День народного гумору

DSC_0121Сказав Ребро:

«Весела Січ» - це наша усмішка сторіч!»

 

Сергій СТРІЛЕЦЬ, Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ (фото)


Коли в палаці культури «Орбіта» концерт закінчувався, ведучий програми, поет-гуморист, колишній працівник газети «Запорізька правда» Микола Білокопитов запросив на сцену кошового «Веселої Січі» Петра Ребра, чиїми зусиллями, талантом й організаторськими здібностями створювалася ще 1995 року Запорізька асоціація гумористів і сатириків (скорочено – ЗАГС). І з того часу своєрідною традицією вже стали щорічні благодійні вечори, приурочені Міжнародному дню сміху – Першому квітня. Петро Павлович запитав у залу: «Є між вами такі, хто за концерти «залітних» акторів міг би заплатити 500 гривень?» І почув дружну відповідь: «Ні!» Тут же люди (переважно з невеликими доходами) змогли безплатно почути нові веселі твори авторів-сатириків Запорізької області, цікаві виступи як професійних артистів, так і аматорів.


 

Молодим – усюди в нас дорога!

А розпочався концерт виступом наймолодшого члена Асоціації - Артема Чижа з Оріхова. Адже у «Веселій Січі», як у тій радянській пісні, «молодим - усюди в нас дорога!» Хлопчикові цьому всього вісім років, але він уже брав участь у телешоу «Україна має талант». І якщо серед сотень учасників йому присудили тридцяте місце – це вже чималий успіх. Прочитав Живчик (таке козацьке прізвисько Артемко отримав від веселосічовиків) співомовку Степана Руданського «Вовки».

Далі – знову шкільна молодь – театр-студія «Бемс» із Вільнянська (керівник Світлана Демиденко). Їхні театральні мініатюри з веселими танцями, монтажем, до речі, як і торік, отримали шквал аплодисментів поважної публіки. Забігаючи наперед, скажемо, що виступили тут також школярі - дует «Оріхівські горішки» - Влада Лагода і Денис Захарченко, які проспівали цікаву пісню про сало (оригінальну, не ту, що виконує Михайло Поплавський). Читала гуморески й школярка Віка Стадниченко із Запоріжжя та студент ЗНУ (сам із Новомиколаївки), лауреат всеукраїнських конкурсів імені Павла Глазового й Андрія Сови Ростислав Анасійчук. Як бачимо, січовим дідам (і бабусям) в Асоціації є вже гідна заміна!

Виступили й ті, на кого рівняється гумористична молодь. Кошовий писар «Веселої Січі», лауреат журналу «Перець», колишній працівник «Запорізької правди» Микола Шумилов прочитав, за словами незабутнього Олександра Ковіньки, «гумор, прибитий до стовпа», тобто, смішні оголошення, а також рапорт патрульного міліціонеру-начальнику, витримки з листів до газети тощо. А поетеса-піснярка Віра Коваль продекламувала власну гумореску та дотепні літературні пародії на вірші запорізьких поетів. Власні гуморески виконав і Володимир Байдуков із Вільнянського району.

 

Пам'яті Степана Олійника

Письменник-сатирик, журналіст «Запорізької правди» Пилип Юрик нагадав глядачам, що третього квітня любителі українського гумору відзначають 105-ту річницю з дня народження Степана Олійника, видатного поета, якого дуже любили в нашому козацькому краї. Пилип процитував спогади Петра Ребра про те, що в селі Мар'ївка Запорізького району, коли там виступав Степан Іванович, селянам у будинку культури не вистачило місць, тому довелося винести надвір колонку, щоб люди могли слухати майстра сміху. А один дядько того дня гнав самогон, та коли почув, що в клубі виступатиме Степан Олійник, пожертвував оковитою - «заглушив» апарати й побіг до закладу культури...

