І ПІДНЕСЕНО, І ВЕСЕЛО

Зустрічі

 

Неоніла ПЕТРЕНКО,

читачка бібліотеки

 

IMG 3890У нашій бібліотеці (№14, Шевченківський район міста Запоріжжя) знову сталося свято душі для читачів, серед яких і військові ліцеїсти. Відбулася презентація книг українських письменників, членів НСПУ Миколи Григоровича Білокопитова і Костянтина Івановича Сушка. Цікавезні і дуже світлі особистості, треба сказати! Слухали їх із такою радістю й задоволенням - лірику і гумор, пародії, яскраві афоризми і бувальщини.

 

 

Артистичний Микола Білокопитов просто розфарбував виступом наші сірі будні. Зарядив поетичною й веселою енергією і відомого прозаїка та журналіста, дослідника і знавця багатьох таємниць Хортиці пана Костянтина Сушка. Та так, що і той порадував нас поезією і жартами! Простір зустрічі просто майорів нашими усмішками, реготом та гучними аплодисментами.

Ми не дивуємося з того, що людей так багато. Творчість цих митців, їхня громадська діяльність нікого не залишає байдужим, завжди закликає до роздумів, це чудові емоції для всіх поціновувачів справжнього літературного слова. А оскільки зібралися, можна сказати, однодумці, то й атмосфера була дуже тепла, дружня й доброзичлива.

Серед наших читачів були присутні вихованці ліцею «Захисник» разом зі своїм куратором полковником Анатолієм Ступченком. Тому вечір розпочався з патріотичних творів на честь майбутніх захисників Вітчизни.

Микола Григорович читав також і свою лірику, хоча, за його словами, читачі більше звикли до гумору й сатири. Лірика вишукана й тонка. Уже пора, Миколо Григоровичу, зібрати її в окрему книгу, вже пора!

Звучали афоризми від Білокопитова, бувальщини, гуморески. Особливий розділ склали пародії. По-перше, ми дізналися, що пан Микола пише їх тільки на талановиті вірші інших авторів, а по-друге, ми отримали цікавий урок починаючого поета. Ви знаєте, що таке «авторська сліпота»? Ні? А ми дізналися. Це коли автор не помічає відвертих своїх нісенітниць у тексті, нелогічних порівнянь чи метафор. Було дуже цікаво послухати приклади такої «сліпоти». Чудовий актор, Микола Григорович не просто читав свої твори. Він організував нам театр одного актора. Точніше, двох акторів. Бо те, як два наші гості дотепно і з гумором спілкувалися між собою, можна вважати окремим веселим дійством, що викликало голосний сміх у залі.

Костянтин Іванович Сушко, відомий нам як прозаїк, історик і краєзнавець, теж відійшов від звичного для себе жанру і зачитав власні поезії. Слухали ми його і думали про те, що справжній талант – талант у всьому.

Зустріч закінчилася двома вітаннями. Як завжди, голова читацької ради Людмила Гармаш подарувала нашим гостям ляльки-мотанки з дзвіночками, причому Миколі Григоровичу – у синьо-блакитних кольорах, бо він народився взимку. А Костянтину Івановичу - у багряно-жовтих, бо його день народження восени.

Вітали ми і ще одну людину в залі – нашу читачку Любов Завальницьку. У неї 11 грудня день народження, причому кругла дата. Уся зала оплесками привітала іменинницю, а письменники подарували їй свої книги з автографом.

Ми пишаємось тим, що у нас такі чудові талановиті друзі, що наша бібліотека - справжня територія розумного і доброго, що є і завжди будуть справжні шанувальники високохудожнього слова.

Ну і треба сказати слова подяки нашим бібліофеям, зокрема, пані Валентині Семешко, яка так круто й цікаво представила запрошених авторів. Дуже приємно було чути, як гарно бібліотека вітала із ювілеєм своїх активних читачів. Дійсно, тут ніби у родині: і тепло, й затишно, й цікаво завжди. Тому люди до бібліотеки горнуться, бо це осередок світла і культури.

 

На знімку вгорі: Микола Білокопитов читає власні твори

 

IMG 3888

У затишній світлиці бібліотеки

 

IMG 3895

Письменник Костянтин Сушко розповідає про таємниці Хортиці

 

IMG 3900

 Люся Гармаш дарує письменникам ляльки-мотанки