Бомжами ніхто не хоче ставати

Проблема


У минулому номері нашої газети ми повідомляли про те, що в приватизованих підвалах деяких будинків нові власники роблять ремонти й перебудови, зрушуючи при цьому несучі стіни й перестінки. Ми побували в одному з таких будинків, що по вулиці Сталеварів, 17, жителі якого пікетували міську раду в день проведення сесії. Зустрілися з головою правління домового об’єднання „Гармонія” Валентиною Богуславською.

- Гляньте, будь ласка, - показує вона на стіну в під’їзді, - отакі тріщини у нас – по всьому будинку. Весь дім хитається. Обвалюється штукатурка зі стель, тріщить під ногами підлога. І так уже десять місяців. 

А почалося все з того, що підвал їхній приватизували. Потім перепродали. Нині ним володіють шість приватників та чотири орендарі.

- Було все добре, - розповідає далі Валентина Іванівна, - поки не чіпали фундаменту та водогінних труб. А потім чотири дні лилася вода – не могли зупинити. Фундамент почав осідати. Зверталися в багато інстанцій. Залишився тільки суд. Будемо судитися.

Для когось, можливо, це все нічого не варте. А для людей, котрі мешкають у таких будинках, - лихо. У них завтра може не бути власного житла. Й опиняться вони на вулиці? Такого, мабуть, не побажаєш і ворогові.

Депутати міської ради на минулій сесії ухвалили створити спеціальну комісію, яка займається цією проблемою. У тринадцяти будинках призупинено приватизацію підвалів. Про висновки комісії та вирішення цього питання ми інформуватимемо наших читачів.

Сергій СТРІЛЕЦЬ
Фото Дмитра СМОЛЬЄНКА