Привітання Президента Громадської організації «Україна-2050» Евгена Чолія з нагоди 29-ї річниці незалежності України!

|

Привітання Президента Громадської організації «Україна-2050» Евгена Чолія з нагоди 29-ї річниці незалежності України!

Від імені Громадської організації «Україна-2050» вітаю Ієрархів і духовенство Українських Церков, Президента, Голову Верховної Ради, Прем’єр-міністра і Збройні Сили України, Провід Світового Конґресу Українців та все світове українство із 29-тою річницею незалежності України!

 29 років тому у Верховній Раді України прозвучали такі урочисті слова Акту проголошення незалежності України:

Верховна Рада ... урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної української держави – України.

Територія України є неподільною і недоторканною.

Віднині на території України мають чинність виключно Конституція і закони України.

Прийняття 24 серпня 1991 року цього історичного документа належить до найважливіших подій 20-го століття, що започаткувало нову еру в світовій політиці, призвело до повалення “імперії зла” (за словами колишнього американського Президента Рональда Рейґана) та дало українському народу можливість вийти з тіні колоніалізму і увійти до кола вільних народів світу.

Відновлення незалежності України дало право українському народу вільно жити на своїй, а не на окупованій землі, говорити своєю рідною мовою, а не мовою окупанта, та вільно сповідувати свою, а не чужу віру.

Отож у цей ювілейний день подякуймо Всевишньому Богу за надзвичайно цінний Божий дар незалежності України, та помолімося за всіх тих, які віддали своє життя за цю довгоочікувану незалежність, а також щоб Україна могла якнайскоріше вповні відзискати, а відтак зберегти, свою територіальну цілісність, включаючи тимчасово окуповані території Криму та Донбасу, і за процвітаюче майбутнє України та її народу.

На жаль, Українa ще перебуває у небезпеці, як від російської гібридної агресії, так і від потужних корупціонерів, які нищать Україну зсередини.

Однак повернення назад не буде, бо український народ рішуче заявив про свій вибір рухатись вперед – до європейського суспільства, а не повертатись до радянського минулого, а також гідно жити на своїй рідній землі.

Тому хочу сьогодні запевнити, що Громадська організація «Україна-2050», яка була заснована в Україні у грудні 2019 р., буде далі співпрацювати з Українськими Церквами, владними структурами і громадянським суспільством України, Світовим Конґресом Українців та його складовими організаціями, а також із міжнародною спільнотою, щоб сприяти втіленню в життя стратегії сталого розвитку України, як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентоспроможної Європейської держави.

Хай це наше найбільше національне свято надихає кожного українця вірити в краще майбутнє свого народу, вповні шанувати Конституцію України, українську мову й культуру, та ще більш віддано працювати для подальшої розбудови Української Держави, до чого нас зобов’язують українські воїни-захисники, які в цей час, ризикуючи своїм життям, боронять східні кордони України, а також ті чисельні українські герої, які впродовж нашої історії поклали своє життя на жертовник свободи.

І в тому щасти нам Боже!

Слава Україні! - Героям Слава!

 

Евген Чолій

Президент ГО «Україна-2050» Президент Світового Конґресу Українців (2008-2018 рр.)

 

Громадська організація (ГО) «Україна-2050» є неприбуткова організація, заснована, щоб сприяти втіленню в життя за час одного покоління – до 2050 р. – стратегії сталого розвитку України, як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентоспроможної Європейської держави.