Пилип Юрик розповів, що на Одещині (батьківщині неперевершеного поета-гумориста) щороку проводиться фестиваль «Степанова весна», а потім прочитав гумореску Степана Олійника «Синок-математик», а лауреат всеукраїнських конкурсів читців «Боромля», імені Андрія Сови та Павла Глазового Таміла Дейнега з Оріхова – гумореску Степана Івановича «Про Параску і закваску».

 

І гумор, і пісні чудові

Народний артист України Юрій Бакум майстерно виконав гуморески Петра Ребра «Хочу бути президентом» та «Велика цяця». Солістка Національного радіо Світлана Шапошник заспівала чудові українські народні жартівливі пісні. Причому, глядачі в залі підспівували їй, супроводжували приспіви оплесками.

Виступили тут також автори гумористичних творів Олександр Ткаченко з Комишувахи, Олександра Клименко із Запоріжжя, Олександр Шершньов із Михайлівки. Народний артист України Іван Смолій прочитав гуморески як місцевих авторів, так і незабутнього Павла Глазового – «Як лякати вовка».

Із власними веселими піснями на слова Віри Коваль («Запорозький дуб») та Вадима Крищенка («Кохай мене»), як завжди, чудово виступив заслужений артист естрадного мистецтва України, співак і композитор Анатолій Сердюк.

 

Наш сміх потрібно берегти

Завершив концерт патріарх запорізького гумору, кошовий «Веселої Січі» Петро Ребро, який згадав свого творчого побратима, світлої пам'яті Володимира Чубенка, прочитав кілька його гуморесок і подарував синові митця (також Володимиру) власну книгу. Петро Павлович подякував публіці за увагу й закликав усіх берегти, як зіницю ока, найбільше надбання українського народу – гумор. Адже без веселого слова, пісні, малюнка, без жартів, зазначив він, не існувало б нашого етносу.

У фойє палацу культури глядачі мали змогу за символічну ціну придбати «найсвіжіший» номер альманаху «Весела Січ».

Ось що сказали нам після концерту представники вдячної публіки.

Тетяна Іщук:

- Дуже дякую за чудовий вечір справді народного гумору, коли можна насміятися до сліз, а також щиро заплакати, коли Петро Павлович згадав Володимира Чубенка. Бажаю творчих успіхів!

Святослав Щербина:

- Тяжко виховувати сина на космополітичній попсі. А тут – наш, український, гумор, наша пісня! Щороку приходжу сюди з сином. Спасибі всім, хто готує такі концерти. Жаль, що цим не цікавиться наше телебачення. Передають із Москви концерти трирічної давнини – мабуть же, купують за чималі гроші!

Олексій Білий:

- Щороку приїжджаю на це свято з Томаківки, що на Дніпропетровщині. Жодного разу не розчарувався. Переважна більшість самодіяльних артистів виступає досить професійно! Успіхів усій «Веселій Січі!»

Богодар Шейко:

- Мій родич ходив на концерт однієї поп-зірки, котра завітала в Запоріжжя. Заплатив 400 гривень за квиток, а повернувся незадоволений – нічого «зіркового» не побачив. А я сьогодні отримав величезне задоволення. Причому, безплатно. Хотів би, щоб такі концерти відбувалися частіше.

 

На знімку вгорі: слово має кошовий "Веселої Січі" Петро Ребро  DSC_0002

Пилип Юрик  читає гумореску Степана Олійника "Синок-математик"

 

DSC_0017

"Про Параску і закваску" - цю гумореску Степана Олійника майстерно декламує Таміла Дейнега 

 

DSC_0020

Микола Білокопитов - неперевершений ведучий вечора

 

DSC_0022

Дует "Оріхівські горішки" - майбутнє "Веселої Січі"

 

DSC_0032

Народний артист України Юрій Бакум

читає гумор Петра Ребра. І неабияк!

 

DSC_0049

Студент ЗНУ Ростислав Анасійчук не тільки читає гумор і сатиру, а й уміє грати на сопілці

 

DSC_0076

Володимир Байдуков із Вільнянського району майстерно виконує власні гуморески - так тримати!

 

IMG_1749

Театр-студія "Бемс" Вільнянського району працює, смішить, перемагає!