Медко, голова Запорізької обласної організації НСПУ, яка є постійним партнером конкурсу. 
Оргкомітет конкурсу гостинно приймала Валентина Манжура, відповідальний секретар ЗОО НСЖУ.
 
Як повідомила Ольга Стадниченко, заступник голови оргкомітету, завідувач кафедри українознавства ЗНУ, найближчим часом оргкомітет поінформує широкий загал про умови конкурсу на сторінці ФБ «Хортицькі дзвони» та на персональному поетичному сайті Марини Брацило.

Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні «Хортицькі дзвони» імені Марини Брацило вже п’ять років поспіль збирає під своїм дахом молоді творчі обдарування в галузі літератури та авторської пісні практично з усіх областей та обласних центрів України.

Конкурс "Хортицькі дзвони" заснований у пам’ять про українську поетесу й пісняра Марину Брацило, родом із Запоріжжя, яка трагічно загинула влітку 2013 року.

 

Брацило VI

Під час прес-конференції

 

Як показав час, увага конкурсу до творчої молоді віком від 15 до 25 років, що перебуває на початку свого творчого становлення, виправдана, адже талант людини проявляється вже в дитинстві, і від того, як рано розкриється творче обдарування особистості, залежить її подальша доля.

У цьому сенсі життєвий приклад поетеси та пісняра Марини Брацило, її шлях у літературі - достойний наслідування. Її раннє становлення, як творчої особистості, яскравий талант, служіння рідному українському слову – це саме те, що успішно пропагує Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони».

Його організатором, за ініціативою творчої громадськості запорізького краю, є Запорізький національний університет. Постійними партнерами «Хортицьких дзвонів» є Запорізька обласна організація НСПУ, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький Союз Українок та ін..

З 2017 року співорганізатором конкурсу, в рамках виконання Програми функціонування і розвитку української мови в м. Запоріжжі на 2016 - 2020 рр., є Запорізька міська рада.

Те, що за ці роки Конкурс став знаним в Україні, він багато в чому завдячує своєму Оргкомітету на чолі з Фроловим М.О., ректором ЗНУ, депутатом Верховної Ради України та активній підтримці кафедри українознавства ЗНУ, яку очолює Стадніченко О.О., заступник голови Оргкомітету.

За п’ять років свого існування через «Хортицькі дзвони» пройшла ціла плеяда творчої молоді України, якій конкурс дав старт до подальшого розвою поетичної та пісенно-поетичної творчості.

Конкурс має постійний професійний склад журі із числа столичних та запорізьких митців на чолі зі знаним українським письменником Іваном Андрусяком.

Конкурс стартує традиційно навесні - цього річ його відкриває дана
прес-конфернція.

Творчі роботи можна подавати до 15 жовтня 2019 року. Обсяг має складати 20-25 віршів для номінації "Поезія" або дві пісні, записані в аудіоформаті для номінації "Авторська пісня". Вік учасників від 15 до 25 років. Мова творів – українська.

Підсумки конкурсу традиційно будуть підбиті до дня народження поетеси,
2 грудня 2019 року.

Умови конкурсу викладені на поетичному сайті Марини Брацило в розділі «конкурс»:www.bratsylo.com.ua та на офіційній сторінці у Facebook: www.facebook.com/konkursMarynyBratsylo/